Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 wspaniałych plaż na Gran Canaria

Nie ma nic lepszego niż relaks na rozgrzanym słońcem piasku, słuchając szumu oceanu. Nadszedł czas, by odkryć plaże Gran Canarii. Ta rajska wyspa jest jedną z siedmiu Wysp Kanaryjskich i znajduje się zaledwie 150 kilometrów od wybrzeży Afryki. Spodziewaj się tam wysokich temperatur przez cały rok! Brzmi ekscytująco? Odkryj najlepsze plaże na Gran Canarii.

Playa del Confital - Gran Canaria

Playa del Confital - Gran Canaria

Planujesz podróż na Wyspy Kanaryjskie, by cieszyć się wakacjami w otoczeniu słońca i błękitnego morza? Na Gran Canarii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! Przedstawiamy zestawienie 10 najlepszych plaż na wyspie, dzięki którym Twój urlop będzie prawdziwie niezapomniany. Podróżujący w te rejony uwielbiają jej klimat, jedzenie, a zwłaszcza… piękne plaże. Wulkaniczne dziedzictwo Gran Canarii widać nawet w rodzaju piasku, można tu bowiem znaleźć plaże we wszystkich kolorach, stylach i rozmiarach. Gotowi na przygodę? Kremy z filtrem w dłoń – ruszamy!

Playa del Confital

Jeśli pragniesz uciec od hałasu i nadmiaru miejskiego życia, nie zapuszczając się przy tym zbyt daleko, plaża La Confital to rozwiązanie wprost idealne. Położona zaledwie rzut kamieniem od centrum miasta, plaża ta oferuje fale uwielbiane przez okolicznych surferów i naturalną, nierówną linię brzegową, idealną do romantycznych spacerów. Małe jaskinie wyrzeźbione w skale zapewnią za to schronienie przed upałem dnia. Warto również wiedzieć, że Playa del Confital, jedna z najpiękniejszych plaż, jakie oferuje Gran Canaria, staje się jeszcze bardziej spektakularna, gdy zachodzi słońce! Spakuj kosz piknikowy, usiądź wygodnie i podziwiaj przepiękny, krwistoczerwony zachód słońca. Możesz również wybrać się na spacer do promenady Las Canteras, oddalonej o zaledwie 30 minut.

Las Canteras

Las Canteras - Gran Canaria

Las Canteras - Gran Canaria

Las Canteras to z pewnością jedna z najlepszych plaż na Gran Canarii. Dlaczego? Jeśli lubisz miejskie plaże, z pewnością pokochasz Las Canteras, przez niektórych uważaną za najpiękniejszą plażę miejską w całej Europie. Położona w samym centrum stolicy wyspy, Las Palmas, oferuje 3,5 km złocistego piasku rozciągającego się wokół pięknej zatoki, a także szeroki wybór sportowych atrakcji.

Ponieważ cała plaża jest rezerwatem morskim, Las Canteras jest najpopularniejszym miejscem na wyspie do nurkowania z rurką (snorkelingu), jednak niezależnie od tego, czy planujesz nurkować w spokojnych wodach, a może wolisz wylegiwać się na piasku, osłonięta zatoka zapewnia bezwietrzną pogodę praktycznie przez cały rok. Na plaży znajduje się też szeroki wybór barów i restauracji, a najważniejsze atrakcje centrum miasta są w zasięgu ręki.

Na plaży znajdziemy liczne udogodnienia, w tym prysznice i spa, a także sklepy, restauracje na świeżym powietrzu, bary i lodziarnie. Usiądź i delektuj się pysznym tapas, obserwując spokojne fale.

Nasza wskazówka: Zobacz, jak miejscowi skaczą do morza ze skały Peña La Vieja. Może również odważysz się spróbować?

Pasita Blanco

Pasita Blanco - Gran Canaria

Pasita Blanco - Gran Canaria

Jeśli podczas wakacji pragniesz zaznać odrobiny luksusu, spędź urlop na ekskluzywnej plaży Pasita Blanco, do której można dostać się tylko z eleganckiej, wypełnionej jachtami przystani o tej samej nazwie. Z wiadomych względów plaża ta rzadko jest zatłoczona. Co ciekawe, jest to także jedna z najlepszych plaż do nurkowania na Gran Canarii.

