Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najpiękniejsze atrakcje w Hiszpanii - te miejsca trzeba zobaczyć!

Zastanawiasz się, co robić podczas podróży do Hiszpanii? Sprawdź naszą listę najważniejszych atrakcji turystycznych – i do dzieła! Nie zapomnij tylko zabrać aparatu i kupić pamiątek, które już zawsze przypominać będą o tych cudownych wakacjach!

Pałac Królewski (Palacio Real) - Hiszpania

Pałac Królewski (Palacio Real) - Hiszpania

Sagrada Familia, Barcelona

Sagrada Familia - Hiszpania

Sagrada Familia - Hiszpania

Często uważana za jeden z najpiękniejszych budynków na świecie, Sagrada Familia jest obowiązkową atrakcją dla każdego, kto odwiedza Barcelonę. Zaprojektowana przez chwalonego katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego, ta wspaniała katedra szczyci się trzema wspaniałymi fasadami przedstawiającymi fragmenty życia Chrystusa. Ozdobione kolumnami przypominającymi rozgałęziające się drzewa i wielobarwnymi witrażami, wnętrze świątyni zachwyca swoją niezwykłością i tajemniczością.

Dzięki swojemu pięknu i znaczeniu kulturowemu, budynek ten stanowi idealne zwieńczenie architektonicznej twórczości Gaudiego – w 2005 roku Sagrada Familia została bowiem wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zaplanuj wakacje marzeń

w Hiszpanii


Sprawdź oferty

La Rambla, Barcelona

La Rambla - Hiszpania

La Rambla - Hiszpania

La Rambla to miejsce, do którego zdecydowanie warto się w wolny letni wieczór. Ten wysadzany drzewami bulwar przecina centrum miasta, rozciągając się aż na północny zachód miasta, od pomnika Kolumba w pobliżu portu.

Odcinek do Plaça de Catalunya wyłożony jest platanami, a jego szeroki deptak otoczony jest wąską drogą po obu stronach. Oprócz targów kwiatów i ptaków, na La Rambla znajdziemy wiele stoisk z książkami i gazetami, a także restauracje i kawiarnie ze stolikami na świeżym powietrzu. Artyści, uliczni muzycy, żywe posągi i muzycy również sprawiają, że miejsce to nabiera wesołej, niepowtarzalnej atmosfery.

Jedną z głównych atrakcji La Rambla jest Mercat de la Boqueria (91 Rambla), czyli tradycyjny zadaszony targ, na którym sprzedawane są świeże produkty, jak mięso, ryby, chleb, ser i inne specjały. Miejscowi przychodzą tutaj, by kupić składniki do przygotowania domowych posiłków. Turyści z pewnością docenią też możliwość spróbowania regionalnych przysmaków serwowanych w barach tapas na rynku.

Ciudad de las Artes y las Ciencias, Walencja

Ciudad de las Artes y las Ciencias - Hiszpani

Ciudad de las Artes y las Ciencias - Hiszpani

Uważany za jeden z "12 skarbów Hiszpanii", Ciudat de les Arts i les Ciències (Miasto Sztuki i Nauki) jest jedną z głównych atrakcji Walencji. Ten kompleks kulturalny i architektoniczny został opracowany w celu zwiększenia ruchu turystycznego w mieście i szybko stał się jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych.

Miasto Sztuki i Nauki mieści interaktywne muzeum (Museu de les Ciències Príncipe Felipe), kino IMAX, planetarium (L'Hemisfèric), operę i centrum sztuk widowiskowych (Palau de les Arts Reina Sofia), a także największe akwarium oceanograficzne w Europie (L'Oceanogràfic) i inne futurystyczne atrakcje.

Przez cały rok w kompleksie odbywa się także wiele lokalnych festiwali i wydarzeń, takich jak Festival de les Artes i Exposicion del Ninots, który jest częścią tradycyjnego festiwalu Las Fallas.

