Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Covid-19- aktualne informacje dla podróżujących

 

W czasach postpandemicznych powodzeniem cieszą się kierunki, które dotychczas Polacy uznawali za najbardziej atrakcyjne. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat obostrzeń w najpopularniejszych krajach.

UWAGA: Aktualnie obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla wszystkich osób powracających do Polski. Zaplanowane w tych terminach wycieczki, odbędą się w większości zgodnie z planem.

Zasady zwolnienia z kwarantanny obowiązujące od 12 czerwca 2021:

Dla podróżnych przybywających do Polski ze Strefy Schengen

Podróżni będą podlegali kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19 (w języku polskim lub angielskim) na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej (w przypadku braku kontroli, należy skontaktować się z sanepidem, aby kwarantanna została zniesiona). Test PCR lub antygenowy musi być wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. O placówki w których możesz wykonać test na destynacji, zapytaj rezydenta biura podróży. Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny, od warunkiem wprowadzenia go przez placówkę wykonującą test do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej. Zorganizowanie oraz koszty testu są po stronie podróżujących. 

Dla podróżnych przybywających do Polski spoza Strefy Schengen

Każdy z podróżujących zostanie skierowany na kwarantannę. Z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba. Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test PCR lub antygenowy, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny, pod warunkiem wprowadzenia go przez placówkę wykonującą test do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej w ciągu 48 godzin od momentu przekroczenia granicy. Zorganizowanie oraz koszty testu są po stronie podróżujących. 

Warto wiedzieć, że na głównych polskich lotniskach, znajdują się punkty wykonujące odpłatnie testy na obecność COVID-19. Poniżej znajdziesz informacje, na których lotniskach możesz wykonać test po przylocie z zagranicy. Negatywny wynik testu zwalnia z obowiązku kwarantanny.

LOTNISKO GODZINY WYKONOYWANIA TESTÓW CENA TESTÓW LICZBA PUNKTÓW WYKONUJĄCYCH TESTY TU ZNAJDZIESZ PUNKTY WYKONUJĄCE TEST
WARSZAWA Chopin Całodobowo

200 PLN - antygenowy
520 PLN - PCR

4

Hala odbioru bagażu - przy stanowiskach 1 i 7

Parking P3 - poziom przylotów

Parking przed hotelem Courtyard by Marriott

Gate 34-35

KATOWICE  Całodobowo 160 PLN - antygenowy 1 Parking przed terminalem pasażerskim C
WROCŁAW Po każdym przylocie 200 PLN - antygenowy
360 PLN - PCR
3

Terminal pasażerski - strefa ogólna po wyjściu z hali odbioru bagażu

Terminal pasażerski - przed wejściem do hali odbioru bagażu

Parking B - przed terminalem

POZNAŃ  Po każdym przylocie 149 PLN - antygenowy
290 PLN - PCR
219 PLN - RT-LAMP
1 Główne wejście do hali odlotów
GDAŃSK  4:30-6:00
12:00-19:00
160 PLN - antygenowy pon-pt

200 PLN - antygenowy weekendy
2 Terminal pasażerki T2 - obok punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1
KRAKÓW  Całodobowo

165 PLN - antygenowy
320 PLN - PCR
240 PLN - RT-LAMP

2 Parking P2 - namiot przy terminalu pasażerskim od strony zachodniej
WARSZAWA Modlin Całodobowo 170 PLN - antygenowy
450 PLN - PCR
1 Parking przed terminalemZwolnienie na podstawie zaświadczenia o szczepieniu i po przebytej chorobie

Osoby, które wykonały pełne szczepienie przeciwko COVID-19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia, są zwolnione z kwarantann. Zwolnienie z kwarantanny dotyczy także osób, które zakończyły izolację w warunkach domowych albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem COVID-19, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy. 

Zwolnienie dla dzieci poniżej 12 roku życia
Dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące z dorosłymi, którzy mają negatywny wynik testu, albo są pod opieką osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, gdy od podania pełnej dawki minęlo co najmniej 14 dni, są zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski. 

Zaświadczenie o szczepieniu dla lecących za granicę.

Coraz więcej Państw, zwalnia z obowiązku wykonywania testów osoby zaszczepione i ozdrowieńców. Aktualnie istnieje możliwość uzyskania potwierdzenia szczepienia z Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące pobrania certyfikatu dla zaszczepionych wraz z filmem instruktażowym, znajdują się na stronie rządowej: www.gov.pl/web/certyfikat/o-certyfikacie-informacje (KLIKNIJ) 


Sprawdź kierunki, które nie wymagają testów dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców ===> KLIKNIJ

Kliknij i przeczytaj szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kierunków:

KRAJE BEZ KWARANTANNY I OBOWIĄZKOWYCH TESTÓW NA COVID:

KRAJE DOSTĘPNE DLA POLAKÓW WARUNKOWO:

KRAJE AKTUALNIE NIEDOSTĘPNE DLA POLAKÓW

Podróżowanie samolotem po COVID19 – jak będzie wyglądało?

UWAGA: W przypadku połączeń realizowanych w oparciu o przeloty rejsowe, należy zapoznać się z warunkami przewoźnika (linii lotniczej), a także lotniska i kraju, w którym odbywa się przesiadka. Może zdarzyć się, iż kraj tranzytowy wymaga okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – zarówno przy wylocie, jak i w drodze powrotnej. Niektóre lotniska oraz linie lotnicze dokładnie określają też rodzaj maseczek, jakie mogą być stosowane w czasie przelotów oraz na terenie portów lotniczych. 

Od 23.01.2021 podróżujący rozpoczynający, przesiadający się lub kończący lot na lotniskach na terenie Niemiec, są zobowiązani do używania maseczek medycznych (FFP2, KN95, N95 lub maseczek chirurgicznych). Jednocześnie od 01.02.2021 linia Lufthansa wprowadza ten sam obowiązek na pokładach swoich samolotów. Przyłbice, maski FFP2 z zaworem, chusty oraz szale lub inna forma zasłaniania ust i nosa nie będą akceptowane na pokładzie samolotu. 
Zgodnie z nowymi wymogami, od 30.03.2021 wszyscy pasażerowie 

Od 1 lipca 2020 roku zniesiony został limit pasażerów i samoloty mogą latać w pełni obłożone. Na lotniskach i w samolocie będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa, które można podzielić na 3 etapy:

