Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najpopularniejsze bułgarskie kurorty na rodzinny wyjazd

W Bułgarii znajdziesz piękne plaże, pyszną kuchnię i mnóstwo zabawy dla całej rodziny. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać, który z tych popularnych kurortów jest odpowiedni dla Ciebie.

Shutterstock

Elegancka Albena

Shutterstock

Jeśli lubisz luksus, elegancki kurort Albena przypadnie Ci do gustu. Starannie utrzymane parki i zalesione wzgórza otaczają 7-kilometrową plażę z drobnym białym piaskiem i uroczymi muszelkami. Nienaganna obsługa jest powszechna na plażach, które niejednokrotnie otrzymały odznakę Błękitnej Flagi. Wolny czas można także spędzić na polu golfowym, w renomowanych stajniach jeździeckich lub w jednym ze słynnych centrów balneologicznych.

Zaplanuj wakacje marzeń

w Bułgarii


Sprawdź oferty

Słoneczny Brzeg

Shutterstock
.

Szeroka, ponad 8-kilometrowa plaża, regularnie nagradzana Błękitną Flagą, jest jednym z symboli wakacji w Bułgarii. Można tu cieszyć się miękkimi wydmami, krystalicznie czystym morzem i szeroką gamą sportów wodnych. Słoneczne wybrzeże jest więc idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych czeka tu park rozrywki, aquapark, kolejka turystyczna, place zabaw i ciekawe programy animacyjne. Rodzice mogą za toodświeżyć się w jednym z wielu barów plażowych lub restauracji. Po zmroku niektóre części plaży zamieniają się w wielki parkiet taneczny, gdzie zabawa kończy się dopiero o świcie.

Urokliwy stary Nesebar

Shutterstock

Ten historyczny klejnot wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się zaledwie 10 minut jazdy od Słonecznego Brzegu. Romantyczny Stary Nesebar oczaruje Cię krętymi uliczkami, charakterystycznymi drewnianymi domami, kościołami z okresu bizantyjskiego, wiatrakiem i doskonale fotogenicznym Starym Pałacem Biskupim. Malownicze kawiarnie, stragany ulicznych artystów, kwitnące ogrody z domami pokrytymi winoroślą i historyczny port dopełniają kolorytu starożytnego miasta rybackiego. Podziwiaj zabytki i zrelaksuj się na jednej z małych piaszczystych plaż!

Rodzinne Złote Piaski

Shutterstock

Najsłynniejszy kurort Bułgarii w pełni zasługuje na swoją nazwę. Jego plaże pokryte są drobnym złotym piaskiem, który według starych legend był używany przez piratów do ukrywania cennych skarbów. Chociaż skrzynia ze skarbem nigdy nie została odnaleziona, serdecznie polecamy pobyt w tym wspaiałym kurorcie. Cała linia brzegowa otoczona jest gęstymi lasami iglastymi, zapewniającymi przyjemny cień, który przydaje się w okolicy z dużą ilością słonecznych dni. Linia brzegowa jest bardzo głęboka, więc nawet najmłodszym podróżnikom nie trzeba odmawiać zabawy w spokojnych wodach Morza Czarnego. Przy nadmorskiej promenadzie znajduje się też wiele barów, restauracji, sklepów i kawiarni. Po plażowaniu, zakupach i wizytach w stylowych restauracjach można zrelaksować się w pobliskim rezerwacie przyrody, oferującym przyjemne spacery wśród dziewiczej przyrody, gorące źródła mineralne i źródło wody pitnej poświęcone siedmiu świętym.

Spokojny Achtopol

Shutterstock

Dzikie rafy w pobliżu pięknego kurortu Achtopol są domem dla wielu gatunków ryb i innych zwierząt morskich. Główna plaża jest piaszczysta. Co ciekawe, okoliczne mniejsze dzikie plaże z platformami skalnymi są popularne wśród nudystów. Wykopaliska archeologiczne starożytnych murów i pozostałości średniowiecznych fortyfikacji z łatwością zdradzają, że jest to także najstarsza bułgarska wioska na wybrzeżu Morza Czarnego.

Niezwykły Bałczik

Shutterstock
.

Bułgaria kojarzy się głównie z długimi piaszczystymi plażami, wielkimi kompleksami hotelowymi i parkami rozrywki, prawda? W takim razie wizyta w starożytnym kurorcie Bałczik z pewnością Cię zaskoczy. Linia brzegowa najbardziej wysuniętego na północ bułgarskiego kurortu podzielona jest na mniejsze piaszczyste plaże, a zalesiony pagórkowaty krajobraz zachwyci wszystkoch miłośników przyrody. Przede wszystkim nie powinni oni przegapić wizyty w głównym zabytku miasta, romantycznym Pałacu Królowej Marii z przyległymi parkami i bajecznie pięknym ogrodem botanicznym. Wieczorne spacery po krętych uliczkach z wieloma stylowymi kawiarniami będą idealnym zwieńczeniem dnia spędzonego na plaży. Zarówno dzieci, jak i mniej wprawni pływacy docenią też łagodne wejście do morza.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.