Pałac Królewski (Palacio Real), Madryt

Pałac Królewski (Palacio Real) - Hiszpania

Pałac Królewski (Palacio Real) - Hiszpania

Pałac Królewski (Palacio Real) to oficjalna rezydencja hiszpańskiej rodziny królewskiej w Madrycie, choć obecnie używana jest tylko do ceremonii państwowych. Zbudowany na miejscu starego Alcázar, czyli mauretańskiego zamku, który został zniszczony przez pożar w 1734 roku, pałac królewski zabiera odwiedzających w podróż przez historię Hiszpanii. Co ciekawe, na miejscu nadal można zobaczyć stare mury miejskie wokół tego obszaru.

Składający się z ponad 3000 pokoi i zbudowany w formie kwadratu, kuszący Palacio Real został zainspirowany szkicami wykonanymi przez Berniniego na potrzeby budowy Luwru w Paryżu.

Na miejscu nie można przegapić również jednego z ciekawszych pomieszczeń pałacu, czyli słynnej Galerii Malarstwa, w której znajdują się oryginalne dzieła Caravaggia, Velázqueza i Goi.

Plaza de España, Sewilla

Plaza de Espana - Hiszpania

Plaza de Espana - Hiszpania

Otoczona zielonymi terenami parku María Luisa, Plaza de España jest jednym z najbardziej majestatycznych placów w całej Hiszpanii

Łączy w sobie elementy baroku, renesansu i mauretańskiego odrodzenia hiszpańskiej architektury. Co ciekawe, na placu znajduje się również kanał, po którym odwiedzający mogą pływać łodzią!

Plaza Mayor, Salamanka

Plaza Mayor - Hiszpania

Plaza Mayor - Hiszpania

Jeśli spodobała się Wam piękna Plaza de España, warto odwiedzić także Plaza Mayor w Salamance. Położona w samym sercu miasta, znana jako jeden z najpiękniejszych placów w Europie!

Całe stare miasto Salamanki, usiane budynkami z piaskowca, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dlatego serdecznie polecamy, by odwiedzić je podczas podróży.

Jerez de la Frontera, Andaluzja

Jerez de la Frontera - Hiszpania

Jerez de la Frontera - Hiszpania

Ten ukryty klejnot położony w regionie Andaluzji jest obowiązkowym celem podróży dla podróżników chcących odkryć mniej znane cuda Hiszpanii.

Jerez de la Frontera posiada niezwykle urocze Stare Miasto i kilka wartych zobaczenia zabytków, takich jak mauretańska forteca, katedra San Salvador oraz XI- i XII-wieczny mauretański Alcázar. Jerez słynie również z produkcji sherry, której można spróbować w jednym z lokalnych barów.

La Alhambra (Pałac Alhambra), Granada

Pałac Alhambra - Hiszpania

Pałac Alhambra - Hiszpania

La Alhambra to prawdziwy klejnot w koronie południowej Hiszpanii. Położony w Granadzie, w kuszącym regionie Andaluzji, pałac ten jest idealnym miejscem dla podróżników, którzy chcą dowiedzieć się więcej o bogatej historii Hiszpanii.

Pierwotnie zbudowany został jako mała forteca na rzymskich pozostałościach starożytnych fortyfikacji, a następnie przebudowany w połowie XIII wieku przez arabskiego emira Nasrydów Mohammeda ben Al-Ahmara z Emiratu Granady. W 1333 roku budynek przekształcony został w pałac królewski przez Jusufa I, sułtana Granady

Oferując odwiedzającym widok na całe miasto, ta majestatyczna rezydencja królewska ozdobiona jest misternymi dekoracjami, piękną ceramiką, napisami w języku kufickim i wyjątkowo zadbanymi ogrodami.