 • Przed wylotem – Dokładnie zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w docelowym miejscu Twoich wakacji – niektóre kraje wydały obowiązek wypełnienia deklaracji i posiadanie kodu QR już przed wylotem! Szczegółowe informacje o kierunkach przedstawiamy w dalszej części artykułu.
  W związku ze zwiększonymi środkami bezpieczeństwa, zaleca się przybycie na lotnisko minimum 3 godziny przed planowaną godziną odlotu. Jeśli masz taką możliwość, odpraw się on-line. Stosuj się do zaleceń obsługi lotniska i samolotu. Pamiętaj o zachowaniu dystansu społecznego. Obsługa lotniska może zmierzyć Ci temperaturę przed wejściem do terminala i ma prawo odmówić wpuszczenia osób z temperaturą powyżej 38 stopni (zalecamy wykonanie pomiaru we własnym zakresie przed wyjściem z domu). Zamknięte są palarnie i place zabaw dla dzieci. W terminalach mogą przebywać wyłącznie pasażerowie i pracownicy lotniska (nie dotyczy sytuacji, kiedy osoba towarzysząca jest konieczna, np. w przypadku opieki nad osobą niepełnosprawną). Pasażerowie mają również obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zgodnie z instrukcją przewoźnika. Na lotniskach obowiązuje nakaz noszenia maseczek zasłaniających nos i usta (dotyczy także kontroli bezpieczeństwa). Wchodząc na pokład, należy samodzielnie zeskanować kartę pokładową i okazać ważny dokument tożsamości.</span

WAŻNE: Wybierając się na wakacje zorganizowane należy mieć przy sobie wydrukowaną i uzupełnioną deklarację zdrowia oraz for,mularz “Passenger Self Declaration Form”. Należy obowiązkowo zapoznać się z przepisami obowiązującymi w kraju docelowym. Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu.

KLIKNIJ TUTAJ aby pobrać wzór deklaracji zdrowia niezbędnej na lotnisku.

KLIKNIJ TUTAJ aby pobrać wzór Passenger Self Declaration Form

 • Podczas lotu – Pamiętaj, aby zająć miejsce zgodnie ze wskazówkami załogi. Maseczkę zasłaniającą nos i usta, należy mieć na sobie przez cały czas, aż do momentu opuszczenia terminalu lotniska (rekomenduje się wymianę maseczki co 4 godziny). Rodziny i osoby podróżujące wspólnie, mogą siedzieć obok siebie. Jeżeli to możliwe, unikaj przemieszczania się w samolocie. Korzystanie z łazienki jest dozwolone zgodnie z reżimem sanitarnym. Na pokładach samolotów stosuje się filtry HEPA, które polepszają jakość powietrza. Wnętrza samolotów są dodatkowo dezynfekowane. Na pokładach ograniczono serwis pokładowy i wprowadzono możliwość sprzedaży wyłącznie zapakowanego jedzenia. W przypadku wykrycia u pasażera objawów choroby, zostanie on odseparowany od pozostałych podróżujących i po wylądowaniu przebadany przez kwalifikowane osoby pod kątem obecności COVID-19.
  W czasie lotu zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Lokalizacji Pasażera. Dotyczy to również lotu powrotnego, dlatego warto już przed wylotem wypełnić i wydrukować dwie kopie kart. Warto również mieć ze sobą długopis, aby uzupełnić brakujące pola (np.: nr miejsca w samolocie jeżeli nie jest znany). Dzięki niej, zostaniesz poinformowany w przypadku wykrycia ogniska choroby i będziesz mógł zastosować środki zapobiegawcze.

WAŻNE: Wybierając się na wakacje zorganizowane warto mieć przy sobie wydrukowane i uzupełnione dwie Karty Lokalizacji Pasażera (unikniesz konieczności wypełniania szczegółowego formularza na pokładzie samolotu) oraz długopis.

KLIKNIJ TUTAJ aby pobrać wzór Karty Lokalizacji Pasażera niezbędnej podczas lotu w obie strony.

 • Po wylądowaniu – Samolot należy opuszczać stopniowo, zachowując dystans społeczny (dotyczy także kontroli celnych i odbioru bagażu). Jeżeli transfer do terminala odbywa się autobusem, liczba pasażerów zostanie ograniczona. Pasażerowie mogą również zostać poddani kontroli temperatur i w przypadku jej podwyższenia, skierowani na dodatkowe badania.

Restrykcje – Polska na wakacje

Hotele w Polsce zostaną ponownie otwarte 08.05.2021.

Zapewne duża część z Was wybierze rodzimą ofertę. Pamiętaj, że również polskie hotele wprowadziły obostrzenia w celu zminimalizowania ryzyka zakażeniem COVID-19, o których warto pamiętać. 

 • Dystans społeczny – hotelarze powinni zadbać o zwiększenie odległości pomiędzy pracownikami i gośćmi do min. 1,5 metra. 
 • Przygotowany i zdyscyplinowany personel – konieczne jest ograniczenie liczby pracowników korzystających równolegle ze wspólnych pomieszczeń. Wymaga się, aby pracownicy hoteli mieli zapewnione w razie potrzeby środki ochrony osobistej. Personel powinien mieć dostęp do środków ochrony indywidualnej (maski, przyłbice, rękawiczki). Poza zasadami przestrzegania higieny, zaleca się także unikania dojazdów do pracy środkami komunikacji publicznej. Spotkania organizacyjne powinny być ograniczone i przeprowadzane z zachowaniem dystansu społecznego, a najlepiej za pośrednictwem telefonów lub aplikacji mobilnych. 
 • Dezynfekcja i wietrzenie ogólnodostępnych pomieszczeń – nałożony obowiązek przestrzegania najwyższych norm higieny i regularnego wietrzenia ogólnodostępnych pomieszczeń. Codzienne prace dezynfekujące najbardziej newralgicznych miejsc (przyciski wind, klamki, poręcze krzeseł itp. powinny być szczególnie monitorowane. 
 • Pomieszczenia do czasowej izolacji – wymaga się, aby obiekty noclegowe miały przygotowane procedury na wypadek wystąpienia na ich terenie przypadków zakażenia wirusem i pomieszczenia do czasowej izolacji osób z objawami COVID-19. Pomieszczenia te są przeznaczone na wypadek wykrycia niepokojących objawów u pracowników hoteli. 
 • Troska o osoby powyżej 60 r.ż. – zaleca się, aby obsługa ograniczała bezpośredni kontakt z gośćmi powyżej 60 r.ż. i osobami przewlekle chorymi. 
 • Wykorzystanie technologii – rekomendacja stosowania technologii, umożliwiającej płatności zbliżeniowe oraz zakwaterowanie i wymeldowanie z obiektu, zamawianie dodatkowych usług, przez urządzenia mobilne.
 • Ogólnodostępne środki dezynfekujące – Obiekty noclegowe są zobowiązane do udostępniania gościom i korzystania przez ich personel ze środków dezynfekujących. Wymagane jest także zapewnienie wystarczającej ilości materiałów jednorazowych, koniecznych do zachowania higieny i czystości (ręczniki papierowe, materiały jednorazowego użytku) oraz wyposażenie personelu mającego dostęp do kwater gości, wystarczającej ilości masek i rękawiczek ochronnych. Hotele powinny zapewniać możliwość zakupu maseczek ochronnych w recepcji.
 • Stosowanie widocznej informacji – W wyznaczonych miejscach powinny znajdować się tablice informacyjne dotyczące zasad higieny i bezpieczeństwa wraz z danymi kontaktowymi do służb medycznych i stacji sanitarno-epidemiologicznej. 
 • Sale konferencyjne – zaleca się aby były użytkowane tylko zachowaniem min. 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami oraz z zachowaniem aktualnych przepisów prawnych. 
 • Sprzątanie pokojów – powinno odbywać się na życzenie gości. Po każdym wypoczywającym zaleca się dokładną dezynfekcję pomieszczenia ze zwróceniem szczególnej uwagi na najbardziej narażone na dotyk powierzchnie i przedmioty. 
 • Restauracje hotelowe – pozostają zamknięte 
 • Suszarki nadmuchowe w łazienkach pokojowych – obowiązuje zakaz używania do odwołania.
 • Sprzęt sportowo-rekreacyjny – może być udostępniony odpoczywającym pod warunkiem jego dezynfekcji po każdym użyciu.

