Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Koronaferie - 7 pomyslów na to co robić w czasie kwarantanny

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, dla bezpieczeństwa powinniśmy zostać w najbliższym czasie w domu. Przy obecnym tempie życia, dla wielu osób to kompletnie nowa sytuacja, dlatego podpowiadamy co robić w czasie kwarantanny i jak połączyć przyjemne z pożytecznym. W domu wcale nie musisz się nudzić! Spraw, by tzw. "koronaferie" minęły przyjemnie i odpowiednio wykorzystaj ten czas.


7 pomysłów, co robić w czasie kwarantanny


1. Półka z książkami jest do Twojej dyspozycji

Czas wolny na pewno możesz spożytkować czytając książki. Zapewne masz kilka zaległych pozycji, na które wcześniej ciężko było znaleźć chwilę – teraz to idealny moment, aby zanurzyć się w świat książek. Dodatkowo możesz zrobić też porządki w domowej biblioteczce i przykładowo poukładać wszystko tematycznie, lub alfabetycznie. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć pozycje, które gdzieś się zapodziały lub odkryć tytuły, o których wszyscy w domu zapomnieli. W internecie znajdziesz też mnóstwo inspiracji w zależności od tego, jakie tematy interesują Cię najbardziej. Czytanie pozwoli Ci się zrelaksować, przenieść w zupełnie inny świat i wzbogacić wiedzę.


2. Czas na przejrzenie albumu ze zdjęciami wakacyjnymi

Czy wszystkie Twoje zdjęcia z wakacji są odpowiednio uporządkowane;)? Jeśli nie, teraz masz trochę czasu, aby do nich zajrzeć. Choć w obecnej chwili nie możemy podróżować, zawsze warto powspominać najlepsze momenty z podróży. Zwykle podczas wyjazdu robi się wiele zdjęć, ale gorzej idzie późniejsze porządkowanie i wybieranie tych najlepszych. Spróbuj pogrupować zdjęcia w odpowiednie foldery, co pozwoli Ci zachować porządek. Możesz też wybrać zdjęcia do wywołania, lub stworzyć fotoksiążkę z najlepszymi zdjęciami dla Twoich bliskich.


3. Koronaferie - gimnastyka dobra dla wszystkich

Wielogodzinne siedzenie w domu nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, dlatego wszelkie ćwiczenia to świetny pomysł, aby o siebie zadbać! To także pierwszy krok, aby zacząć regularnie ruszać się w domu. Wystarczy wyciągnąć z dna szafy matę, sportowe ciuchy i zacząć trening. W domu, podobnie jak na siłowni łatwo można wykonywać ćwiczenia wykorzystując ciężar ciała. Ważne jednak, aby robić to prawidłowo - na szczęście do dyspozycji mamy internet, gdzie dostępnych jest mnóstwo filmików jak ćwiczyć. Znajdziesz tam także ważne porady dotyczące ćwiczeń na kręgosłup (wiele osób może odczuwać dolegliwości w związku z długotrwałym siedzeniem), a jeśli masz ochotę na coś bardziej kreatywnego – zacznij swoją przygodę z wybranym tańcem i sprawdź podstawowe kroki. Mniej wymagające ćwiczenia możesz wykonywać wspólnie z dziećmi, którym także przyda się ruch.


4. Snucie planów na przyszłość

Choć w obecnej chwili niestety nie ma możliwości podróży, z nadzieją na poprawę sytuacji zawsze możesz zastanowić się, gdzie w przyszłości chcesz spędzić wakacje. Pomyśl, jaki kierunek byłby dla Ciebie ciekawy, albo gdzie przykładowo można spędzić wakacje z dziećmi. Możesz wstępnie sprawdzić późniejsze terminy wyjazdów, a także poczytać o interesującym Cię kierunku – poznać jego najlepsze atrakcje, kulturę i zwyczaje. Możesz też zapoznać się z naszymi artykułami - w ostatnim czasie opisywaliśmy przykładowo atrakcje Krety, Alanyi, czy Majorki.


5. Spędź kreatywnie czas z rodziną

Zastanawiasz się, co robić w czasie kwarantanny z dziećmi? To dobry moment, aby kreatywnie spędzić czas i umilić pobyt w domu całej rodzinie. Możecie wspólnie robić naprawdę wiele – od gry w planszówki (możesz też wymyślić zabawę w zależności od tego, co lubią Twoje dzieci), wspólne rysowanie, pieczenie bądź gotowanie. Dla młodszych dzieci możesz zaplanować różne zabawy, czy wspólnie porysować, co często dzieci uwielbiają. Warto zebrać wszystkie materiały plastyczne i zacząć tworzyć – malować, bądź zrobić coś nowego (np. lepiąc z gliny lub plasteliny). Zaczerpnij inspiracji z porad DIY (do it yourself), które np. pomogą Ci wspólnie z dziećmi ożywić przestrzeń w mieszkaniu, lub udekorować je przed nadchodzącą wiosną. Nie zapomnij też o swoich bliskich – sprawdź, czy ktoś z nich nie potrzebuje dodatkowej pomocy lub rozmowy.


6. Naucz się czegoś nowego

Czy zwykle odkładasz naukę nowych umiejętności na potem? Teraz na pewno znajdzie się trochę czasu, aby wprowadzić w życie przykładowo noworoczne postanowienia. Sprawdź dostępne kursy internetowe – obecnie internet zawiera niezliczone ilości materiałów i tutoriali, dzięki którym łatwo opanujesz interesujące Cię zagadnienie. Możesz zacząć uczyć się języka, gry na jakimś instrumencie, a także stworzyć coś własnoręcznie dla rodziny. Warto też zachęcić dzieci do nauki - przez zabawę łatwiej utrwalić przykładowo słówka z języka angielskiego.


7. Co robić w czasie kwarantanny? Filmy stałym punktem programu

W wolnej chwili warto również sięgnąć po nowe filmy lub seriale. Ta przyjemna rozrywka na pewno umili Ci czas, jest także dobrym sposobem na wspólny rodzinny wieczór. Wiele propozycji znajdziesz na Netflixie – od absolutnych hitów kinowych, filmów nominowanych do Oskara, po mniej popularne pozycje, które będą dobrą propozycję na spędzenie czasu podczas koronaferii.


Przedstawiliśmy kilka propozycji, które umilą czas w domu i pozwolą spędzić go produktywnie. A Wy jakie macie sposoby na koronaferie? Czekamy na inspiracje!

Tag:

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.