Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 najpiękniejszych plaż na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka mogą poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. Długie, szerokie plaże i piękne turkusowe morze to prawdziwy raj dla miłośników słonecznych wakacji. Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie najlepiej się wybrać, przygotowaliśmy zestawienie 10 najpiękniejszych plaż na Wyspach Zielonego Przylądka. Każda z nich jest wyjątkowa, dlatego przygotuj się z nami na prawdziwą przygodę!

Santa Maria - Wyspy Zielonego Przylądka

Santa Maria - Wyspy Zielonego Przylądka

Jeśli planujesz podróż na Wyspy Zielonego Przylądka, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, na której wyspie znajdziesz najlepsze plaże. Ciężko jest wybrać najpiękniejszą, dlatego z pomocą przychodzi nasz artykuł. Zabierz ręcznik, filtr przeciwsłoneczny i okulary – i ciesz się słońcem na rozgrzanym, śnieżnobiałym piasku!

Santa Maria, Sal

Położona na Sal, jednej z najpopularniejszych wysp Zielonego Przylądka, plaża Santa Maria to miejsce wprost idealne dla każdego amatora wakacji pod palmą. Długi pas złotego piasku to popularne miejsce zarówno wśród miłośników słońca, jak i sportów wodnych – zwłaszcza w miesiącach zimowych! Na miejscu znajdziemy także szkółki windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa. Z kolorowymi łodziami rybackimi usianymi wzdłuż brzegu, urokliwym molo, barami na plaży i błękitną płytką wodą, plaża Santa Maria to prawdziwy raj!

Zaplanuj wakacje marzeń

na Wyspach Zielonego Przylądka


Sprawdź oferty

Plaża Santa Monica, Boa Vista

Santa Monica - Wyspy Zielonego Przylądka

Santa Monica - Wyspy Zielonego Przylądka

Uważana za najpiękniejszą plażę na Wyspach Zielonego Przylądka. Nie dziwi więc fakt, że słynna Santa Monica znalazła się w przygotowanym przez nas zestawieniu. Położona w południowo-zachodniej części wyspy Boa Vista, jest idealnym miejscem, aby uciec wszystkich zmartwień i poznać, czym jest prawdziwy relaks. Co więcej, miejsca jest naprawdę sporo – plaża rozciąga się bowiem na całe 9 km. Biały piasek nada właściwego klimatu wszystkim romantycznym spacerom o zachodzie słońca, a w ciągu dnia zagwarantuje wspaniałe widoki i gwarancję cudownych zdjęć. Ciesz się kąpielą w orzeźwiające, lazurowej wodzie i spędź dzień na jednej z najpiękniejszych plaż na wyspach!

Praia de Chaves, Boa Vista

Praia de Chaves - Wyspy Zielonego Przylądka

Praia de Chaves - Wyspy Zielonego Przylądka

Z jej pustynnym klimatem i ogromnymi, charakterystycznymi wydmami, Praia de Chaves z pewnością jest warta odwiedzenia – choćby po to, by doświadczyć plażowej scenerii, która nie ma sobie równych. Poczujesz się tam jak jedyna osoba na świecie i bohater filmu przygodowego z prawdziwego zdarzenia, mając wokół siebie aż 5,6 km piasku. Wzdłuż wybrzeża na zachodzie wyspy znajduje się zaledwie kilka hoteli. Nie trzeba więc obawiać się tłumu turystów i trudności ze znalezieniem odosobnionego skrawka piasku. Brzmi jak raj? Naszym zdaniem tak!

Plaża São Pedro, São Vicente

Plaża São Pedro - Wyspy Zielonego Przylądka

Plaża São Pedro - Wyspy Zielonego Przylądka

Prawdziwa gratka dla entuzjastów sportów wodnych, plaża Sao Pedro jest prawdopodobnie jedną z najlepszych na świecie do uprawiania… speed windsurfingu! Małe skupiska skał wulkanicznych rozmieszczone są sporadycznie wzdłuż złotego piasku, a imponujące, rustykalne góry górują nad linią brzegową, gwarantując zapierające dech w piersiach, niecodzienne widoki. Koniecznie zabierz ze sobą aparat!

Plaża Laginha, Mindelo, São Vicente

Plaża Laginha - Wyspy Zielonego Przylądka

Plaża Laginha - Wyspy Zielonego Przylądka

Plaża Laginha to cudowny odcinek pudrowego, śnieżnobiałego piasku, otoczony połyskującymi turkusowymi wodami. Gwarantujemy, że ta plaża Cię nie rozczaruje! Jeśli sam piasek i morze nie wystarczą, w pogodny dzień można również podziwiać wspaniałe widoki na tajemnicze góry Santo Antão i uroczy bar na plaży, serwujący smaczne przekąski i napoje.

Zatoka Rekinów, Sal

Zatoka Rekinów - Wyspy Zielonego Przylądka

Zatoka Rekinów - Wyspy Zielonego Przylądka

Wszystkich spragnionych przygód informujemy, że na wyspie Sal popływasz z… rekinami. Nie są to jednak żądne krwi potwory znane z filmów grozy. Rekiny cytrynowe, bo to właśnie te spotkać można na Sal, nie są niebezpieczne dla ludzi. Nazywa się je rekinami-wegetarianami. Mimo to mogą osiągać dość duże rozmiary, a pływanie wśród tych majestatycznych stworzeń gwarantuje wspomnienia na całe życie!