Otwarcie Granic Grecja – co musisz wiedzieć

Niezbędne formalności przed wakacjami w Grecji

NIEZBĘDNE DOKUMENTY KIEDY WYPEŁNIĆ GDZIE WYPEŁNIĆ CO MIEĆ ZE SOBĄ
Formularz Lokalizacji Pasażerów (PLF) Do 24 godziny przed wylotem! (zalecamy wypełnienie nawet na 72 godz. przed wylotem). Formularz wypełnij online: travel.gov.gr Wydrukowany QR code dla każdego uczestnika (osoba dorosła i dziecko) wygenerowany przez stronę oraz potwierdzenie mailowe wypełnienia.
UWAGA: Mail z kodem otrzymasz w dniu planowanego przybycia do Grecji (o północy).
Deklaracja zdrowia Przed przyjazdem na lotnisko Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko. POBIERZ DOKUMENT TUTAJ Wydrukowany i wypełniony dokument podczas wejścia na lotnisko
Karta lokacyjna Przed przyjazdem na lotnisko w 2 kopiach (wymagana również na locie powrotnym) Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko POBIERZ TUTAJ  Wydrukowany i wypełniony dokument w czasie obu przelotów.
Warto mieć przy sobie długopis, aby uzupełnić nr miejsca w samolocie (jeżeli nie jest znany wcześniej)
Negatywny wynik testu na obecność COVID-19 maksymalnie 72 godziny przed planowanym wjazdem Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 KLIKNIJ TUTAJ Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu w języku angielskim.

Podróżujący z Polski do Grecji muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Koszty takich testów i obowiązek ich wykonania w Polsce, spoczywa na podróżujących. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Z obowiązku wykonania testu zwolnione są:

 • dzieci poniżej 6 roku życia
 • osoby zaszczepione (obie dawki), u których ostatnia dawka została podana co najmniej 14 dni przed przybyciem (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły)Należy okazać dowód szczepienia sporządzony w j. angielskim. Szczepionki, które zostały uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
 • osoby posiadające zaświadczenie o pozytywnym wyniku testu PCR (w j. angielskim), wykonanym co najmniej 2 miesiące i nie później niż 9 miesięcy przed przylotem do Grecji, potwierdzające że pasażer wyzdrowiał z COVID-19

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich obywateli i odwiedzających, władze Grecji zdecydowały o obowiązkowym wypełnieniu formularza na stronie travel.gov.gr na co najmniej 24 godziny przed wyjazdem (zalecamy wypełnienie nawet na 72 godziny przed wylotem) dla każdego podróżującego (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR).

W formularzu należy umieścić informacje o miejscu przylotu, adresie pobytu w Grecji, podstawowe dane osobowe i miejscu pobytu w ciągu ostatnich 14 dni przed przylotem. Po wypełnieniu formularza, na Twój adres email zostanie wysłane potwierdzenie wypełnienia formularza, a po weryfikacji danych, osobny mail z uzupełnionym o Twoje dane formularzem z unikalnym kodem QR, który musisz okazać na lotnisku w formie elektronicznej (w urządzeniu mobilnym) lub wydrukowany.  Zalecamy, aby każdy podróżujący (osoba dorosła lub dziecko) posiadał indywidualny kod QR przed udaniem się na lotnisko. Wymagane jest, aby każdy podróżny dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny oraz niespokrewnionych towarzyszy podróży. 

UWAGA: Plik z unikalnym kodem QR otrzymasz w dniu planowanego przybycia do Grecji (o północy). 

Tuż po wyjściu z samolotu, na podstawie tych danych pracownicy służb granicznych podejmą decyzję czy wjeżdżający może przekroczyć granicę, czy musi poddać się badaniu na COVID-19. Do chwili otrzymania wyniku badania, podróżujący ma obowiązek pozostania w izolacji w miejscu pobytu podanym w formularzu.

UWAGA: Osoby nieprzestrzegające przepisów, podlegają grzywnie w kwocie 500 Euro.

Kwarantanna w przypadku stwierdzenia objawów COVID-19
Jeśli personel na lotnisku zdiagnozuje u Ciebie objawy COVID-19 i skieruje na kwarantannę, rząd Grecji zobowiązuje się pokryć koszty związane z hospitalizacją i transportem. W momencie wykrycia objawów zachorowania w hotelu, zostaniesz odseparowany od reszty gości, także na koszt Grecji, a pozostali goście będą mogli dokończyć swój urlop.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Turcja – najważniejsze informacje

Wszyscy podróżujący do Turcji są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem do Turcji lub antygenowego wykonanego na mniej niż 48 godzin przed wylotem. Zaświadczenie powinno zostać przedstawione w języku angielskim. Osoby, które nie przedstawią testu z negatywnym wynikiem, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu. Obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 6 roku życia. 

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Z obowiązku wykonania testu, zwolnieni są podróżujący:
- posiadający zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionki na COVID-19, a od podania pełnej dawki minęło 14 dni. Zaświadczenie powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły) 
- będący ozdrowieńcami, za okazaniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego 6 lub mniej miesięcy przed planowaną podróżą wraz z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim. Dokument musi zawierać dokładne dane osoby podróżującej. 

Dodatkowo wszyscy podróżni, zobowiązani są wypełnić na 72 godz. przed wylotem, elektroniczny formularz zgłoszenia Podróżnego (Traveler Entry Form). Formularz jest dostępny na stronie register.health.gov.tr. Po wypełnieniu formularza, otrzymasz dokument potwierdzający rejestrację wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym, w celu okazania go obsłudze linii lotniczej przed wylotem.

