Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 atrakcji Ibizy - co zobaczyć na wakacjach

Wakacje Ibizie to znacznie więcej niż wygrzewanie się na słońcu. Od tętniących życiem targów po fascynujące miejsca historyczne i niesamowite jaskinie, Ibiza gwarantuje wyjazd pełen wrażeń. Zobacz top 10 wybranych przez nas obowiązkowych atrakcji na tej hiszpańskiej wyspie!

Cala D'Hort - atrakcje Ibizy

Cala D'Hort - atrakcje Ibizy

Hiszpańska Ibiza kusi cudownymi plażami. Wiedzieliście jednak, że znajdziemy tam również tajemnicze systemy jaskiniowe czy zabytki jak z pocztówki? Oprócz tego, Ibiza to również wspaniała destynacja dla wszystkich turystów, którzy mają ochotę na… imprezę! Wakacje – start! Zobacz najlepsze atrakcje Ibizy i wybierz się na wyjazd, który zapamiętasz do końca życia!

Cala D'Hort

Cala D’Hort to przepiękna zatoka z piaszczystą plażą z widokiem na mistyczną Es Vedra. Legenda mówi, że jeśli wypowiesz życzenie, patrząc na Es Vedra, z pewnością się ono spełni. Życz więc mądrze! Gdy już spełnisz swoje życzenie, rozsiądź się wygodnie i obejrzyj epicki zachód słońca - jeden z najpiękniejszych na wyspie – na cudownej plaży, dzięki której zrozumiesz, czym jest prawdziwy relaks. Zabierz ze sobą krem z filtrem i ręcznik!

Es Vedrà

Es Vedrà - atrakcje Ibizy

Es Vedrà - atrakcje Ibizy

Es Vedrà to skalista i niezamieszkana wyspa o wysokości 413 m n.p.m., położona tuż przy południowo-zachodnim wybrzeżu Ibizy u wybrzeży zatoki Cala D'Hort. Legendy i lokalne podania mówią, że jest to trzecie najbardziej magnetyczna lokacja na ziemi, ale także, że jest to miejsce narodzin fenickiej bogini Tanit. Uważa się również, że wyspa ta była niegdyś domem dla syren i nimf morskich, które próbowały zwabić Odyseusza z jego statku w Odysei Homera. Pomijając mitologię, Es Vedrà to wspaniałe miejsce do robienia zdjęć lub oglądania zachodzącego słońca.

Nekropolia Puig des Molins

Nekropolia Puig des Molins - atrakcje Ibizy

Nekropolia Puig des Molins - atrakcje Ibizy

Puig des Molins w wolnym tłumaczeniu oznacza "wzgórze wiatraków". Położony na obrzeżach starego miasta, w miejscu pierwotnej fenickiej osady z VII wieku p.n.e., obszar ten obejmuje również dużą, starożytną i dobrze zachowaną nekropolię składającą się z około 3000 grobowców (choć tylko kilka z nich jest otwartych dla zwiedzających). Zbocze wzgórza jest przypomina zawiły labirynt grobowców, z których większość nadal pozostaje nieodkopana. Obecnie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, miejsce to obejmuje również muzeum archeologiczne szczegółowo opisujące historię nekropolii stulecie po stuleciu. Wstęp do muzeum jest bardzo tani, dlatego pozycję tą uważamy za prawdziwe „must see” na liście każdego poszukiwacza przygód!

Katedra na Ibizie

Katedra Matki Boskiej znajduje się na szczycie wzgórza Dalt Vila (stare miasto Ibizy) i oferuje niesamowite widoki na morze. Prace budowlane rozpoczęły się w XIV wieku i zakończyły w połowie XV wieku, jednak budynek ten katedrą stał się znacznie później. Jeśli jesteś w miarę sprawny fizycznie, stroma wspinaczka na wzgórze (najlepiej nie robić tego w południowym upale) jest warta zachodu, aby obejrzeć budynek w stylu katalońskiego gotyku, by następnie zatrzymać się i podziwiać widoki. Koniecznie zabierz ze sobą dobry aparat fotograficzny!

Dalt Vila

Historyczne centrum wyspy. Jeśli przyjedziesz na Ibizę i nie spędzisz co najmniej jednego poranka (a najlepiej także słonecznego wieczoru!) spacerując wśród brukowanej sieci uliczek, które tworzą Stare Miasto Ibizy, ominie Cię nie lada gratka. Przejdź przez bramę, aby dotrzeć do Dalt Vila, ze lśniącymi bielonymi budynkami, kolorową roślinnością i wysokimi kaktusami, a wszystko to z widokiem na wybrzeże i resztę miasta. Jest to idealne miejsce do robienia zdjęć, więc lepiej nie wybieraj się tam bez aparatu.

