Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 najpiękniejszych plaż w Polsce na lato

Wybrzeże Bałtyku jest bardzo różnorodne i wyjątkowo piękne. To właśnie dzięki temu może ono sprostać gustom nawet najbardziej wymagających turystów. Czy wakacje w Polsce muszą być nudne? Absolutnie nie!

Plaża w Świnoujściu - TOP plaże Polski

Plaża w Świnoujściu - TOP plaże Polski

Zobacz przygotowane przez nas zestawienie TOP 10 najpiękniejszych plaż w Polsce na lato i odkryj tajemnice naszej ojczystej ziemi. Gwarantujemy, że Twoje wakacje nad Morzem Bałtyckim również będą niezapomniane!

Plaża w Świnoujściu

Plaża w Świnoujściu jest uważana za najbardziej malowniczą, nieskazitelnie czystą i rozległą naturalną plażę na polskim odcinku Bałtyku. Nie bez powodu nazywana jest ona Majorką północy! Miejscami rozciąga się nawet na 200 metrów szerokości! Dzięki działaniu morskich fal, jej obszar systematycznie się zwiększa, rokrocznie o około 7,5 metra.

Najpopularniejsze miejsce do kąpieli znajduje się na wyspie Uznam, a wschodnia część plaży, leżąca również w obrębie Świnoujścia, jest ceniona za swój spokój i intymność, idealne dla szukających odprężenia. Ta plaża nieprzerwanie od 18 lat jest laureatem prestiżowego wyróżnienia Błękitna Flaga, co jest dowodem na codzienną troskę profesjonalnego personelu o jej czystość, umożliwiającą bezpieczne korzystanie z jej uroków w naturalnym otoczeniu.

Miłośnicy sportów wodnych znajdą tu coś dla siebie, gdyż w pobliżu działa szkoła oferująca naukę windsurfingu i kitesurfingu. Średnia temperatura wody w sezonie letnim osiąga aż 26 stopni Celsjusza, co zdecydowanie jest zachętą do morskich kąpieli.

Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu - TOP plaże Polski

Plaża w Kołobrzegu - TOP plaże Polski

Wyjątkowo popularna w sezonie letnim, plaża w Kołobrzegu zajmuje wysokie miejsce w rankingach krajowych kąpielisk. Tysiące turystów odwiedza to miejsce każdego lata, ceniąc sobie zwłaszcza jego malownicze otoczenie. Plaża usytuowana jest blisko mola i charakterystycznej latarni morskiej (która pięknie wychodzi na zdjęciach!).

Przechadzając się wzdłuż brzegu, dojdziemy do Bulwaru Jana Szymańskiego, który w okresie wakacyjnym staje się tętniącym życiem centrum. Dodatkowo, Kołobrzeg oferuje Plaże Zachodnią i Wschodnią, takie jak Wschód Bałtyk oraz Kamienny Szaniec, umiejscowione w pobliżu klifów i lasów sosnowych, gdzie panuje spokój. Wyróżnienie Błękitnej Flagi dodatkowo podkreśla jakość tej plaży.

Plaża na Półwyspie Helskim

Plaża na Helu - TOP plaże Polski

Plaża na Helu - TOP plaże Polski

Na Półwyspie Helskim znajduje się jedna z najbardziej atrakcyjnych plaż Bałtyku. Półwysep ten (z trzema przepięknymi plażami) uznawany jest globalnie za jedno z najbardziej spektakularnych miejsc w Polsce.

Hel oferuje także doskonałe warunki dla pasjonatów sportów wodnych, w tym windsurfingu i kitesurfingu, dzięki korzystnym wiatrom i otwartym przestrzeniom. Infrastruktura turystyczna jest tu dobrze rozwinięta, z licznymi punktami gastronomicznymi, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków, oraz placami zabaw dla dzieci. Dodatkowym atutem są liczne ścieżki rowerowe i piesze, które prowadzą wzdłuż półwyspu, oferując piękne widoki i bliskość natury.

Plaża w Mielnie

Plaża w Mielnie - TOP plaże Polski

Plaża w Mielnie - TOP plaże Polski

Mielno, znane z imprezowego charakteru, posiada również plażę, która przyciąga turystów swoją rozgrzaną atmosferą. Czysty piasek, bliskość sosnowego lasu i świeże powietrze to jej główne atuty. Plaża w Mielnie, nagrodzona Błękitną Flagą, została niedawno zrewitalizowana i poszerzona, zapewniając więcej przestrzeni na letni wypoczynek. Oferuje również liczne atrakcje, w tym wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz restauracje w centrum miasta.

Plaża w Ustce

Plaża w Ustce - TOP plaże Polski

Plaża w Ustce - TOP plaże Polski

Ustka, ulubiony kurort nadmorski wielu rodzin, oferuje dwie główne plaże: zachodnią i wschodnią. Ta druga jest bardziej popularna wśród odwiedzających, natomiast plaża zachodnia przyciąga tych, którzy szukają kontaktu z naturą, takimi elementami jak wydmy, lasy i tężnia solankowa. Plaża cieszy się uznaniem dzięki swojej czystości, co potwierdza otrzymana Błękitna Flaga. W pobliżu plaży znajdują się także latarnia morska, promenada i boiska do siatkówki plażowej.