Przed udaniem się na lotnisko, wydrukuj i wypełnij formularz “Passenger Information Form” dla każdego podróżującego (również dla dzieci) – plik do pobrania (kliknij).

W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (m.in.: sklepy, hotele) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary.

Kwarantanna w przypadku stwierdzenia objawów COVID-19
W przypadku konieczności odbycia kwarantanny, turyści w Turcji są zwolnienie z dodatkowych opłat. Odbywa się ona w odizolowanym od pozostałych gości pokoju hotelowym. Rodzina, która podróżuje z osobą mającą objawy COVID-19, przechodzi płatny test na obecność wirusa (ok. 110 lir tureckich). Jeśli wynik testu jest negatywny, wakacje mogą być kontynuowane w standardowym pokoju hotelowym.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Egipt – najważniejsze informacje

Podróżujący do Egiptu mają obowiązek poddania się badaniu na lotnisku po przylocie (koszt 30 USD/os.) lub posiadania negatywnego testu PCR na obecność COVID-19 wydanego (w j. angielskim) nie wcześniej niż 72 godziny przed zaplanowanym przybyciem do kraju. W przypadku braku papierowej wersji zaświadczenia, pasażer musi okazać oficjalną wiadomość e-mail od danego laboratorium (lub zalogować się na stronie laboratorium i okazać tam wynik w języku angielskim). Z obowiązku zwolnione są dzieci poniżej 6 roku życia.

Osoby, które wykonały test na lotnisku w Egipcie, udają się transferem do wykupionego hotelu, w którym do 24 godzin od wykonania testu, otrzymają wyniki. W przypadku pozytywnego wyniku testu, podróżny zostanie powiadomiony i skierowany na 14-dniową kwarantannę, która będzie odbywać się w wykupionym hotelu. Koszt kwarantanny i leczenia pokryje egipski Rząd.

Większość Tour Operatorów posiadających Egipt w swojej ofercie zapewnia sfinansowanie swoim klientom testów PCR na lotnisku w Egipcie – w całości lub częściowo.

Lista placówek w Polsce w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

UWAGA: Podróżni lecący do regionu Marsa Alam, którzy wykonują test PCR na COVID-19 na lotnisku, proszeni są o zabranie ze sobą kopii strony paszportu, na której widoczne jest zdjęcie i dane osobowe turysty (wymaganej przez Wydział Medycyny Prewencyjnej w celu przyśpieszenia zakończenia procedury testów).

Od osób przylatujących do Egiptu wymagane jest wypełnienie deklaracji pobytu dla każdego podróżującego (również dla dzieci). Zachęcamy do wydrukowania i wypełnienia pliku jeszcze przed udaniem się na lotnisko. Plik jest do pobrania tutaj ===> Pobierz plik Egipt – deklaracja zdrowia.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Bułgaria – najważniejsze informacje

Niezbędne formalności przed wakacjami w Bułgarii

NIEZBĘDNE DOKUMENTY KIEDY WYPEŁNIĆ GDZIE WYPEŁNIĆ CO MIEĆ ZE SOBĄ
Deklaracja zdrowia (Bułgaria) Przed przyjazdem na lotnisko (zachowaj aż do wylądowania) Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko. POBIERZ TUTAJ Wydrukowany i wypełniony dokument podczas kontroli na lotnisku w Bułgarii.
Deklaracja zdrowia (lotnisko) Przed przyjazdem na lotnisko Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko. POBIERZ DOKUMENT TUTAJ Wydrukowany i wypełniony dokument podczas wejścia na lotnisko
Negatywny wynik testu na obecność COVID-19 maksymalnie 72 godziny przed planowanym wjazdem Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 KLIKNIJ TUTAJ Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu w języku angielskim.
Karta lokacyjna Przed przyjazdem na lotnisko w 2 kopiach (wymagana również na locie powrotnym) Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko POBIERZ TUTAJ  Wydrukowany i wypełniony dokument w czasie obu przelotów.
Warto mieć przy sobie długopis, aby uzupełnić nr miejsca w samolocie (jeżeli nie jest znany wcześniej)

Wszyscy podróżni powyżej 5 r.ż. udający się do Bułgarii, mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (w j. angielskim) wykonanego maksymalnie na 72 godz lub testu antygenowego wykonanego na 48 godzin przed wylotem (KLIKNIJ i sprawdź listę akceptowanych testów). przed wylotem. Czas liczony jest od momentu pobrania próbek do badania, do godziny planowanego startu samolotu.

Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu, zwolnione są osoby:

 • zaszczepione przeciwko COVID-19, jeśli od zakończenia całego cyklu szczepień upłynęło 14 dni. Wymagane zaświadczenie w j. angielskim (KLIKNIJ i sprawdź listę akceptowanych szczepionek). Należy posiadać zaświadczenie, kod QR oraz dokument opisujący parametry podanej szczepionki, otrzymany po szczepieniu.
 • które okażą potwierdzenie od lekarza o przebyciu COVID-19 lub pozytywny wynik testu PCR lub antygenowego (w j. angielskim) wykonany w terminie od 15 do 180 dni poprzedzających przekroczenie granicy. Wynik testu musi być przedstawiony w języku angielskim i zawierać: adres, numer telefonu, dane osoby badanej oraz informacje dotyczące placówki wykonującej badanie.

  Bułgaria nie wymaga obowiązkowej kwarantanny dla obywateli UE przylatujących z Polski.

Kwarantanna w przypadku stwierdzenia objawów COVID-19
W przypadku stwierdzenia u Ciebie objawów COVID-19, zostaniesz odseparowany od innych gości hotelowych i zakwaterowany w innej części hotelu. Pozostaniesz pod opieką hotelu i rezydenta lub jeśli stan Twojego zdrowia będzie wymagał hospitalizacji, zostaniesz przewieziony do szpitala. Kwarantanna obowiązuje także wszystkich członków Twojej rodziny.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Hiszpania – najważniejsze informacje

Niezbędne formalności przed wakacjami w Hiszpanii

NIEZBĘDNE DOKUMENTY KIEDY WYPEŁNIĆ GDZIE WYPEŁNIĆ CO MIEĆ ZE SOBĄ
Formularz Zdrowia Publicznego (FCS) Na 48 godzin przed wylotem! Formularz wypełnij online na spth.gob.es lub za pomocą bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH. Wydrukowany lub zapisany na urządzeniu mobilnym QR code wygenerowany przez stronę lub aplikację oraz potwierdzenie mailowe wypełnienia
Deklaracja zdrowia Przed przyjazdem na lotnisko Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko. POBIERZ DOKUMENT TUTAJ Wydrukowany i wypełniony dokument podczas wejścia na lotnisko
Karta lokacyjna Przed przyjazdem na lotnisko w 2 kopiach (wymagana również na locie powrotnym) Wypełnić w domu i zabrać ze sobą na lotnisko POBIERZ TUTAJ  Wydrukowany i wypełniony dokument w czasie obu przelotów.
Warto mieć przy sobie długopis, aby uzupełnić nr miejsca w samolocie (jeżeli nie jest znany wcześniej)
Negatywny wynik testu na obecność COVID-19 maksymalnie 48 godziny przed planowanym wjazdem Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 KLIKNIJ TUTAJ

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu w języku hiszpańskim lub angielskim.

Osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu. Sprawdź szczegóły poniżej. 

Wszyscy pasażerowie przybywający do Hiszpanii, muszą okazać negatywny wynik testu PCR, RT-LAMP, TMA lub antygenowy, wykonany najwcześniej 48 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej.

Z obowiązku wykonania testu zwolnieni są:

 • podróżujący posiadający zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionki na COVID-19, przyjętej najpóźniej na 14 dni przed planowanym wyjazdem. Zaświadczenie o szczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim (m.in. ilość dawek oraz datę wykonanych szczepień), a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości. Potwierdzenie należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły) 
 • osoby, które okażą pozytywny wynik testu, wykonany na 180 dni lub mniej (przynajmniej 11 dni od uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu) przed planowaną podróżą. Potwierdzenie należy pobrać z internetowego Konta Pacjenta
 • dzieci poniżej 12 roku życia. 

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

Dodatkowo, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich obywateli i odwiedzających, władze Hiszpanii zdecydowały o obowiązkowym wypełnieniu przez każdego podróżującego (na mniej niż 48 godz. przed rozpoczęciem podróży) formularza za pomocą bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, dostępnej na stronie www: https://www.spth.gob.es. 

W formularzu należy umieścić informacje o miejscu przylotu, adresie pobytu w Hiszpanii, podstawowe dane osobowe i miejscu pobytu w ciągu ostatnich 14 dni przed przylotem. System wygeneruje kod QR (powinien trafić na podany adres email lub być dostępny w aplikacji), który należy zapisać na urządzeniu mobilnym lub wydrukować. Tuż po wyjściu z samolotu, na podstawie tych danych pracownicy służb granicznych podejmą decyzję czy wjeżdżający może przekroczyć granicę, czy musi poddać się badaniu na COVID-19. Do chwili otrzymania wyniku badania, podróżujący ma obowiązek pozostania w izolacji w miejscu pobytu podanym w formularzu.

Posiadanie kodu QR jest wymagane pod rygorem nie wpuszczenia na teren Hiszpanii. Obowiązek posiadania oddzielnego kodu QR dotyczy każdego uczestnika podróży (również dzieci). Klienci wjeżdżający do Hiszpanii drogą lądową nie mają obowiązku posiadania kodu QR.

Wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii samolotem lub promem, muszą przejść pomiar temperatury (wykonywany bezdotykowym termometrem lub kamerą tomograficzną) i kontrolę wizualną stanu pasażera. Jako granicę wykrywalności ustalono temperaturę równą lub większą niż 37,5 °C. W przypadku podwyższonej temperatury lub podejrzenia o zakażenia wirusem COVID-19 (na podstawie kontroli wzrokowej i danych z formularza), turyści zostaną poddani dalszej ocenie stanu zdrowia w celu ustalenia, czy istnieje zagrożenie dla zdrowia publicznego. Zostaną także uruchomione działania, aby skierować osobę z podejrzeniem COVID-19 do ośrodka zdrowia.

W Hiszpanii obowiązują restrykcje mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Mogą być one różne w zależności od regionu. Przed wylotem zapoznaj się z informacjami na stronie rządowej: www.gov.pl

Kwarantanna w przypadku stwierdzenia objawów COVID-19
Turyści z objawami COVID-19, mogą pozostać na terenie hotelu, o ile nie będzie wymagana hospitalizacja. Odizolowana zostaje osoba z pozytywnym wynikiem testu i przynajmniej jedna osoba z rodziny. Pozostali członkowie rodziny, u których wynik testu jest negatywny, nie muszą przechodzić kwarantanny i zostaną zakwaterowani w oddzielnym pokoju. Długość kwarantanny jest zależna od decyzji lekarza.

Dodatkowo władze Wysp Kanaryjskich podpisały 12-miesięczną umowę z ubezpieczycielem, na mocy którego turyści, którzy przed podróżą nie uzyskali pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19 mają zapewnione: koszty leczenia, repatriację zdrowotną i przedłużenie pobytu z powodu kwarantanny. Ochrona obejmuje również zarezerwowane loty do domu, jeśli to konieczne. Ochrona jest aktywowana tylko wtedy, gdy ubezpieczony nie posiada innego ubezpieczenia zdrowotnego, zawierającego pakiet COVID-19.

Turyści udający się na wypoczynek do Andaluzji, są objęci bezpłatnym "Międzynarodowym ubezpieczeniem podróży", które zapewnia m.in.:

 • wydatki medyczne, zabiegi chirurgiczne i hospitalizację do wysokości 4000€
 • pokrycie wydatków na transport medyczny i repatriację
 • pokrycie wydatków na przedłużenie pobytu w hotelu do 15 dni

Nie jest konieczne dodatkowe zgłoszenie - ubezpieczenie następuje automatycznie.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Chorwacja – najważniejsze informacje

Obywatele Polski przybywajacy do Chorwacji, muszą okazać negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny od momentu pobrania materiału do badania lub lub antygenowego w j. angielskim wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed planowanym przekroczeniem granicy chorwackiej. 

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu zwolnione są:

 • osoby posiadające lekarskie zaświadczenie o przebyciu COVID-19 w ostatnich 6 miesiącach lub pozytywny wynik testu RT-PCR lub antygenowego wykonanego w ostatnich 6 miesiącach, ale nie później niż 11 dni przed datą przekroczenia granicy z Chorwacją. Zaświadczenie powinno zostać przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego. 
 • osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki (w j. angielskim), a od przyjęcia ostatniej dawki upłynęło min. 14 dni. (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły)
 • dzieci do 12 roku życia podróżujące pod opieką rodziców/opiekunów, którzy spełniają wyżej wymienione warunki. 
 • osoby, które przeszły COVID‐19 i przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na Covid‐19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 180 dni ‐ w takim przypadku należy okazać zaświadczenie o przebyciu choroby oraz zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

UWAGA: Osoby, które zostały zaszczepione pierwszą dawką szczepionki (Pfizer, Moderna lub Gamaleja Sputnik V) mogą przekroczyć granicę Chorwacji w okresie minimum 22 dni i maksymalnie 42 dni od zaszczepienia. W przypadku szczepionki AstraZeneca okres ten wynosi minimum 22 dni a maksymalnie 84 dni od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki.

