Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Ultra All Inclusive - co to znaczy? - wakacyjny słownik

Wakacje to czas, na który wiele osób oczekuje niecierpliwie przez cały rok. Relaks, spokój, ciekawe atrakcje - to wszystko kojarzy się z idealnymi wczasami. Warto więc zaplanować je tak, by móc naprawdę wypocząć, dobrze się bawić i poczuć się świetnie. Wybierając się do konkretnego hotelu i wymarzonego miejsca często należy zdecydować z jakich udogodnień ma się ochotę korzystać i zaznajomić z dostępnością oraz ceną poszczególnych atrakcji czekających w danym zakątku świata.

Jedną z dostępnych opcji hotelowych, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie i cieszenie się wszelkimi udogodnieniami jest niewątpliwie opcja wakacji all inclusive. Ale czy może być coś jeszcze bardziej satysfakcjonującego i luksusowego? Owszem - mowa tutaj o typie standardu zwanego ultra all inclusive. To forma wakacji, która zapewnia tak wiele możliwości, że naprawdę warto dowiedzieć się o niej więcej.

Co oznacza all inclusive

Opcja all inclusive oznacza “wszystko w cenie”. Jest to najchętniej wybierana opcja przez turystów jeśli chodzi o wyjazd z biurem podróży oraz wyżywienie.

Czym jest wszystko w tym kontekście? To śniadania, obiady oraz kolacje, a także mniejsze przekąski i napoje, które zostały wyznaczone w ofercie w odpowiednich barach oraz odpowiednich godzinach.

W ramach all inclusive można się też spodziewać innych udogodnień, takich jak wejście do aquaparku, dostęp do leżaków, czy też możliwość skorzystania z animacji dla dzieci. Wiele zależy od danego hotelu i tego, jakich atrakcji można spodziewać się na miejscu. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą i tym, co zawiera all inclusive w naszym wypadku.

Zaplanuj wakacje marzeń

All Inclusive


Sprawdź oferty

Najbardziej znane opcje all inclusive

Wśród najbardziej znanych pakietów all inclusive można rozróżnić takie opcje jak: all inclusive light, all inclusive soft, all inclusive snack, all inclusive plus, all inclusive 24 oraz ultra all inclusive.

Każdy z nich odnosi się do nieco innej oferty dotyczącej wyżywienia i udogodnień, dlatego przed zdecydowaniem się na któryś z dostępnych rodzajów all inclusive warto dokładnie zapoznać się z tym, co zawiera i przy jakich warunkach.

Najczęściej oferta all inclusive zawiera w sobie trzy posiłki dziennie, czyli śniadanie, obiad oraz kolację. Często są w niej również napoje - ciepłe i zimne oraz alkohole pochodzące z danego regionu. Oczywiście opcja ultra all inclusive to zdecydowanie o wiele więcej, dzięki czemu można z jeszcze większą przyjemnością korzystać z wakacji w danym hotelu.

Czym jest ultra all inclusive

Ultra all inclusive, czyli UAI stanowi jedną z odmian pakietu all inclusive, która jest jednocześnie najbardziej rozbudowana.

Poza standardową ofertą gastronomiczną opcja ta zawiera także napoje oraz przekąski, nierzadko room serwis, przeróżne trunki alkoholowe pochodzące z importu, czy też możliwość skorzystania z kolacji w restauracjach á la carte. Restauracje te cechują się tym, że oferują dania ze specjalnego menu, które danego dnia oferowane jest gościom. Kelnerzy zaś mają za zadanie pomóc w odpowiednim wyborze.

Każdy z hoteli posiada swoje własne udogodnienia, które oferuje w pakiecie ultra all inclusive. Mają one za zadanie otworzyć możliwości na jeszcze więcej udogodnień i atrakcji w trakcie wakacji.

Czym różni się all inclusive od ultra all inclusive

Wczasy all inclusive, a właściwie ich cena, zawiera w sobie zazwyczaj przelot samolotem lub też przejazd wybranym autokarem łącznie z opieką przydzielonej osoby, pełne wyżywienie, czyli trzy posiłki w formie bufetu, przekąski, napoje bezalkoholowe oraz trunki alkoholowe lokalne. Często w tej opcji są także lody, a poszczególne smakołyki czekają w określonych restauracjach i w wyznaczonych godzinach.

Ultra all inclusive natomiast oprócz tego, co możemy otrzymać w standardowej opcji all inclusive posiada rozbudowane opcje zarówno jeśli chodzi o wyżywienie, czy trunki, jak i atrakcje czekające w danym hotelu.

