Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Do Turcji bez wiz

Zniesienie wiz do Turcji

Od 2 marca 2020 polscy turyści mogą wyjeżdżać do Turcji bez wizy. Jej załatwienie nie stanowiło dotychczas większego problemu, ale było dodatkowym kosztem. Teraz każdy wyjeżdżający do tego kraju zaoszczędzi ok. 140 zł.

Czy taki ruch tureckiego MSZ zwiększy zainteresowanie tym krajem turystów w Polsce i w krajach UE ze strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii (zniesienie obowiązku wizowego dotyczy tych właśnie państw)?

Turcja od kilku sezonów jest na mocno wznoszącej fali popularności wśród klientów polskich biur podróży. W ubiegłym roku tylko o włos wyprzedziła ją Grecja, a z wczesnych rezerwacji wynika, że rywalizacja będzie znowu zacięta, tak jak w ubiegłym roku. Według danych rezerwacyjnych z połowy lutego popularność Turcji przekracza 26 proc. podczas gdy Grecji – 21 proc. Co istotne, o ile ceny ofert do Grecji podrożały ok. 7 proc. to rezerwacje do Turcji turyści płacą mniej więcej tyle samo co przed sezonem letnim 2019, czyli ok. 2660 zł od osoby. 

Dlaczego warto wybrać wakacje w Turcji?

Turcja to kraj, który wyrobił sobie stereotyp wakacji na najwyższym poziomie za przyzwoite pieniądze. Pięciogwiazdkowy wypoczynek all inclusive w Turcji kosztuje tyle, co czterogwiazdkowy w europejskich krajach basenu Morza Śródziemnego. Przy tym Turcja uchodzi za wyjątkowo „rodzinny” kierunek. Dostępnych jest tam masa tam atrakcji dla najmłodszych w postaci aquaparków przy hotelach, polskich animacji dla dzieci, itp.

Turcja wypełniona jest także atrakcjami dla osób, które szukają rozrywki i aktywnego wypoczynku. Popularne tureckie kurorty są idealnie przygotowane na przyjęcie turystów, dzięki czemu na miejscu na pewno nie można się nudzić. Kraj ten kryje w sobie niesamowite walory przyrodnicze i przyciąga złocistym wybrzeżem, ciepłym morzem i pięknymi krajobrazami. Warto wspomnieć też o zabytkach, które urozmaicą pobyt w tym pięknym miejscu.

Turcja - najciekawsze atrakcje

Zniesienie wiz do Turcji to furtka do odkrycia wyjątkowo ciekawego miejsca przy stosunkowo niskim koszcie. Lwia część ruchu turystycznego do Turcji to tamtejsza riwiera (Alanya, Antalya), czyli najcieplejsza część Turcji w której znajdują się świetne plaże i dogodne hotele.

Popularna jest też Turcja Egejska. To właśnie tam można znaleźć mnóstwo starożytnych zabytków, znanych z mitologii greckiej (Turcja Egejska była fragmentem starożytnej Hellady). Znajduje się tam także piękna laguna Olunediz i wiele niesamowitych przyrodniczych zakątków. Większość resortów, zwłaszcza na Riwierze Tureckiej, odseparowane jest od miast, turyści zatem tylko podczas wycieczek fakultatywnych mogą sporadycznie spotkać się z problemami natury politycznej tego kraju. Same zaś resorty przypominają krajobraz z autostrady – jest wygodnie, luksusowo, bezproblemowo i tylko napisy na szyldach przypominają w jakim kraju jesteśmy.


Teksty, które mogą Cię zainteresować:


Chcesz otrzymywać najlepsze oferty na wakacje? Dołącz do subskrybentów naszego newslettera - najciekawsze okazje podeślemy Ci na Twoją skrzynkę mailową!

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.