Jeżeli podróżujący nie będzie posiadał przy sobie negatywnego wyniku testu, zobowiązany jest do odbycia 10 dniowej kwarantanny, z której może zostać zwolniony po wykonaniu testu na miejscu, który da wynik negatywny.

Dodatkowo należy wypełnić deklarację na stronie: entercroatia.mup.hr i okazać potwierdzenie w wersji papierowej lub elektronicznej podczas kontroli na granicy (odpraw na lotnisku). 

Kwarantanna w przypadku stwierdzenia objawów COVID-19
Z momentem podejrzenia zarażenia wirusem COVID-19, turysta przebywający na terenie Chorwacji, zostanie poproszony o pozostanie w pokoju hotelowym do chwili przybycia opiekuna medycznego lub zostanie przewieziony do placówki medycznej. Dodatkowo otrzyma środki higieniczne i maseczkę ochronną. O dalszych krokach zdecyduje lekarz, który może wezwać epidemiologa na podstawie wyniku pobranego wymazu. Do czasu uzyskania wyników testu, turysta jest zobowiązany do pełnej izolacji. Jeśli odbywa się ona w hotelu, obsługa dostarcza mu środki czystości, jednak nie sprząta pomieszczenia. Kwarantanna może być także odbywana w przystosowanych ośrodkach. Negatywny wynik testo na COVID-19, znosi izolację o ile nie będzie przeciwwskazań lekarskich.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Cypr – najważniejsze informacje

Od 17.06.2021 wszyscy obywatele Polski podróżujący na Cypr, są zwolnieni z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Do 17.06.2021 każdy obywatel Polski przylatujący na Cypr, musi okazać negatywny wynik testu PCR (w j. angielskim) na obecność COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą (nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia) w certyfikowanym laboratorium. Wynik testu należy obowiązkowo przesłać na platformę Cyprus Flight Pass w postaci dokumentu potwierdzającego uzyskanie negatywnego wyniku. Z obowiązku wykonania testu, zwolnione są osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, które przedstawią zaświadczenie w języku angielskim. W przypadku szczepionek dwudawkowych wystarczające jest przyjęcie obu dawek. W przypadku szczepionki jednodawkowej konieczne jest upłynięcie 14 dni od daty przyjęcia szczepionki.

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Aby spędzić wakacje na Cyprze, należy pamiętać o  obowiązkowym wypełnieniu – nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem na Cypr – Karty Podróżnej (Cyprus Flight Pass) na stronie: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process wydrukowaniu wysłanego na podany adres email kodu QR, który zostanie zeskanowany przez pracownika lotniska podczas check-in. W przypadku nie wypełnienia Karty Podróży, turyści na lotnisku mają dwie opcje:
a) zapłacić grzywnę w wysokości 300 Euro i wykonać test na obecność COVID-19 w kwocie 60 Euro.
b) powrócić do kraju z którego przylecieli.

Przejścia przez strefę buforową pomiędzy północną i południową częścią Cypru są na ten moment zamknięte dla osób, niebędących obywatelami i rezydentami Cypru. Również połączenia lotnicze z Polski na Cypr Północny są obecnie zawieszone. 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Włochy – najważniejsze informacje

Osoby przyjeżdżające z Polski do Włoch, mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch. Wynik testu powinien być przedstawiony w języku angielskim. W przypadku braku testu, należy poddać się 10-dniowej kwarantannie. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 2 roku życia. 

Podróżni są także zobowiązani do zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie: app.euplf.eu

Ponadto, należy zawsze brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na 3 strefy: żółtą, pomarańczową i czerwoną. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.gov.pl (kliknij).

Nauczeni doświadczeniem włosi, wprowadzili szereg zasad bezpieczeństwa, które mają pozwolić przywrócić ruch turystyczny w tym pełnym zabytków kraju. Należy liczyć się z możliwością wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez władze poszczególnych regionów Włoch, utrudnień w podróży, wzmożonych kontroli i pomiarów temperatury ciała na lotniskach, dworcach i innych miejscach, w których powstają skupiska ludzkie.

Wyjeżdżając na Sycylię każdy turysta jest zobowiązany do rejestracji na stronie siciliasicura.costruiresalute.it/welcome . Rejestracji należy dokonać przed wylotem na Sycylię, również w przypadku zakupu oferty last minute.

Turyści, którzy decydują się na wyjazd na Sardynię są zobligowani do samodzielnego wypełnienia formularza na stronie: sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init, na podstawie którego otrzymają mailem unikalny kod QR. Kod QR należy obowiązkowo okazać zarówno na lotnisku wylotowym jak i docelowym w formie wydrukowanej lub elektronicznej na urządzeniu mobilnym. Poza dokumentem z kodem QR, na adres mailowy może zostać wysłany dodatkowy link do formularza z oświadczeniem zdrowotnym, który również należy obowiązkowo wypełnić na 48 godzin przed przylotem na Sardynię. Jeśli nie otrzymasz kodu QR, masz obowiązek wydrukować potwierdzenie wypełnienia wniosku z maila a następnie wydrukować wniosek i wypełnić go ręcznie (dotyczy to także ofert last minute, sprzedawanych poniżej 48 godzin przed wylotem). W przypadku nie posiadania kodu QR, podróżujący zostanie poddany obowiązkowemu testowi na COVID-19.

Kwarantanna w przypadku stwierdzenia objawów COVID-19
Na kwarantannę są kierowane osoby z objawami COVID-19 oraz każdy członek rodziny z nimi podróżujący. Goście są zwolnieni z dodatkowych opłat w przypadku obowiązkowej kwarantanny. Może się ona odbywać w hotelu, albo w innym miejscu wskazanym przez lokalne służby.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Czarnogóra – najważniejsze informacje

Obywatele UE (w tym Polski) mogą przekraczać granicę z Czarnogórą bez konieczności okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Dla obywateli spoza UE wjazd jest możliwy za okazaniem negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godz. przed planowanym przekroczeniem granicy lub antygenowego sprzed maksymalnie 48 godz. przed planowanym przekroczeniem granicy. Z obowiązku zwolnione są osoby, które:

 • przyjęły pełną dawkę szczepionki, a od przyjęcia ostatniej dawki upłynęło przynajmniej 14 dni. 
 • posiadające lekarskie zaświadczenie o przebyciu COVID-19 w ostatnich 6 miesiącach lub pozytywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego w ostatnich 90 dniach, ale nie później niż 14 dni przed datą przekroczenia granicy z Czarnogórą. Dokumenty potwierdzające negatywny wynik testu i przyjęcie szczepionki, muszą być wystawione w j. angielskim lub serbskim.
 • dzieci do 4 r.ż. przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami, posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o zaszczepieniu

W przypadku braku spełnienia jednego z powyższych warunków, podróżujący jest zobowiązany do odbycia 10-dniowej kwarantanny. 