Północno-wschodnie plaże

Plaże - atrakcje Ibizy

Plaże - atrakcje Ibizy

Ibiza jest dość mała. Jest to jednak sporym plusem, jeśli chodzi o bliskość zabytków i najpiękniejszych plaż. W tym celu najlepiej udać się na północny wschód wyspy, gdzie znajdziesz ciąg sennych plaż z czystymi wodami, gdzie możesz spędzić spokojne popołudnie. Zacznij od Playa Cala Xarraca i wykąp się na kamiennym molo, kontynuuj do skalistej Playa de La Cueva De Portinatx i spędź resztę popołudnia na piaszczystych brzegach Cala D'En Serra. Prawdziwy relaks i piękne widoki gwarantowane!

Hipisowskie targi

Hipisowskie targi - atrakcje Ibizy

Hipisowskie targi - atrakcje Ibizy

Słynne hipisowskie targi na Ibizie gwarantują kolorowy i pełen zabawy dzień lub wieczór, z możliwością przeglądania pamiątek, delektowania się pysznym lokalnym posiłkiem i muzyką na żywo.

Nocny targ Las Dalias jest doskonałym miejscem na zakupy. Odbywa się on w każdy poniedziałek i wtorek w nocy (od 19:00 do 1:00) od czerwca do września oraz w niedziele w sierpniu. Natomiast Punta Arabi to najstarszy i największy hipisowski targ na wyspie, który działa w każdą środę od 10 rano w miesiącach letnich. Targ ten oferuje nie tylko wspaniałe jedzenie, świetne zakupy i mnóstwo muzyki na żywo i innych występów, ale ma także wydzieloną strefę dla dzieci, gdzie mogą one pomalować twarz lub zrobić własną pamiątkę lub koszulkę przy użyciu materiałów rzemieślniczych pochodzących z recyklingu.

Jaskinie C'an Marça

Pierwotnie używane przez przemytników do przechowywania nielegalnych towarów, jaskinie C'an Marça na północy wyspy to prawdziwa gratka dla każdego poszukiwacza przygód. Mogą być one dość chłodne w środku, więc stanowią mile widzianą przerwę od intensywnych letnich upałów. Wypełnione są stalagmitami i stalaktytami, które można obserwować, biorąc udział w wykupionej wycieczce po jaskiniach. Wycieczka ta obejmuje zwykle także pokaz świetlny wokół sztucznego wodospadu, stworzonego w celu odwzorowania dawnego wyglądu jaskiń.

Fish Shack

Fish Shak to nic innego jak słynna restauracja z owocami morza na samym końcu plaży Talamanca. Co ciekawe, w Fish Shack nie ma menu. Nie ma nawet tablicy z codziennymi specjałami. Ostatecznie jest to skupisko parasoli i kilku plastikowych krzeseł i stołów, a po zajęciu miejsca kelnerzy będą informować o różnych rybach, które złowili tego dnia, a wszystko będzie podawane w ten sam sposób - z ziemniakami, sałatką i dużą dawką oliwy z oliwek. Gwarantujemy, że czeka tam na Ciebie prawdziwa uczta. Palce lizać!

Elrow w Amnesia Club

Klubowa noc, którą zapamiętasz na długo! Elrow to legendarna niedzielna noc w klubie Amnesia. Co ciekawe, mówi się o niej, że jest ona najbardziej szaloną imprezą na świecie! Jest brokat, światła, kolorowe kostiumy i przebrania, a do tego oczywiście światowej klasy DJ-e. Weź jednak pod uwagę, że bilety warto zakupić nieco wcześniej. Wyprzedają się one niezwykle szybko. Miłej zabawy!

Wybierz się na Ibizę i spędź wakacje dokładnie tak, jak lubisz! Leżakując na plaży, oglądając zabytki historyczne lub jaskinie, a może imprezując do białego rana. Wybór należy do Ciebie! Skorzystaj z przygotowanej przez nas ściągi najlepszych atrakcji na Ibizie i pojedź odpowiednio przygotowany!

Lokalizacje Top 10 atrakcji Ibizy - mapa

10.01.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.