Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

TOP atrakcje na Wyspach Zielonego Przylądka - co zobaczyć na wakacjach

Wyspy Zielonego Przylądka to przepis na idealne wakacje. Znajdziemy tam wszystko, czego możemy potrzebować, by zagwarantować sobie wyjazd marzeń. Malownicze tereny idealne do uprawiania turystyki pieszej, przepiękne plaże, urokliwe miasteczka, a wieczorem wiele możliwości wspaniałej zabawy. Czego chcieć więcej? Odkryjmy najlepsze miejsca do odwiedzenia na Wyspach Zielonego Przylądka!

Fogo - Wyspy Zielonego Przylądka

Fogo - Wyspy Zielonego Przylądka

Bez względu na to, czego oczekujesz, Wyspy Zielonego Przylądka z pewnością to zagwarantują! Zobacz przygotowane przez nas TOP atrakcji i wybierz się w podróż, którą zapamiętasz do końca życia. Pamiętaj, by robić zdjęcia, ale przede wszystkim również… tworzyć wspomnienia!

Fogo

Wyspa Fogo (co w wolnym tłumaczeniu oznacza „ogień”) jest najbardziej widoczną ze wszystkich wysp Zielonego Przylądka - o maksymalnej wysokości 2900 metrów nad poziomem morza. Wulkan Pico do Fogo jest tutaj główną atrakcją, która co roku przyciąga wielu spragnionych przygody turystów. By się na niego wspiąć potrzeba około sześciu godzin. Wycieczkę polecamy rozpocząć od pobliskiego miasta Cha de Caldeiras (i napić się tam lokalnej, uprawianej na Fogo kawy).

Największym miastem na wyspie jest Sao Filipe, które jest czwartym co do wielkości na Wyspach Zielonego Przylądka. Plaże na wyspie również są wyjątkowo oszałamiające i czyste – idealne na cały dzień wygrzewania się na słońcu.

Zaplanuj wakacje marzeń

na Wyspach Zielonego Przylądka


Sprawdź oferty

Sao Filipe

Sao Filipe jest siedzibą lotniska na wyspie Fogo. Znajdziemy tam wyjątkowo malowniczą architekturę, jednak to, co najbardziej przyciąga uwagę, to czarne plaże – charakterystyczne dla całej wyspy Fogo. Kolor ten zawdzięczają wszechobecnemu pyłowi wulkanicznemu. Plażowanie w takiej scenerii to prawdziwie niezapomniane przeżycie!

Sal

Sal - Wyspy Zielonego Przylądka

Sal - Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspa Sal jest znana jako najbardziej słoneczna wyspa Zielonego Przylądka. Znajdziemy tam również międzynarodowe lotnisko i rosnącą populację liczącą około 25 000 osób.

Klimat wyspy jest bardzo gorący i suchy, a kilometry piaszczystych plaż sprawiają, że wyspa ta jest prawdziwym tropikalnym rajem dla tych, którzy chcą odpocząć nad morzem i spędzić wakacje w cieniu palm.

Palmeira

Położona na słonecznej, piaszczystej wyspie Sal, Palmeira jest ruchliwym miastem portowym. Miasto przyciąga turystów wieloma restauracjami, tętniącymi życiem barami i piękną architekturą.

Miasto przyciąga również nurków, którzy przyjeżdżają tu z całego świata, by odkryć pobliskie podwodne jaskinie i wielobarwne rafy znajdujące się tuż przy wybrzeżu. Miasto jest również szanowane wśród nurków, którzy przybywają z całego świata, aby doświadczyć wielu podwodnych jaskiń i raf znajdujących się tuż przy wybrzeżu miasta. Dla spragnionych relaksu w okolicy znajdziemy również baseny oferujące kąpiele solankowe.

Santa Maria

Santa Maria - Wyspy Zielonego Przylądka

Santa Maria - Wyspy Zielonego Przylądka

Santa Maria, również położona na wyspie Sal, jest tętniącym życiem i rozwiniętym miastem. Warto również wspomnieć, że hotele tej okolicy są na najwyższym poziomie i z pewnością zadowolą wszystkie, nawet najbardziej wymagające gusta. Miasto jest jednym z najbardziej idyllicznych miejsc na Wyspach Zielonego Przylądka, idealne dla osób poszukujących wymarzonych wakacji przy plaży. Piaszczyste wybrzeże, które znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od luksusowych hoteli, oferują czystą, błękitną wodę i możliwość uprawiania sportów.

W starym porcie warto również zwrócić uwagę na najważniejszy zabytek miasta, czyli Wagę, która używana była w przeszłości do ważenia soli przed eksportem.

Praia

Praia znajduje się na żyznej wyspie Santiago i jest stolicą Republiki Zielonego Przylądka. Miasto, podobnie jak wiele stolic, jest gospodarczą i polityczną siedzibą Republiki Zielonego Przylądka. Co prawda nie jest ono tak mocno skoncentrowane na turystyce, jak wiele innych  miejsc na Wyspach Zielonego Przylądka, jednak z pewnością ma wiele do odkrycia.