Plaża w Łebie

Plaża w Łebie - TOP plaże Polski

Plaża w Łebie - TOP plaże Polski

Łeba może pochwalić się aż 10 km linii brzegowej, z czego 6 km zajmują piaszczyste plaże o bardzo drobnym piasku. Plaża w Łebie jest idealnym miejscem dla tych, którzy marzą o egzotycznym wypoczynku. Strzeżone kąpielisko zapewnia bezpieczne warunki do uprawiania sportów wodnych przy temperaturach wody około 20 stopni Celsjusza. Dodatkowo, bliskość Słowińskiego Parku Narodowego z jego ruchomymi wydmami dodaje atrakcyjności tej lokalizacji.

est to rozległa, szeroka plaża z drobnym, jasnym piaskiem, która przyciąga swym majestatycznym wyglądem. Co roku przyciąga tłumy turystów, ceniących sobie czystość i doskonałe warunki do wypoczynku. Plaża w Łebie jest idealna dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, oferując możliwość uprawiania sportów wodnych takich jak kitesurfing czy windsurfing. Ponadto, w pobliżu plaży znajduje się słynne ruchome wydmy, które stanowią unikalną atrakcję przyrodniczą i są doskonałym miejscem na piesze wycieczki.

Plaża w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach - TOP plaże Polski

Plaża w Międzyzdrojach - TOP plaże Polski

Międzyzdroje, nazywane polskimi Wyspami Kanaryjskimi, przyciągają tłumy turystów, zwłaszcza w sezonie letnim. Spacerując po plaży, można podziwiać klify oraz udać się na najwyższą na polskim wybrzeżu wyspę Gosań. Z mola rozciągają się malownicze widoki na zachód słońca nad Bałtykiem, a w pobliżu znajduje się Woliński Park Narodowy.

Plaża w Międzyzdrojach to jedna z najbardziej znanych i cenionych plaż na polskim wybrzeżu Bałtyku. Charakteryzuje się szerokim, złocistym pasem piasku, który rozciąga się wzdłuż malowniczej promenady pełnej kawiarni i sklepików z pamiątkami. W sezonie letnim plaża jest doskonale przygotowana do przyjęcia turystów — wyposażona w liczne punkty ratownicze, które zapewniają bezpieczeństwo, oraz prysznice i toalety. Międzyzdroje są również znane z licznych festiwali i wydarzeń kulturalnych, które odbywają się tu przez całe lato, przyciągając do miasta miłośników sztuki i rozrywki. Plaża w Międzyzdrojach, ze swoją doskonałą infrastrukturą i bogatym programem rozrywkowym, jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i młodych podróżników szukających wrażeń.

Plaża w Ustroniach Morskich

Plaża w Ustroniach Morskich - TOP plaże Polsk

Plaża w Ustroniach Morskich - TOP plaże Polsk

W Ustroniach Morskich znajduje się jedna z najczystszych plaż nad Bałtykiem, co potwierdza jej wysoka pozycja w krajowych rankingach. Atrakcje obejmują klif, dwa mola spacerowe oraz okoliczne zabytki, takie jak schrony z czasów PRL i najstarszy dąb w Polsce.

Jest to szeroka, piaszczysta plaża, która przyciąga swoim malowniczym krajobrazem i czystością. Wyróżnia się dobrym dostępem do różnorodnych atrakcji oraz opieką ratowników w sezonie letnim. Plaża w Ustroniach Morskich jest również przyjazna rodzinom z dziećmi, oferując przystosowane do potrzeb najmłodszych infrastruktury. Dodatkowo, bliskość promenady i bogate zaplecze gastronomiczne sprawiają, że jest to idealne miejsce na spędzenie całego dnia na relaksie i zabawie nad morzem. Każdego roku plaża ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Polski, jak i turystów z zagranicy, co potwierdza jej wyjątkowość i przyciągający charakter.

Plaża w Grzybowie

Plaża w Grzybowie jest idealna dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek w kontakcie z naturą. Spokojne wody Bałtyku i otaczający las tworzą idealne warunki dla relaksu. Ścieżki spacerowe i rowerowe biegnące wzdłuż linii brzegowej dodatkowo ułatwiają eksplorację okolicy. Plaża ta również posiada certyfikat Błękitnej Flagi.

Plaża w Jastrzębiej Górze

Plaża w Jastrzębiej Górze - TOP plaże Polski

Plaża w Jastrzębiej Górze - TOP plaże Polski

Plaża w Jastrzębiej Górze jest znana z piaskowej zachodniej części oraz kamienistej wschodniej. Turkusowe wody przyciągają miłośników pięknych krajobrazów i entuzjastów sportów wodnych, a lokalne warunki są sprzyjające do nauki surfingu.

Lokalizacje najpiękniejszych plaż w Polsce - mapa

Wakacje w Polsce nie muszą być nudne! Odkryj nasze rodzime skarby i spędź wakacje niedaleko od domu. Cudowne krajobrazy, gorące słońce, miękki piasek pod stopami i szeroki wybór sportów wodnych. Brzmi jak drogi urlop za granicą? – niekoniecznie! Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie TOP 10 najlepszych plaż w Polsce!

22.04.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.