Inna jest także cena. Opcja ultra all inclusive może być droższa nawet o jedną trzecią, jednakże zawsze warto sprawdzić, ponieważ i tak może się to opłacać jeśli mamy ochotę skorzystać z niektórych płatnych atrakcji, które są w pakiecie.

Co obejmuje ultra all inclusive

Ultra all inclusive to opcja, która może być nieco różna w poszczególnych obiektach. Jednakże zazwyczaj obejmuje ona pełne wyżywienie z różnymi dodatkami, markowe alkohole, a także takie udogodnienia jak bezpłatne napoje w barku czekającym w pokoju, czy możliwość podania późnego śniadania, czyli do godzin południowych, świeżo wyciskane soki, czy też korzystanie z restauracji łącznie z obsługą kelnerską oraz kolacje w restauracjach á la carte.

Oprócz tego ultra all inclusive to także dostęp do napoi alkoholowych przez całą dobę oraz do baru na plaży z importowanymi alkoholami, czy też do napojów na dyskotece, jeśli jest ona dostępna w danym hotelu.

Czasem opcja ta zawiera także możliwość uprawiania sportów wodnych w cenie, czy też innych atrakcji czekających na miejscu.

O co zapytać wybierając opcję ultra all inclusive

Ultra all inclusive, choć jest pakietem najbardziej rozbudowanym, to może mieć różne opcje w różnych miejscach. Dlatego też warto zorientować się wcześniej, co w sobie zawiera i wypytać o kilka rzeczy przed zdecydowaniem się na ten pakiet.

Przede wszystkim należy zorientować się jaka jest godzina wylotu, miejsce i czas, bo być może jest opcja zmiany tych aspektów w pakiecie ultra all inclusive, tak by było to dla nas wygodniejsze.

Warto też przeanalizować bardzo dokładnie wszystkie warunki oraz ewentualne dodatkowe koszta za bagaż, czy ubezpieczenie lub opłatę klimatyczną. Zwłaszcza ubezpieczenie może się okazać przydatne, bo w razie niemożliwości skorzystania z oferty wyjazdu często można liczyć na zwrot pieniędzy.

Czego nie obejmuje ultra all inclusive

Chociaż pakiet ultra all inclusive posiada wiele udogodnień, to jednak warto też wiedzieć, czego nie można się spodziewać po tej opcji i czego ona nie obejmuje.

Oczywiście wszystko zależy od danego obiektu, jednakże najczęściej pakiet taki nie obejmuje niektórych usług kosmetycznych, czy relaksacyjnych takich jak sauna, SPA, czy masaż, zabiegów upiększających, a czasem również eksportowanych alkoholi.

Oprócz tego jednak oferta ultra all inclusive powinna zawierać całą resztę atrakcji i udogodnień, a także mnóstwo możliwości jeśli chodzi o wyżywienie i dobrą zabawę.

Dlaczego warto skorzystać z opcji ultra all inclusive

Ultra all inclusive to bardzo atrakcyjna opcja dla wszystkich tych, którzy lubią odpoczywać w atmosferze wielu możliwości, udogodnień i luksusu.

Z opcji tej warto skorzystać zwłaszcza w sytuacji, w której ma się ochotę spędzić większość urlopu w hotelu i wśród takich atrakcji jak hotelowy basen, restauracje, czy pobliska plaża. Wtedy nie trzeba martwić się noszeniem przy sobie gotówki, czy jedzeniem, bo w pakiecie ultra all inclusive ma się właściwie wszystko, czego potrzeba, by świetnie spędzać czas.

Dodatkowo opcja ta jest genialna, gdy jest się na wakacjach z dziećmi. Wtedy bowiem często ma się dostęp do animatora, wielu atrakcji dla najmłodszych oraz do różnorodnych posiłków i deserów, które niewątpliwie sprawią dużo radości dzieciom oraz odciążą dorosłych.

Czy opcja ultra all inclusive się opłaca

Opcja ultra all inclusive jest droższa aniżeli inne wersje all inclusive, jednakże jeśli i tak ma się ochotę skorzystać z atrakcji, które są dzięki temu pakietowi dostępne, to takie rozwiązanie może się nie tylko opłacać, ale i wręcz pozwolić na to, że zaoszczędzi się pieniądze.

Wszystko zależy od preferencji oraz tego w jakim składzie wybieramy się na wakacje. Nie od dziś wiadomo, że wczasy z dziećmi potrafią być wyjątkowo kosztowne, gdy bierze się pod uwagę wszystkie słodkie przekąski, czy atrakcje, które osobno kosztują więcej aniżeli w pakiecie, nawet tym najbardziej rozbudowanym.