Playa del Inglés i Maspalomas

Maspalomas - Gran Canaria

Maspalomas - Gran Canaria

Słynąca z rozległych, pofałdowanych wydm plaża Las Maspalomas to prawdziwy synonim piękna. Nie dziwi więc fakt, że zdjęcia jej pofałdowanego krajobrazu często zdobią okładki przewodników turystycznych i reklam Gran Canarii. Wraz z przylegającą do niej siostrzaną plażą Playa del Inglés, rozciąga się ona na ponad 6 km, a jej spokojne, płytkie wody sprawiają, że jest to najlepszy wybór do pływania i nurkowania z rurką. Wydmy są chronionymi ekosystemami, ale można bezpiecznie je odkrywać, podążając wyznaczonymi i oznakowanymi szlakami pieszymi.

Aby uniknąć niespodzianek, należy też pamiętać, że na Gran Canarii znajduje się słynny odcinek piasku dla nudystów, który znajduje się wśród największych wydm pośrodku tej plaży.

Anfi del Mar i Arguineguín

Anfi del Mar - Gran Canaria

Anfi del Mar - Gran Canaria

Plaża Anfi otoczona jest palmami kokosowymi, gwarantując tym samym niezwykle piękne widoki. Miejsce to pierwotnie znane było jao Playa de la Verga - ośrodek zbudowany w latach 90. przez Bjørna Lynga, norweskiego biznesmena. Chciał on odtworzyć wygląd i atmosferę karaibskiej plaży na Gran Canarii… i z pewnością mu się to udało.

Plaża położona jest w chronionej lagunie, w towarzystwie molo i charakterystycznej wyspy w kształcie serca z przystanią. Wody przy plaży są bezpieczne dla dzieci, doskonałe do nurkowania z rurką i idealne do uprawiania sportów wodnych. Na miejscu można też wypożyczyć kajaki, deski wiosłowe, skutery wodne i małe łodzie. Możesz też wybrać się na wycieczkę promem ze szklanym dnem, by odkryć najważniejsze atrakcje okolicy.

Poszukiwacze mocnych wrażeń mogą też spróbować parasailingu czy flyboardu!

Playa de Amadores

Playa de Amadores - Gran Canaria

Playa de Amadores - Gran Canaria

Plaża Amadores znajduje się w pięknej zakrzywionej zatoce z turkusowym morzem i białym piaskiem. Górują nad nią surowe klify. Ze względu na jej położenie, wody są tam spokojne i dobrze chronione przed wzburzonymi falami Atlantyku. Koralowy piasek oznacza, że ludzie mogą leżeć na plaży przez cały dzień bez poparzenia, choć z pewnością warto wypożyczyć leżak.

Na miejscu obowiązuje zakaz głośnej muzyki i hałaśliwych gier plażowych, a ponieważ plaża ma prawie kilometr długości, nigdy nie jest zatłoczona. W 2004 roku Amadores otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi.

Nasza wskazówka: wybierz się na 3-kilometrowy spacer wzdłuż klifu między Amadores i Puerto Rico, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Playa de Mogán

Playa de Mogán - Gran Canaria

Playa de Mogán - Gran Canaria

Ta najbardziej wysunięta na zachód miejscowość na południowym wybrzeżu leży u wylotu stromej doliny. Słynie z uroczych białych budynków, które kontrastują z górskim krajobrazem. Oprócz portu rybackiego i przystani jachtowej, znajduje się tu piaszczysta Playa de Mogán, chroniona przez port i falochron. Zgodnie uważamy, że jest to idealne miejsce dla rodzin, ponieważ wody przy plaży są spokojne, nie ma kamieni, a piasek jest drobny i przepięknie złocisty.

Jest to również świetne miejsce do nurkowania z rurką, ponieważ morze jest płytkie i czyste. Chcącym odkrywać tajemnice życia morskiego polecamy udać się do przystani, skąd wybierzemy się w rejs łodzią podwodną lub statkiem. Być może podczas rejsu uda się Wam zobaczyć wieloryby?