Osoby u których wykryto obecność COVID-19 w czasie pobytu, przebywają na kwarantannie w miejscu zakwaterowania, chyba że lokalne władze sanitarne zdecydują inaczej

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Albania – najważniejsze informacje

Wakacje w Albanii są możliwe bez konieczności przechodzenia kwarantanny po przyjeździe. Nie ma też konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Portugalia – najważniejsze informacje

Wszyscy podróżni przylatujący do Portugalii, z wyjątkiem dzieci które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 (RT-PCR), wykonany do 72 godzin przed odlotem lub szybki test antygenowy (TRAg) na przylocie, ważny 24 godziny od pobrania testu do godziny wylotu do Portugalii. Każdy wynik powinien być w języku angielskim. Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Dodatkowo, podróżujący z krajów w których wskażnik zachorowalności jest równy lub wyższy niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców, muszą przestrzegać 14-dniowego okresu profilaktycznej izolacji w domu lub w miejscu wskazanym przez organy ochrony zdrowia. 

Osoby podróżujące na Maderę, mogą poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po wylądowaniu. Koszt testu pokrywa Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1 godzina. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. Po wykonaniu testu i wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik badania, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12 godzin od pobrania testu. Możliwe jest także okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisanie specjalnej deklaracji.
Dodatkowo należy wypełnić i przesłać formularz online na stronie: madeirasafe.com/#/login (kliknij) 28-48 godzin przed przyjazdem.

Od 01.06.2021 osobom, które wykonają test RT-PCR na własny koszt przed przylotem na Maderę lub Porto Santo (czyli nie korzystają z bezpłatnego testu RT-PCR na lotnisku po przylocie), Rząd Madery zapewnia bezpłatny test (RT-PCR lub antygenowy) przed wylotem powrotnym do Polski. Termin wykonania testu należy zarezerwować poprzez formularz na stronie www.madeirasafe.com

UWAGA: Podróżujący na Maderę, którzy w ciągu 180 dni przed przylotem przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz Ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły) i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnienie z testów PCR po okazaniu dokumentu (w języku angielskim lub portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby.

UWAGA: Podróżujący do Portugalii kontynentalnej, są zobowiązane do dokonania rejestracji online w serwisie portugalskiego urzędu imigracyjnego: travel.sef.pt (KLIKNIJ) 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Malta – najważniejsze informacje

Wakacje na Malcie są możliwe.

Przy wylocie na Maltę ze wszystkich lotnisk w Polsce, obowiązuje posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19 (test RT PCR) z wynikiem na 72 godziny przed wylotem.
Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Czas oczekiwania na wynik testu ma zostać skrócony do ok. 10 minut (wprowadzenie szybszych testów). W przypadku pozytywnego wyniku testu, podróżny jest kierowany na kwarantannę na koszt Rządu Maltańskiego.

Dodatkowo podróżni lecący na Maltę, są zobowiązani do wypełnienia dwóch formularzy:
Formularz stanu zdrowia (KLIKNIJ i POBIERZ)
Formularz lokalizacji (KLIKNIJ i POBIERZ

Na Malcie wprowadzono dodatkowe restrykcje:
– Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i w biurach (nie dotyczy dzieci poniżej 3 roku życia, osób z chorobami układu oddechowego i trenujących fizycznie)
– zwiększone grzywny i ich lepsze egzekwowanie.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Tunezja – najważniejsze informacje

Podróżujący do Tunezji transportem zorganizowanym (posiadający voucher i bilet lotniczy na pakiet hotel+przelot+transfer) zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR (wersja papierowa, w j. angielskim) na obecność COVID-19 wykonanego nie później niż 72 h przed wyjazdem. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia.

Od 01.06.2021 z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są podróżujący z pełnym harmonogramem szczepień lub posiadających zaświadczenie o przebyciu choroby COVID-19 (jeśli od zakażenia minęło minimum 6 tygodni). Zaświadczenia powinny zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły).

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Dodatkowo, wszyscy podróżujący są zobowiązani przed wylotem do:
a) wypełnienia, wydrukowania i zabrania ze sobą na lotnisko deklaracji zdrowia (Healthcare sheet) – pobierz tutaj (kliknij)
b) wypełnienia, wydrukowania i zabrania ze sobą na lotnisko potwierdzenia polityki COVID-19 –  pobierz tutaj (kliknij)
c) posiadania wydrukowanych voucherów do hotelu (ważnych przez cały okres pobytu w Tunezji) oraz biletów lotniczych.
d) wypełnienia elektronicznego formularza wjazdowego na stronie app.e7mi.tn/language oraz okazania wygenerowanego po wypełnieniu kodu QR - obowiązek dotyczy wszystkich podróżujących (w tym dzieci)

Poruszanie się poza hotelem, jest możliwe wyłącznie pod opieką lokalnych agencji turystycznych. 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Szwajcaria – najważniejsze informacje

Wszyscy podróżujący do Szwajcarii z polski transportem zbiorowym są zobowiązani do:

 • posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin (dotyczy tylko podróżujących samolotem). Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj
 • rejestracji za pomocą elektronicznego formularza na stronie: swissplf.admin.ch/home (KLIKNIJ)

Osoby podróżujące z Polski do Szwajcarii prywatnymi samochodami nie mają obowiązku wykonywania przed przyjazdem testów ani rejestracji swojego przyjazdu.

Ośrodki narciarskie mogą działać, pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego.

Rząd Szwajcarii zaleca instalację aplikacji SwissCovid, która pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Aplikacja jest bezpłatna i działa w oparciu o technologię Bluetooth.

Atrakcje turystyczne i inne

 • Sklepy, restauracje i kawiarnie – Sklepy, restauracje i kawiarnie w Szwajcarii są otwarte i mogą zapewniać miejsca siedzące i usługi na zewnątrz, pod warunkiem wdrożenia określonych środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Pracownicy muszą nosić maski zasłaniające nos i usta. 
 • Maseczki ochronne w przestrzeni publicznej – Używanie maseczek ochronnych jest obowiązkowe komunikacji publicznej oraz samolotach. Zaleca się noszenie maski w czasie przebywania w zamkniętych pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zachowania 1,5m dystansu społecznego i nie ma ochrony fizycznej (np. ściany lub plexi)
 • Zgromadzenia publiczne – ograniczenie liczby biorących udział w zgromadzeniach w zamkniętych pomieszczeniach do 200 osób.


Otwarcie granic Dominikana – najważniejsze informacje

Wakacje w Dominikanie są już możliwe. Osoby przylatujące do tego kraju nie muszą wykonywać testów. Turyści mogą zostać poddani testom na obecność COVID-19 na lotnisku na koszt Rządu Dominikany.

