Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Trójmiasto - TOP 5 atrakcji - odkryj skarby wzdłuż Bałtyku

Trójmiasto to niewątpliwie jeden z najbardziej interesujących, magnetycznych i zachwycających obszarów turystycznych w Polsce. Molo w Sopocie i gdański rynek to zaledwie pierwszy krok, by dać się oczarować tej części kraju. Można tu bowiem znaleźć nie tylko ciekawe zabytki, dzikie, piaszczyste plaże, parki i przepiękną naturę, lecz także miejsca, których nie sposób zobaczyć w żadnej innej części Polski. Dlatego na wakacje w Trójmieście warto zarezerwować sobie przynajmniej kilkanaście dni.

Gdańsk - magiczna starówka i coś dla zakochanych

Stare Miasto to jedna z topowych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć wakacje w Gdańsku. Co zwiedzić przechadzając się tu leniwie lub też mając plan, by zobaczyć najważniejsze perełki? Przede wszystkim warto na chwilę przystanąć przy Fontannie Neptuna, bowiem stanowi ona niejako wizytówką Gdańska. A następnie udać się dalej, by zobaczyć Ratusz Głównego Miasta, z którego najstarsze fragmenty pochodzą z XIV wieku. To gotycko-renesansowa budowla, która do dziś zachwyca odwiedzających.

Do bardziej romantycznych miejsc w Gdańsku należy Zaułek Zachariasza Zappio, który mieści się za kościołem św. Jana. Zakątek ten nazywany jest Zaułkiem Pocałunków, ze względu na tragiczną historię miłosną, która miała tutaj miejsce oraz dlatego, że jest ulubionym miejscem zakochanych. Można tu dostrzec rzeźbę dwóch aniołów, których skrzydła łączą się ze sobą tworząc serce.

Trójmiejski pas nadmorski - atrakcja dla aktywnych

Trójmiasto to przede wszystkim przepiękne polskie wybrzeże, plaże i możliwość spacerów przez cały rok. Na miłośników aktywności czeka tutaj Trójmiejski pas nadmorski, który pozwala na przejście, przebiegnięcie lub przejechanie (rowerem, deskorolką lub czym dusza zapragnie) 7,5-kilometrowej trasy rozpoczynającej się w Brzeźnie, a mającej swój koniec w Sopocie Kamiennym Potoku. Dzięki tej trasie można zarówno cieszyć się krajobrazem morskim, pięknem plaż, jak i podziwiać pachnące, stare lasy.

Poza tym na turystów czekają tutaj liczne restauracje, bary i knajpki, które pozwalają przystanąć na chwilę odpoczynku i celebracji. Wieczorami zaś można liczyć na imprezy organizowane na plaży, a także na treningi pod chmurką. Oczywiście cały czas można też próbować swoich sił w sportach wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing, czy kitesurfing. 

Sopot - perełka sama w sobie

Niezwykle urokliwy, z ciekawą architekturą i możliwością krótkiego spaceru prowadzącego z centrum na plażę - Sopot, zachwyca jako atrakcja sama w sobie. Tutejsze drewniane molo jest najdłuższym w Europie. Ma ponad 500 metrów długości i niezależnie od pogody przyciąga na długie, romantyczne spacery. Latem odbywają się tu imprezy okolicznościowe. To także miejsce będące przystanią taksówek wodnych oraz turystycznej żeglugi.

Co zobaczyć oprócz mola odpoczywając w Sopocie? Oczywiście słynną ulicę Bohaterów Monte Casino, zwaną potocznie Monciakiem. Wakacje w tym miejscu to okazja na ogrom rozrywek i spotkań towarzyskich. Można tutaj codziennie odwiedzać inną restaurację lub kawiarnię, a także kupować pamiątki, czy korzystać z przeróżnych usług pielęgnacyjnych.

Sopot jednak to nie tylko zabawa do białego rana, ale też idealne miejsce dla miłośników przyrody. Odpoczynek znajdą oni w okolicach Opery Leśnej, w której co roku odbywa się festiwal oraz liczne koncerty. Wokół opery znajduje się mnóstwo drzew i zieleni, dlatego jest to idealne miejsce na piknik z rodziną, czy samotne wędrówki.

Kępa Redłowska i Klif Orłowski, czyli czym urzeka Gdynia

Jeśli chodzi o Gdynię to pozazdrościć można jej ulokowania. Tutejsze wybrzeże to piękne wzgórza i klify, a co za tym się niesie, to widoki zapierające dech w piersiach. To tutaj na odwiedzających czeka jeden z najstarszych rezerwatów w Polsce - Kępa Orłowska i klif, który sięga 60 metrów wysokości. Można je odnaleźć kierując się na spacer pomiędzy Kamienną Górą, a Orłowem, jednocześnie już sama wędrówka pozwala głęboko odpocząć i wchłonąć w siebie wszystkie dobrodziejstwa polskiego morza.

Gdynia to także Muzeum Marynarki Wojennej ulokowane przy Bulwarze Nadmorskim, a także sam bulwar, który stanowi popularne miejsce spotkań. Dodatkowo można zrelaksować się na plaży w Redłowie, czy też iść dalej odkrywając swoje własne magiczne zakątki. A jest tu ich naprawdę sporo.

Trójmiejski Park Krajobrazowy - magia dla kochających naturę

Trójmiejski Park Krajobrazowy to prawie 20 hektarów pełnych dzikiej natury i bogactw w niej zawartych. Można tutaj zobaczyć ogrom gatunków roślin i zwierząt, a także odpocząć od miejskiego zgiełku. Na odwiedzających czeka tutaj cisza i kojąca atmosfera. Najdłuższa tutejsza trasa ma aż 43 kilometry i łączy Wejherowo z Gdynią. Jak widać można tu z powodzeniem spacerować dzień po dniu i odkrywać ciągle nowe ścieżki.

Co jeszcze czeka w Trójmieście?

To oczywiście nie koniec atrakcji czekających w Trójmieście. W Gdańsku można zajrzeć do Babich Dołów, na plażę, z której widać torpedownię, czy też wybrać się na Wystawę Makiet i Modeli Kolejowych. Sopot kusi Latarnią Morską i pełnym atrakcji Parkiem Wodnym, na co na pewno z radością zareagują najmłodsi. Gdynia natomiast zaprasza do Domku Żeromskiego w Orłowie, czy Muzeum Emigracji. A to zaledwie początek atrakcji, bowiem najwięcej można zobaczyć, gdy zbacza się nieco z ustalonej trasy i rusza w nieznane.

Wakacje w Polsce – gdzie nad morze? Zainspiruj się!

Czytaj również:

Wakacje w Polsce – gdzie nad morze? Zainspiruj się!

Wakacje nad Morzem Bałtyckim i w Trójmieście to idealny pomysł na weekendowy wypad, jak i na rodzinny dłuższy urlop, bowiem niezależnie od wieku można znaleźć aktywności i miejsca, które sprawią, że spędzony tutaj czas będzie się wspominać jeszcze bardzo długo. Polecamy sprawdzić osobiście lub w większej grupie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.