Naturalne baseny Agaete (Las Salinas)

Agaete - Gran Canaria

Agaete - Gran Canaria

Na północ od Güi znajduje się maleńka wioska rybacka Puerto de Las Nieves - skupisko atrakcyjnych niebiesko-białych domów kanaryjskich. Ścieżka z portu Paseo de los Poetas, wyłożona restauracjami, sklepami rzemieślniczymi i galeriami, prowadzi wzdłuż brzegu do naturalnych basenów Las Salinas.

Przez wieki były one wykorzystywane do pozyskiwania soli, współcześnie stanowią idealne miejsce do kąpieli. Pływacy chronieni są przed rozbijającymi się falami przez bariery skalne. Bujna zieleń górskiego lasu sosnowego stanowi atrakcyjne tło i pięknie wychodzi na zdjęciach.

Po kąpieli warto odwiedzić pobliski Park Archeologiczny Maipés. Znajduje się on na wielkim strumieniu lawy u podnóża Pinar de Tamadaba. Jest to miejsce, w którym Guanczowie, pierwotni mieszkańcy Gran Canarii, oddają cześć swoim zmarłym. Znajduje się tu ponad 700 grobowców różnego rodzaju i wielkości, w tym ogromne kopce grobowe zbudowane z kamieni wulkanicznych, pochodzące sprzed około 1300 lat.

Puerto Rico Beach

Puerto Rico Beach - Gran Canaria

Puerto Rico Beach - Gran Canaria

Puerto Rico to główny kurort na tym wybrzeżu. Jego piękna, osłonięta plaża jest jedną z najlepszych plaż na Gran Canarii dla rodzin. Z sukcesem łączy ona entuzjastów sportów wodnych. Znajdziemy tam szkoły nurkowania i żeglarstwa, skorzystamy z dalekomorskich wypraw wędkarskich, wybierzemy się rejsy „w poszukiwaniu delfinów" katamaranami ze szklanym dnem, a także popłyniemy na leniwą wycieczkę rekreacyjną w górę i w dół wybrzeża.

Relaks wzywa! Wybierz swoją ulubioną plażę na Gran Canarii i spędź wakacje dokładnie tak, jak na to zasługujesz – pod palmą, wygrzewając się w słońcu. Zobacz przygotowane przez nas zestawienie i… zarezerwuj wakacje marzeń. Widzimy się na miejscu!

Lokalizacje najpiękniejszych plaż na Gran Canaria - mapa

Podsumowanie

 • Las Canteras:

  • Najlepsza plaża miejska w Europie.
  • 3,5 km złocistego piasku.
  • Popularna do nurkowania, blisko centrum Las Palmas.
 • Playa del Confital:

  • Idealna dla osób szukających ciszy i romantycznych spacerów.
  • Znana z pięknych zachodów słońca.
  • Blisko promenady Las Canteras.
 • Pasito Blanco:

  • Ekskluzywna plaża dostępna z przystani jachtowej.
  • Idealna do nurkowania.
  • Rzadko zatłoczona.
 • Playa del Inglés i Maspalomas:

  • Rozległe wydmy, charakterystyczne dla regionu.
  • Idealne do pływania i nurkowania z rurką.
  • Obejmuje słynny odcinek dla nudystów.
 • Anfi del Mar i Arguineguín:

  • Karaibska atmosfera, stworzona przez norweskiego biznesmena.
  • Bezpieczne wody, idealne do sportów wodnych.
  • Możliwość wycieczek promem ze szklanym dnem.
 • Playa de Amadores:

  • Położona w zakrzywionej zatoce z turkusowym morzem.
  • Certyfikat Błękitnej Flagi z 2004 roku.
  • Zakaz głośnej muzyki i hałaśliwych gier.
 • Playa de Mogán:

  • Urocze białe budynki, kontrastujące z górskim krajobrazem.
  • Idealna dla rodzin, spokojne wody.
  • Możliwość nurkowania z rurką i rejsów łodzią podwodną.
 • Naturalne baseny Agaete (Las Salinas):

  • Położone w malowniczej wiosce rybackiej Puerto de Las Nieves.
  • Kąpielowe baseny chronione przed falami.
  • Bliskość Parku Archeologicznego Maipés.
 • Puerto Rico Beach:

  • Główny kurort na wybrzeżu.
  • Entuzjaści sportów wodnych, szkoły nurkowania i żeglarstwa.
  • Rejsy w poszukiwaniu delfinów i wycieczki katamaranami.

24.11.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.