Wielki Meczet, Kordoba

Wielki Meczet Kordoba - Hiszpania

Wielki Meczet Kordoba - Hiszpania

Meczet, który przekształcony został w chrześcijańską katedrę, szczyci się kunsztownie wykonaną dekoracją, niezliczonymi filarami przypominającymi rzędy palm, dzwonnicą w stylu renesansowym, detalami z białego marmuru, mozaikami w stylu bizantyjskim i innymi przyciągającymi wzrok elementami. Co ciekawe, nie ulega wątpliwości, że katedra w Kordobie to najpiękniejszy meczet Europy i jeden z najważniejszych zabytków islamu na naszym kontynencie.

Plaże Gran Canarii

Gran Canaria - plaże

Gran Canaria - plaże

Gran Canaria, największa z Wysp Kanaryjskich, jest najbardziej znana ze swoich złocisto-piaszczystych plaż, które ciągną się przez większość jej południowego wybrzeża.

Największą i najbardziej tętniącą życiem plażą jest Playa del Inglés w Maspalomas, która obfituje w kawiarnie, restauracje, sklepy, parki zabaw i inne rozrywki. Na jednym jej końcu znajduje się jeden z cudów natury archipelagu, czyli rozległy chroniony obszar gigantycznych wydm. Osiągają one nawet 12 metrów wysokości i stale się zmieniają na skutek siły wiatru i wody. Aby poczuć się jak na prawdziwej pustyni, możemy nawet przejechać się przez ten odludny i nieziemski krajobraz na wielbłądzie.

Zatrać się w urokach tego pięknego kraju i pozwól sobie na odrobinę relaksu. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista ułatwi zaplanowanie wspaniałych wakacji do Hiszpanii. Gwarantujemy, że na miejscu znaleźć można także wiele innych wspaniałych atrakcji, dlatego w tym kraju nie sposób się nudzić! Życzymy udanej podróży!

Lokalizacje najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii - mapa

Podsumowanie

  • Sagrada Familia, Barcelona - jedna z najpiękniejszych budowli na świecie, zaprojektowana przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego. Została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2005 roku.
  • La Rambla, Barcelona - zielony bulwar w centrum miasta, znany z targów kwiatów i ptaków, stoisk z książkami, gazetami oraz restauracji z kawiarniami.
  • Ciudad de las Artes y las Ciencias, Walencja - "Miasto Sztuki i Nauki" zawierające interaktywne muzeum, kino IMAX, planetarium, operę i centrum sztuk widowiskowych, oraz największe akwarium oceanograficzne w Europie.
  • Pałac Królewski (Palacio Real), Madryt - oficjalna rezydencja hiszpańskiej rodziny królewskiej, zawierająca Galerię Malarstwa z oryginalnymi dziełami Caravaggia, Velázqueza i Goi.
  • Plaza de España, Sewilla - jeden z najbardziej majestatycznych placów w Hiszpanii, łączący elementy baroku, renesansu i mauretańskiego odrodzenia hiszpańskiej architektury.
  • Plaza Mayor, Salamanka - jeden z najpiękniejszych placów w Europie, położony w samym sercu miasta, z piaskowcami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  • Jerez de la Frontera, Andaluzja - region słynący ze Starego Miasta, mauretańskiej fortecy, katedry San Salvador oraz XI- i XII-wiecznego mauretańskiego Alcázar.
  • La Alhambra (Pałac Alhambra), Granada - pałac wybudowany na rzymskich pozostałościach starożytnych fortyfikacji, misternie ozdobiony i oferujący widok na całe miasto.
  • Wielki Meczet, Kordoba - meczet przekształcony w chrześcijańską katedrę, z kunsztownie wykonaną dekoracją i niezliczonymi filarami przypominającymi rzędy palm.
  • Plaże Gran Canarii - złocisto-piaszczyste plaże, z największą i najbardziej tętniącą życiem Playa del Inglés w Maspalomas, obfitującą w kawiarnie, restauracje, sklepy, parki zabaw.

07.06.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.