Także opłacalność opcji ultra all inclusive jest rzeczą bardzo indywidualną, jednakże warto przed jej wybraniem policzyć osobno usługi gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, opcje aktywnego spędzania czasu, czy korzystania z udogodnień hotelowych i dopiero po tym zdecydować.

Zalety

Niewątpliwą zaletą opcji ultra all inclusive jest to, że ma się ciągły, łatwy i bardzo szeroki dostęp do gastronomii. Właściwie można korzystać bez limitu z wszystkich dostępnych produktów, czy napoi. Pakiet ten pozwala na dopasowanie posiłków do swoich preferencji, także jeżeli chodzi o czas oraz szczególne wymagania.

Dużą zaletą jest także fakt, że nie trzeba nosić ze sobą gotówki ani kart płatniczych wybierając się na plażę, a często ma się też zapewnione inne atrakcje, które umilają czas i można bez stresu decydować się na to, na co ma się aktualnie ochotę.

Gdzie warto się wybrać na wczasy z opcją ultra all inclusive

Są miejsca, w których zdecydowanie warto wybrać opcję ultra all inclusive, bowiem ma to wtedy największy sens i daje nam dużo możliwości, które bez tego pakietu byłyby ograniczone.

Wśród takich destynacji są chociażby kraje arabskie, Tunezja oraz Egipt. W miejscach tych bowiem nie warto ryzykować jedzenia posiłków poza hotelem, w którym jest o wiele większy reżim sanitarny. Dodatkowo posiłki w restauracjach czy fast foodach potrafią być bardzo ostre i nierzadko drogie.

Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na to, że w pewnych miejscach zdecydowanie warto wybrać opcję ultra all inclusive jest to, że z tym pakietem jest zdecydowanie łatwiej skorzystać z niektórych atrakcji oraz opcji czekających w danym miejscu.

Kiedy nie warto korzystać z opcji ultra all inclusive

Mimo, że opcja ultra all inclusive jest bardzo atrakcyjna w wielu sytuacjach, to jednak nie zawsze warto z niej korzystać.

Pakiet ten bowiem nie okaże się najodpowiedniejszy dla osób, które wolą spędzać czas poza hotelem i jadać w pobliskich, lokalnych restauracjach, zwiedzać i tak naprawdę relaksować się z dala od obiektu, w którym nocują.

Trzeba więc świadomie wybrać na co ma się ochotę i zdecydować, czy bardziej satysfakcjonujące będzie spędzanie czasu w hotelu, korzystając z jego licznych udogodnień, czy też poza nim zwiedzając okoliczne zakątki oraz próbując lokalnych specjałów. Jeśli wybiera się drugą opcję wtedy najprawdopodobniej nie będzie szansy w pełni skorzystać z pakietu ultra all inclusive.

Podsumowanie

  1. All Inclusive to popularna opcja wczasów, która obejmuje wszystko w cenie - wyżywienie, przekąski, napoje, a także dodatkowe udogodnienia takie jak wejście do aquaparku czy animacje dla dzieci.

  2. Istnieje wiele wariantów All Inclusive, w tym Ultra All Inclusive, które zapewnia dodatkowe luksusy i możliwości.

  3. Ultra All Inclusive jest najbardziej rozbudowaną opcją, obejmującą standardową ofertę gastronomiczną plus dodatkowe elementy takie jak przekąski, importowane trunki, room serwis, oraz możliwość korzystania z restauracji á la carte.

  4. Opcja Ultra All Inclusive może być droższa niż standardowe All Inclusive, ale może się to opłacić jeśli planujemy korzystać z dodatkowych atrakcji.

  5. Przed wyborem pakietu Ultra All Inclusive warto dokładnie zaznajomić się z tym, co on obejmuje, a także wypytać o ewentualne dodatkowe koszta.

  6. Choć pakiet Ultra All Inclusive jest bardzo atrakcyjny, może nie obejmować niektórych usług relaksacyjnych (np. SPA), czy eksportowanych alkoholi.

  7. Opcja Ultra All Inclusive jest szczególnie polecana dla osób, które preferują odpoczynek w luksusowych warunkach i chcą mieć wszystko w zasięgu ręki, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

  8. Opłacalność opcji Ultra All Inclusive jest bardzo indywidualna i zależy od preferencji, ale w przypadku korzystania z wielu udogodnień i atrakcji może okazać się tańsza niż opłacanie wszystkiego osobno.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.