Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najpiękniejsze plaże Side – 10 topowych miejsc na plażowanie

Side to starożytne miasto portowe, położone w Turcji. Jest ono jednym z najstarszych kurortów wypoczynkowych w tym regionie i nie bez powodu, uznawane za jeden z najpiękniejszych. Monumentalne zabytki – jak Amfiteatr i Świątynia Apolla, szerokie i piaszczyste plaże oraz sprzyjający mikroklimat, przyciągają tu co roku prawdziwe tłumy. Sprawdź, gdzie najlepiej wypocząć w Side!

Side to fantastyczne warunki wypoczynku

Side to fantastyczne warunki wypoczynku

Tureckie Side to prawdziwy raj dla miłośników plażowania i sportów wodnych. Znajdujące się tu plaże są w sezonie wakacyjnym niezwykle popularne, a ilość nadmorskich atrakcji przyprawia o zawrót głowy, nie tylko najmłodszych. Oto zestawienie topowych miejsc na plażowanie w Side i jego najbliższej okolicy!

Plaża Side East

Tureckie wybrzeże to idealne miejsce na urlop

Tureckie wybrzeże to idealne miejsce na urlop

Wyobraź sobie długie, łagodne wybrzeże, usypane delikatnym, złotym piaskiem. Jak okiem sięgnąć roztacza się tu piękny, nadmorski pejzaż. „Wschodnia” plaża jest położona bezpośrednio przy miejscowości Side, tuż nad lazurową wodą Morza Śródziemnego. Znajdują się tu bardzo dobrze wyposażone punkty gastronomiczne, bary i restauracje, które oferują także odpłatne wypożyczenie leżaków i parasoli. Na plaży znajdują się także prysznice i toalety. To idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze dnia!

All Inclusive - Side

Beztroskie wakacje czekają

Sprawdź oferty

Lato 2024 - Side

Zaplanuj idealne wakacje

Sprawdź oferty

Last Minute - Side

Wylot nawet następnego dnia

Sprawdź oferty

Plaża Side West

Side to wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje

Side to wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje

Druga i równie piękna plaża Side, nazywana „Zachodnią”. To świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi – woda przy brzegu jest płytka, a łagodne zejście do morza, umożliwia beztroskie zażywanie kąpieli oraz plażowanie całymi rodzinami. Znajdujące się tu kawiarnie i bary tworzą typowo wakacyjny klimat i z pewnością każdy znajdzie w nich swoje ulubione przekąski i napoje. Ta plaża bardzo lubiana przez turystów i bywa tu tłoczno, niemal przez cały rok.

 • Można wypożyczyć tu odpłatnie leżaki i parasole. To także popularny spot dla amatorów sportów wodnych – można uprawiać tu parasailing, snorkeling, nurkowanie oraz wypożyczyć narty wodne.
 • Prze West Beach znajduje się także promenada, którą można wybrać się na spacer.

Plaża Side South

Zabawa i relaks - takie są wakacje w Turcji

Zabawa i relaks - takie są wakacje w Turcji

To kolejna plaża, zlokalizowana przy starożytnym mieście Side, która tak jak poprzednie, jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi miastami – dlatego dojazd na wybrzeże z pewnością nie będzie stanowił problemu. Ten fragment wybrzeża otaczają zielone drzewa palmowe, co tworzy iście bajkowy krajobraz. Jeśli zatem kochasz naturę, a jednocześnie chcesz spędzić czas nad morzem – ta plaża będzie idealna! Znajdziesz tu także zaplecze gastronomiczne, wypożyczysz za opłatą leżaki i parasole, a także kajaki i rowery wodne.

Plaża Side Crown Sunshine

Plaże w Side to świetna infrastruktura turyst

Plaże w Side to świetna infrastruktura turyst

Ta piaszczysta plaża o długim, łagodnym zejściu do morza to fantastyczne miejsce na spędzenie czasu z rodziną lub beztroskie plażowanie we dwoje. Niezależnie od tego, z kim wybierasz się na plażę – ta część wybrzeża z pewnością posiada wszystko, czego potrzeba do błogiego relaksu. Znajdują się tu bary i kawiarnie, a za opłatą dostępne są leżaki, parasole i sprzęt wodny. Na Plażę Crown Sunshine można dojechać autobusem miejskim lub minibusem, które kursują z centrum starożytnego Side.

Plaża Halk Side

Wybrzeża Side kuszą pięknymi trasami trekking

Wybrzeża Side kuszą pięknymi trasami trekking

To pas wybrzeża, usypany pięknym, złotym piaskiem, który rozciąga się około 8-10 kilometrów od miejscowości Side. Nie jest to jednak kłopot, bowiem z centrum kursują tu autobusy. Za niewielką opłatą możemy dotrzeć tu szybko i w krótkim czasie, bowiem kursy odbywają się od rana aż do wieczora. Ta plaża wyróżnia się krystalicznie czystą wodą i łagodnym zejściem, jest też oddalona od miejskiego zgiełku Side. Znajdują się tu punkty gastronomiczne, wypożyczalnie leżaków, parasoli i sprzętu wodnego.

