Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Hiszpańskie wybrzeże na wakacje - Costa Brava, Costa del Sol

Hiszpania, a zwłaszcza jej wybrzeże, to idealne miejsce na to, by wśród słońca, pięknych plaż i wspaniałej kuchni wypocząć i nabrać nowej energii. Można tutaj uprawiać sporty wodne, wylegiwać się bez końca i cieszyć atmosferą powolności i relaksu. Poza tym hiszpańskie wybrzeże to także malutkie, malownicze wioski, zatoki, kameralne hotele i restauracje. W zależności od preferencji, każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza w najbardziej znanych kurortach, takich jak Costa Brava i Costa del Sol.

Costa Brava i Costa del Sol

Zarówno Costa Brava, jak i Costa del Sol to kurorty, które gwarantują świetną pogodę, mnóstwo atrakcji i cudowne plaże. Można tu zwiedzać, odkrywać nowe miejsca, świetnie się bawić, czy po prostu leniuchować. Costa Brava nazywana jest “Dzikim Wybrzeżem”, bo wciąż można się tu spotkać z dziewiczą naturą, a jednocześnie zwiedzać tutejsze urokliwe miasteczka, czy większe metropolie. Costa del Sol natomiast zachwyca zabytkami kultury Maurów, wspaniałymi plażami i mnóstwem rozrywek.

Rejs  wzdłuż wybrzeża Costa Brava

Rejs wzdłuż wybrzeża Costa Brava

Oba regiony posiadają w sobie wiele mniejszych miasteczek i zakątków, które zachwycają swoją malowniczością, plażami, regionalnym jedzeniem, czy po prostu samą atmosferą. Last minute na Costa Brava, czy na Costa del Sol to okazja do tego, by poznać hiszpańskie wybrzeże, poczuć promienie słońca na skórze i ponownie nabrać ochoty do życia.

Perełki czekające na Costa Brava

Jednym z najbardziej dzikich miejsc w regionie Costa Brava jest niewątpliwie przylądek Cap de Creus. Można tutaj bez końca podziwiać malownicze wzgórza skalne, które kończą się w ciepłym morzu i odpoczywać wśród dziewiczej natury. Będąc tutaj na wczasach warto też zajrzeć do miasteczka Cadaqués, w którym w pobliskich restauracjach czekają przepyszne owoce morza, a na jednej z ulic dom Salvadora Dali. To zarazem muzeum, w którym można zobaczyć jak żył artysta i co go otaczało. Samo miasteczko zaś jest niezwykle urocze i idealne na wypoczynek.

Miasto Cadaques na Costa Brava

Miasto Cadaques na Costa Brava

Równie magicznym miejscem jest wioska Tossa de Mar, która zarazem stanowi pełen atrakcji kurort. Można tutaj zarówno zwiedzać, jak i leniuchować na pobliskiej plaży, na której nieco dalej znajdują się skalne zatoczki i ukryć się przed całym światem. Warto zobaczyć tutejszy XIV-wieczny zamek, którego funkcją była ochrona przed piratami. Tossa de Mar to także mnóstwo przyjemności, zwłaszcza dla podniebienia. Warto dać sobie chociaż parę dni na odwiedzanie kameralnych kafejek i restauracji, by zakosztować tutejszych przysmaków.

Na romantyzm, ciszę i spokój można liczyć w Pals. Niezbyt znane, średniowieczne miasteczko zachwyca domami z kamienia, kwiatami, które zdobią balkony i tarasy oraz kościołem Iglesia de Sant Pere. Budynek ten reprezentuje sobą wpływy romańskie, gotyckie oraz barokowe. Na odwiedzających czeka tutaj także wieża Torre de las. Samo miasteczko zaś przenosi w przeszłość i pozwala odetchnąć od współczesnych czasów.

Costa del Sol i skarby czekające na Wybrzeżu Słońca

Costa del Sol ma aż 160 kilometrów, zachwyca plażami z gruboziarnistym piaskiem, mnóstwem słońca i atrakcji. Region ten ulokowany jest w południowej Andaluzji i przyciąga co roku ogromną ilość turystów z całego świata. Dodatkowym atutem są ciepłe wody Morza Śródziemnego, festiwale i wspaniałe jedzenie.

Idealnym kurortem na wczasy last minute jest Torremolinos. Miejscowość ta ulokowana jest nieopodal Malagi i zachęca do zabawy w licznych barach, klubach i dyskotekach. Poza tym, na turystów czeka tujaj długa, piękna plaża, z której można zachwycać się zachodem słońca, czy spróbować sportów wodnych. W Torremolinos znajduje się również promenada mająca aż 7 kilometrów oraz coś dla najmłodszych - miasteczko wodne, które można odnaleźć zaledwie 3 kilometry od miasta.

Miasto Benalmadena na Costa del Sol

Miasto Benalmadena na Costa del Sol

Równie ciekawym i malowniczym miejscem jest Benalmadena, miasteczko, które znane jest z portu jachtowego, którego niezwykły styl zachwyca turystów. Jednocześnie można się tutaj dostać kolejką na wzgórze i podziwiać krajobrazy oraz bawić się do białego rana w tutejszych klubach i dyskotekach. Co ciekawe w Benalmadena czeka park Sea Life, w którym można zobaczyć rekiny, a delfiny oraz foki uda się odnaleźć w parku Selvo Marina.

Kiedy warto przyjechać na hiszpańskie wybrzeże?

W zależności od tego, czy ma się ochotę na zwiedzanie, czy raczej tylko na leniuchowanie na plaży warto przyjechać na wczasy w odpowiednim okresie, by móc w pełni cieszyć się atrakcjami, które czekają na miejscu.

Miłośnicy plażowania i wysokich temperatur powinni bez wątpienia przyjechać na Costa Brava w sezonie letnim, czyli od lipca do końca sierpnia. Wrzesień to idealny miesiąc na uprawianie sportów wodnych, ponieważ temperatura wody jest wtedy świetna. Na zwiedzanie zaś warto się wybrać na Costa Brava w maju i czerwcu. Tak samo pięknie, choć zdecydowanie chłodniej, jest oczywiście w okresie zimowym. W tym czasie zaletą jest brak tłumów i spokój oraz możliwość zanurzenia się w lokalną codzienność.

W przypadku wybrzeża Costa del Sol jest podobnie. Największych upałów można spodziewać się latem, a najcieplejszej wody w morzu tuż po sezonie. Najlepsza pogoda czeka tutaj od czerwca do sierpnia, a najzimniej jest w miesiącach od grudnia do lutego. W czerwcu temperatury sięgają tu 22 stopni Celsjusza, a w sezonie - od 24 do 25 stopni. We wrześniu natomiast średnia temperatura wynosi 23 stopnie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.