Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Wakacje za granicą tańsze niż nad polskim morzem?

W opinii publicznej coraz częściej usłyszeć możemy głosy przemawiające za przewagą wakacji za granicą. Jak się okazuje – w wielu przypadkach jest to całkiem słuszne! Co opłaca się bardziej, jak straszą nas „paragony grozy” i gdzie najtaniej zarezerwować wakacyjny wyjazd? Podpowiadamy!

Wakacje za granicą taniej niż nad polskim mor

Wakacje za granicą taniej niż nad polskim mor

Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego na zlecenie Związku Banków Polskich, 58% respondentów planuje urlop w rodzimych stronach, a jedynie 22% w innym kraju. Czy słusznie? Gdzie najlepiej zarezerwować urlop, by nie przepłacać?

Wakacje w Polsce czy za granicą? Urlop w dobie inflacji

Skracanie planowanego urlopu lub przenoszenie go na wczesną jesień to jedne z popularniejszych sposobów oszczędzania pieniędzy w dobie szalejącej inflacji. Kolejnym będzie oczywiście poszukiwanie najbardziej opłacalnych ofert, co w wielu przypadkach skłania nas do zainteresowania się rodzimymi stronami. Okazuje się jednak, że już od kilku lat wakacje nad polskim morzem nie należą do najtańszych.

Wakacje All Inclusive za granicą

Wakacje All Inclusive za granicą

Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że przeciętna wartość zagranicznych wakacji zakupionych za pośrednictwem biur podróży wynosi w 2023 roku od 6,5 tysięcy do 9 tysięcy zł, przy czym średnia kwota za osobę to w przybliżeniu od 2 tysięcy do 2,5 tysięcy złotych – zakładając oczywiście, że większość turystów wyjeżdża na urlop z dziećmi.

Nie zapominajmy również o słynnych „paragonach grozy”, które nad polskim morzem z roku na rok jedynie rosną. Może się więc okazać, że budżetowy urlop w Łebie wyniesie nas drożej od All Inclusive za pośrednictwem biura podróży.

Gdzie najtaniej za granicą?

Planowanie wakacji to bardzo ważny element całego wyjazdu. Jeśli zrobimy to właściwie – być może uda nam się zakupić zagraniczne wakacje za mniej niż wczasy w Międzyzdrojach! W przypadku wyjazdu nad Bałtyk należy też liczyć się z niemałymi kosztami dodatkowymi, jak dojazd czy wyżywienie. Jaką więc mamy alternatywę?

Jednym z polecanych przez nas kierunków jest chociażby Bułgaria lub Turcja. Jeśli znajdziemy odpowiednią ofertę, za tygodniowy pobyt All Inclusive zapłacimy niecałe 2 tys. zł za osobę! Oznacza to, że w cenie zagwarantowany jest przelot, a na miejscu także posiłki i napoje bez ograniczeń, wybrany alkohol i dostęp do wszelkiego rodzaju atrakcji i udogodnień na terenie hotelu.

Gdzie tanio na wakacje?

Gdzie tanio na wakacje?

Wakacje z All Inclusive?

Warto również wiedzieć, że jeszcze taniej wyniesie nas opcja HB (half board ze śniadaniem i obiadokolacją). W przypadku wspomnianej wyżej Turcji czy Grecji będzie to kosz rzędu 1,8 tysiąca złotych za osobę, natomiast Chorwacji - od 2,5 tysiąca. Oznacza to, że wakacje w ciepłych krajach z łatwością mogą wynieść nas znacznie taniej. Wiąże się to z dojazdem wliczonym w cenę, posiłkami, zaplanowanymi atrakcjami, a przede wszystkim także… gwarancją pogody! Pamiętajmy, że na domiar złego aura nad Bałtykiem może zmienić się z godziny na godzinę, co nierzadko może wiązać się z urlopem… w deszczu.

Przekonaj się, jak łatwo zaplanować wymarzone wakacje - sprawdź, co mamy do zaoferowania, porównaj kwoty lub zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego konsultanta. Niezapomniany urlop za granicą również może być budżetowy!

19.07.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.