Zatoka Rekinów znajduje się w pobliżu starej kopalni soli i można tam nurkować z lokalnym przewodnikiem. Najlepszą porą na wizytę w Zatoce jest wczesny poranek lub koniec dnia (około godziny 17:00). Jest to najspokojniejsza pora dnia, kiedy to będziemy mieć największą szansę na wspaniałe doświadczenie pływania z rekinami!

Kite Beach, Sal

Kite Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Kite Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Sal, około 4 km od Santa Maria, Kite Beach tworzy zatokę ze spokojnymi falami, ale stałymi wiatrami. To właśnie z tego powodu jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu, a jego popularność wśród surferów i windsurferów rośnie, szczególnie między listopadem a marcem, kiedy warunki do uprawiania tych sportów są najlepsze. Polecamy wszystkim fanom aktywnego wypoczynku!

Sao Filipe, Fogo

Sao Filipe - Wyspy Zielonego Przylądka

Sao Filipe - Wyspy Zielonego Przylądka

Wspaniałą plażę z charakterystycznym, czarnym piaskiem wulkanicznym można znaleźć na Fogo, wyspie z najwyższym wulkanem na Wyspach Zielonego Przylądka. Uważa się także, że piasek wulkaniczny ma działanie lecznicze, co zawdzięcza wysokiemu stężeniu jodu i tytanu. Poniżej klifów miasta Sao Filipe znajduje się długa, czarna, piaszczysta plaża. Odbicie słońca w wodzie i ciemny horyzont sprawiają, że jest to prawdziwie niepowtarzalne miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć! Warto jednak pamiętać, że na Sao Filipe pływanie może być ograniczone ze względu na silny prąd. Dla własnego bezpieczeństwa polecamy nie zapuszczać się na głęboką wodę.

Santana, Maio

Santana - Wyspy Zielonego Przylądka

Santana - Wyspy Zielonego Przylądka

Plaża Santana w kształcie półksiężyca, położona w północno-zachodniej części Maio, przypomina pustynię. Maio, choć mniej popularne i przyćmione przez większych braci Sal oraz Boavista, poszczycić się może równie pięknymi plażami. Dzięki niewielkiej ilości turystów, Santana jest również wyjątkowo czysta. Co ciekawe, Maio może poszczycić się sporą populacją żółwi Caretta Caretta. Jeśli więc odwiedzisz tę plażę o odpowiedniej porze roku, możesz je tam spotkać.

Plaża Tarrafal, Santiago

Plaża Tarrafal położona jest nieco dalej, jednak wyprawa jest tego warta. Poczujesz się prawie jak miejscowy! Polecamy wynająć taksówkę lub samochód, by dotrzeć tam z Praia. Nieco bardziej autentycznym doświadczeniem będzie również wskoczenie do aluguer, czyli współdzielonej taksówki – atrakcji niemalże obowiązkowej, gdy spędzamy wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka! Pamiętaj jednak, by jeszcze przed odjazdem uzgodnić odpowiednią cenę. Podróżuj szlakami nieutartymi przez turystów i poczuj się jak bohater filmu przygodowego. Witaj przygodo!

 

Poznaj najpiękniejsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka i wypoczywaj jak w raju. Znajdziesz tam wszystko, czego możesz potrzebować, by prawdziwie się zrelaksować. Mamy jednocześnie nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie ułatwi nieco wybór najpiękniejszych lokalizacji.

Lokalizacje najpiękniejszych plaż na Wyspach Zielonego Przylądka - mapa

Podsumowanie

  • Plaża Santa Maria na wyspie Sal to popularne miejsce dla amatorów słońca i sportów wodnych, ze złotym piaskiem, kolorowymi łodziami rybackimi i barami na plaży.
  • Plaża Santa Monica na Boa Vista, uznawana za najpiękniejszą na Wyspach, oferuje 9 km białego piasku, idealna na romantyczne spacery i kąpiele w lazurowej wodzie.
  • Praia de Chaves na Boa Vista, z jej pustynnym klimatem i ogromnymi wydmami, zapewnia unikatową plażową scenerię i spokojny odpoczynek.
  • Plaża São Pedro na São Vicente to magnes dla entuzjastów speed windsurfingu, oferująca złoty piasek i imponujące górskie widoki.
  • Plaża Laginha w Mindelo, ze śnieżnobiałym piaskiem i turkusowymi wodami, zapewnia wspaniałe widoki, a także smaczne przekąski i napoje w lokalnym barze.
  • Zatoka Rekinów na Sal umożliwia pływanie z rekinami cytrynowymi, oferując niezapomniane wrażenia i możliwość nurkowania pod opieką przewodnika.
  • Kite Beach na Sal, znana z stałych wiatrów i spokojnych fal, to doskonałe miejsce do uprawiania kitesurfingu, szczególnie między listopadem a marcem.
  • Sao Filipe na Fogo z czarnym piaskiem wulkanicznym i działaniem leczniczym oferuje niepowtarzalne widoki i możliwość bezpiecznego pływania.
  • Santana na Maio, z półksiężycowym kształtem i niewielką ilością turystów, to idealne miejsce na spokojny wypoczynek oraz obserwację żółwi Caretta Caretta.
  • Plaża Tarrafal na Santiago, trochę dalej od głównych tras turystycznych, oferuje autentyczne doświadczenia i możliwość podróżowania lokalnymi środkami transportu.

13.11.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.