Stare budynki kolonialne na starówce miasta nadają temu miejscu niebanalny urok i przepięknie wychodzą na zdjęciach! Znajdują się tu również zapierające dech w piersiach kościoły, pałac prezydencki i budynek parlamentu.

Sal Rei

Sal Rei - Wyspy Zielonego Przylądka

Sal Rei - Wyspy Zielonego Przylądka

Stolica najbardziej wysuniętej na wschód wyspy Zielonego Przylądka, Sal Rei, oferuje atmosferę pełną relaksu, choć jest ona domem dla ponad połowy populacji wyspy. Główny plac miasta ma wyraźnie afrykański charakter, co znajduje swoje odzwierciedlenie zarówno w architekturze, jak i lokalnej kulturze i oferowanych na targu towarach.

Plac jest doskonałym miejscem na zakupy pamiątek podczas pobytu na Wyspach Zielonego Przylądka - oferowane tutaj towary obejmują zarówno drewniane ozdoby, jak i ekstrawaganckie tkaniny. Barokowy kościół w mieście jest jedną z głównych atrakcji turystycznych. wraz z wieloma innymi kolonialnymi budynkam

Mindelo

Mindelo - Wyspy Zielonego Przylądka

Mindelo - Wyspy Zielonego Przylądka

Miasto Mindelo to prawdziwa mieszanka kuktur. Znajduje się na wyspie Sao Vicente i jest obowiązkowym miejscem dla podróżnych, którzy chcą doświadczyć barwnego nocnego życia.

Tutejsze kluby muzyczne i bary zapewniają rozrywkę do wczesnych godzin porannych. W ciągu dnia warto natomiast zwiedzić targ rybny i port w mieście.

Ribeira Grande

Położona w dolinie o tej samej nazwie, Ribeira Grande to przytulne, ale zachwycające miasto na wyspie Santo Antao. Kręte uliczki są wyjątkowo urokliwe, co również z pewnością warto uchwycić na zdjęciach.

Atrakcje dla turystów obejmują tętniący życiem targ spożywczy i odzieżowy, a także kościół Nossa Senhora do Rosario. W okolicy znajdziemy również uwielbiane przez wszystkich gorące źródła, które – choć są popularną atrakcją turystyczną – wciąż zachowują swój naturalny charakter.

Maio

Wyspa Maio słynie z odosobnionych i rajskich plaż. Złocisty piasek i spokojne morze sprawiają, że wyspa ta jest pierwszym wyborem dla tych, którzy szukają relaksujących wakacji na plaży w oszałamiającej lokalizacji. Obserwatorzy ptaków również uznają tę wyspę za raj, głównie ze względu na wiele rzadkich okazów, które można tam spotkać. Stolica wyspy, Vila do Maio, znajduje się tuż nad morzem i jest domem dla pięknego portugalskiego kościoła kolonialnego.

Miasto warto odwiedzić ze względu na tętniące życiem targi, które odbywają się każdego ranka, jaskrawo kolorowe budynki i oczywiście pobliskie kratery wulkaniczne. Jeśli chcesz odwiedzić plażę podczas pobytu w Sao Filipe, najlepiej udać się w niewielkiej odległości od miasta, gdzie plaże są znacznie czystsze.

Podsumowanie

Wyspa Fogo:

 • Charakteryzuje się wysokim wulkanem Pico do Fogo (wysokość 2900 m n.p.m.).
 • Główne miasto: Sao Filipe.
 • Czarne plaże z powodu pyłu wulkanicznego.

Sal:

 • Nazywana najbardziej słoneczną wyspą.
 • Idealne miejsce dla miłośników plażowania - tropikalny raj.

Palmeira na wyspie Sal:

 • Ruchliwe miasto portowe.
 • Atrakcje: podwodne jaskinie, rafy, kąpiele solankowe.

Santa Maria na wyspie Sal:

 • Luksusowe hotele i idylliczne plaże.
 • Znana z zabytku - Wagi do ważenia soli.

Praia na wyspie Santiago:

 • Stolica Republiki Zielonego Przylądka.
 • Atrakcje: kolonialne budynki, kościoły, pałac prezydencki.

Sal Rei:

 • Miejsce o afrykańskim charakterze.
 • Atrakcje: zakupy pamiątek, barokowy kościół, kolonialne budynki.

Mindelo na wyspie Sao Vicente:

 • Centrum barwnego nocnego życia.
 • Atrakcje: targ rybny, port.

Ribeira Grande na wyspie Santo Antao:

 • Kręte uliczki i gorące źródła.
 • Atrakcje: targ spożywczy, kościół Nossa Senhora do Rosario.

Maio:

 • Rajskie plaże i miejsce dla obserwatorów ptaków.
 • Stolica: Vila do Maio z portugalskim kościołem kolonialnym.

25.10.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.