Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Do Hiszpanii taniej samodzielnie czy z biurem podróży?

W tym sezonie Hiszpania ma szansę stać się hitem lata. To właśnie tam turyści, odpoczywający dotychczas w Turcji i Egipcie chcą spędzić tegoroczne wakacje. Bez większego problemu dostaniemy się tam z największych polskich lotnisk a ceny biletów wraz z transferem wydają się zachęcające

Przed szczytem sezonu, najtańsze bilety lotnicze i czarterowe znajdziemy na przełomie maja i czerwca. Na najpopularniejsze w lecie wybrzeże Costa Brava można polecieć z Poznania (730 zł z transferem do hotelu i na lotnisko) i Krakowa (745 zł). Lot z transferem do hotelu z Gdańska to koszt 1133 zł. Przekłada się to na całkowity koszt samodzielnie przygotowanego wypoczynku – to 2158 zł, o 400 zł więcej niż identyczny samodzielnie skonstruowany wypoczynek z wylotem z Poznania. Jednak niezależnie od lotniska wylotowego oraz terminu samodzielne przygotowanie wyjazdu będzie we wszystkich wypadkach droższe od ofert biur podróży.

  1. Najtańszy przelot tanimi liniami w jedną stronę w okresie 28 maja – 5 sierpnia (+- 2 dni w zależności od lotniska wylotowego w Polsce) / rzeczywisty koszt przelotu w dwie strony z bagażem (walizka do 15 kg – Ryanair lub 23 kg – Wizzair) oraz transferem do hotelu; w wypadku czarteru brak możliwości transferu do hotelu – cena taxi na 1 osobę w dwie strony, z lotniska i na lotnisko
  2. Najtańszy hotel 3* w pobliżu plaży, ze śniadaniami, pokój dwuosobowy, oferta z wyszukiwarek hoteli
  3. 7 obiadów (3 dania) w średniej klasy restauracji. Dane z Numbeo.com, największego światowego portalu porównującego koszty życia na świecie. Euro wg kursu 4,3 zł
  4. Oferta touroperatora w serwisie Travelplanet.pl w tym samym terminie, tym samym regionie i przy wylocie z tego samego miasta jak w wypadku samodzielnie przygotowanego wyjazdu – hotel 3*, śniadania i obiadokolacje.


Kolor czerwony: najtańsza opcja przelotu, całkowitej oferty sporządzonej samodzielnie, najtańszej oferty touroperatora

Lecąc z Poznania lub z biurem przed wysokim sezonem zaoszczędzimy 100 zł a w środku lata – blisko 300 zł. Wylot na przełomie maja i czerwca z Warszawy bądź Gdańska na hiszpańskie wybrzeże z biurem podróży to oszczędność ponad 400 zł w porównaniu z samodzielnie przygotowanym urlopem.

Od 380 zł do ok. 440 zł zaoszczędzimy lecąc na hiszpańskie wakacje z biurami podróży z Katowic, Wrocławia i Gdańska. Największe oszczędności poczynimy lecąc tam w szczycie sezonu z Warszawy (691 zł) Oferta biura podróży jest niższa aż o jedną trzecią.

PODSUMOWANIE:

  • Wakacje na Costa Brava będą tańsze z biurem, zarówno przed szczytem letniego sezonu jak i w środku wakacji
  • Największe oszczędności poczynimy lecąc do Hiszpanii z biurem podróży w szczycie sezonu – to 691 zł – aż 33 proc. w porównaniu z samodzielnie przygotowanym wyjazdem.
  • Najmniej zapłacimy za wakacje na przełomie maja i czerwca lecąc z biurem podróży z Poznania (1565 zł)
  • Najmniej za samodzielnie przygotowany wypoczynek na Costa Brava zapłacimy wylatując z Poznania na przełomie maja i czerwca (1755 zł). Ale to i tak o ponad 100 zł drożej niż gdybyśmy podróżowali tam z Poznania z biurem
  • Najwięcej zapłacimy za hiszpańskie wakacje przygotowując je samodzielnie i wylatując z Gdańska (2768 zł) – to o ponad 15 proc. więcej niż analogiczna oferta biur podróży z tego miasta.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.