Plaża Kumköy

Beztroskie wakacje w tureckim Side

Beztroskie wakacje w tureckim Side

Jest to jedna z najdłuższych plaż w tej części wybrzeża tureckiego. Łagodnie oblewana przez fale Morza Śródziemnego, usypana złocistym piaskiem, rozciąga się na około 2 kilometry długości. Jest to bardzo przyjemne miejsce na długie spacery lub jogging. Można spotkać tu także osoby uprawiające jogę lub ćwiczące na piasku i w wodzie. Przy plaży znajduje się także promenada spacerowa z licznymi kawiarniami i restauracjami. Podobnie jak na samej plaży, gdzie można wypożyczyć też leżaki i parasole.

Plaża Çolakli

Side to także wspaniałe zabytki

Side to także wspaniałe zabytki

To kameralna i czysta plaża, znajdująca się w niedalekiej odległości od centrum Side. Z pewnością mniej jest tu tłumów, a spokojne otoczenie i panująca w tej części wybrzeża leniwa atmosfera, sprzyjają błogiemu plażowaniu. Znajdują się tu punkty gastronomiczne, oferujące przekąski i napoje oraz możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków.

Plaża Büyük Plaj

Tureckie plaże są piaszczyste i szerokie

Tureckie plaże są piaszczyste i szerokie

Kierując się na wschodnią stronę wybrzeża Side, dotrzemy do kolejnej malowniczej i piaszczystej plaży. Jest ona otoczona zielenią, co stwarza przyjemne warunki do plażowania, niemal o każdej porze dnia. Przyjemna bryza od morza przynosi ukojenie w upalne dni, a znajdujące się tu kawiarnie i bary oferują jedzenie oraz napoje, a także wypożyczenie sprzętu plażowego (leżaki i parasole).

Plaża Çamiçi Halk Plaji

Relaks i wypoczynek na plaży w Side

Relaks i wypoczynek na plaży w Side

Jeśli lubimy zwiedzać okolicę na piechotę, możemy wybrać się na około 30-40 minutowy spacer na tę spokojną i urokliwą plażę w niedalekim sąsiedztwie Side. Otaczająca ją zieleń lokalnej roślinności, kameralne restauracje i beach bary, tworzą tu miejsce do odpoczynku i z dala od tłocznych, miejskich plaż. Ta plaża przyciąga miłośników sportów wodnych, którzy na miejscu mogą też wypożyczyć sprzęt. Leżaki i parasole dostępne są w punktach gastronomicznych za opłatą.

Plaża Gündogdu

Ta dobrze wyposażona plaża oferuje bardzo wiele leżaków i parasoli (za opłatą), gdzie można spędzić czas na opalaniu, kąpielach morskich lub beztroskich chwilach z bliskimi. Dobrze zaopatrzone punkty gastronomiczne oferują lokalne przekąski, napoje oraz drinki. W sezonie bywa ona dosyć głośna, bowiem prowadzone są tu animacje z pobliskich hoteli – zajęcia ruchowe, aquaaerobic i inne aktywności. Dla osób, które lubią wakacyjny zgiełk i ceniących towarzystwo, będzie zatem idealnym miejscem.

Podsumowanie

 • Plaża Side East: długie, łagodne wybrzeże z delikatnym, złotym piaskiem. Dobrze wyposażone punkty gastronomiczne, bary i restauracje. Idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze dnia.
 • Plaża Side West: świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi z łagodnym zejściem do wody. Popularne u amatorów sportów wodnych – takich jak parasailing, snorkeling, nurkowanie i narty wodne. Znajduje się tu także promenada spacerowa.
 • Plaża Side South: otoczona zielonymi drzewami palmowymi. Idealna dla miłośników natury. Do dyspozycji plażujących jest zaplecze gastronomiczne oraz wypożyczalnia leżaków, parasoli, kajaków i rowerów wodnych.
 • Side Crown Sunshine: posiada długie, łagodne zejście do morza. Na miejscu znajdują się bary i kawiarnie. Dojazd autobusem miejskim lub minibusem z centrum Side.
 • Halk Side: czekają tu na nas piękny, złoty piasek i krystalicznie czysta woda. Na plaży panuje spokojna atmosfera, z dala od miejskiego zgiełku. Dobrze skomunikowana z centrum Side.
 • Plaża Kumköy: jedna z najdłuższych plaż w regionie, idealna na długie spacery, jogging i jogę. Promenada spacerowa z licznymi kawiarniami i restauracjami.
 • Plaża Çolakli: kameralna i czysta plaża z spokojną atmosferą. Punkty gastronomiczne oferują tu przekąski i napoje do późnego wieczora. Dostępna jest wypożyczalnia leżaków i parasoli.
 • Plaża Büyük Plaj: malownicza i piaszczysta plaża, otoczona zielenią. Występuje tu przyjemna bryza od morza w upalne dni. Kawiarnie i bary oferują jedzenie, napoje oraz sprzęt plażowy.
 • Çamiçi Halk Plaji: spokojna i urokliwa plaża w niedalekim sąsiedztwie Side. Otoczona lokalną roślinnością, z kameralnymi restauracjami i beach barami. Popularna wśród miłośników sportów wodnych.
 • Gündogdu: dobrze wyposażona plaża z wieloma leżakami i parasolami. W sezonie bywa głośna ze względu na animacje i zajęcia ruchowe z pobliskich hoteli. Idealna dla osób ceniących wakacyjny zgiełk i towarzystwo.

 

06.06.2024 Ula Sawicka

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.