Turyści przylatujący do Dominikany, są zobowiązani do wypełnienia elektronicznego formularzu wjazdu i wyjazdu na 72 godziny przed wylotem, mającego na celu usprawnienie procedur wewnętrznych. Formularz jest dostępny na stronie: eticket.migracion.gob.do (KLIKNIJ).Po wypełnieniu formularza, podróżny dostanie kod QR, który musi być okazany podczas odprawy na lotnisku w formie cyfrowej.
Instrukcja wideo przygotowana przez Ministerstwo Turystyki Dominikany oraz lista najczęściej zadawanych pytań, znajduje się na stronie: viajerodigital.mitur.gob.do (KLIKNIJ). Dokument ten należy również wypełnić przed wylotem z Dominikany. 

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii, wprowadzono godziny policyjne od 22:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 21:00 do 5:00 w soboty, niedziele i święta.
W przypadku konieczności udania się w tych godzinach na lotnisko, należy mieć ze sobą bilet lotniczy, dokument podróży oraz dowód rezerwacji noclegu.

Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych. Można przemieszczać się pomiędzy prowincjami a transport publiczny funkcjonuje.

Podczas zakwaterowania w hotelu, robiony jest pomiar temperatury oraz wymagane jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Hotel powinien zapewnić gościom maseczki i żel dezynfekujący. Klienci są zobowiązani do noszenia maseczki również w restauracji, mogą ją oczywiście zdjąć, gdy usiądą przy stole.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Tanzania (Zanzibar) – najważniejsze informacje

Zanzibar to jeden z najczęściej wybieranych kierunków egzotycznych wakacji. Wszyscy podróżujący na Zanzibar, zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem lub antygenowego, wykonanego nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem. Obowiązek nie dotyczy dzieci do 5 roku życia. 

Dodatkowo na mniej niż 24 godziny przed wylotem, należy wypełnić elektroniczny formularz zdrowia na stronie: https://afyamsafiri.moh.go.tz

Przy wjeździe na Zanzibar, należy wypełnić kartę informacyjną dotyczącą stanu zdrowia. Podróżujący z krajów z wysokim współczynnikiem zachorowań lub wykazujące objawy COVID-19, mogą zostać poddane szybkiemu badaniu testem antygenowym. Jego koszt pokrywa podróżujący (ok. 25 USD/os.). 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Kenia – najważniejsze informacje

Podróżujący do Kenii, mają obowiązek wykonania testu PCR na COVID-19 na 96 godz. przed przylotem do Kenii. Zaświadczenie musi być w j. angielskim. 

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Ponadto są zobowiązani do wypełnienia ears.health.go.ke/airline_registration (kliknij) i okazania wygenerowanego kodu QR.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Kuba – najważniejsze informacje

Wakacje na Kubie możesz spędzić pod warunkiem wykonania testu PCR na obecność COVID-19. 
Wszyscy podróżujący na Kubę, są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem na Kubę. Posiadanie negatywnego wyniku testu nie zwalnia z obowiązku poddania się ponownemu testowi na lotnisku po przylocie. Osoby z pozytywnym wynikiem testu zostaną poddane kwarantannie. Należy także posiadać rozszerzone o zakres COVID-19 ubezpieczenie.

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Dodatkowo po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze są rozdawane na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu.

Podczas transferu do hotelu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji dłoni.

W hotelu nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa – dotyczy to wyłącznie obsługi. Wyjątek stanowi sytuacja, w której nie ma możliwości utrzymania dystansu społecznego (min. 1 metra).

W przypadkach pojawienia się objawów wskazujących na zakażenie COVID-19, podróżny i osoby towarzyszące zostaną poddani kwarantannie na terenie hotelu (może to być inny obiekt niż zarezerwowany w biurze podróży) i zostanie im wykonany kolejny test PCR. W przypadku pozytywnego wyniku, podróżny zostanie przewieziony do szpitala, a jeśli negatywny, będzie mógł wrócić do zarezerwowanego hotelu.

Aktualnie jedyną dopuszczoną na Kubie formą płatności jest karta kredytowa (w restauracjach, sklepach, za wycieczki fakultatywne).

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Emiraty Arabskie – najważniejsze informacje

Turyści podróżujący do Emiratów Arabskich, muszą przedstawić przed wylotem negatywny wynik testu PCR na COVID-19 ważny przez 72 godzin od daty wykonania. Wynik testu musi być wystawiony w języku angielskim. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku wykonywania testu.

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Przylatujący do Emiratów Arabskich, muszą również wypełnić deklarację zdrowia – kliknij tutaj aby pobrać deklarację zdrowia

Od dnia 03.04.2021 osoby przylatujące do Dubaju zostaną poddane dodatkowemu testowi PCR na obecność COVID-19. Test jest bezpłatny, a z jego wykonania zwolnione są dzieci do 12 r.ż.. Do czasu otrzymania wyniku testu, podróżujący muszą poddać się kwarantannie (wynik testu zostanie przesłany na wskazany nr tel. w ciągu 24h od wykonania testu). W przypadku pozytywnego wyniku testu turysta musi poddać się 14-dniowej samoizolacji i na bieżąco śledzić informacje z Dubai Health Authority. Ponadto wymagane jest zainstalowanie aplikacji COVID-19 DXB Smart App IOS Android. 

Osoby przylatujące do Abu Zabi po przylocie są poddane kolejnemu testowi na COVID, następnie są zobowiązane do poddania się 14-dniowej domowej kwarantannie, co będzie wynikało z podpisanego dokumentu podczas kontroli paszportowej. Po przylocie podróżni musza liczyć się z otrzymaniem elektronicznej „bransolety”, za pomocą której miejscowe władze będą kontrolować poddanie się samoizolacji. Dodatkowo powinno się mieć zainstalowaną na telefonie aplikację ALHOSN. Po 12 dniach osoby przylatujące do Abu Zabi są zobowiązane do poddania się kolejnemu testowi PCR.

Do stołecznego emiratu Abu Zabi można wjechać jedynie po okazaniu negatywnych testów na COVID. Do emiratu można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR lub testu laserowego otrzymanych w ciągu 48 godzin przed przyjazdem. Testy laserowe można wykonać na granicy po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Austria – najważniejsze informacje

Od 19 maja otwarte są restauracje, hotele, instytucje kulturalne i rekreacyjne. 

Osoby wjeżdżające do Austrii zobowiązane są do posiadania negatywnego wyniku testu (PCR lub antygenowego) na obecność wirusa COVID-19, wykonanego maksymalnie 72 godziny (PCR) lub 48 godzin (antygenowy) od chwili pobrania próbki. Obowiązek testów nie dotyczy osób zaszczepionych (pełnymi dawkami szczepionki) i ozdrowieńców.

Dodatkowo podróżujący do Austrii, muszą zarejestrować się i wypełnić internetową deklarację "Pre-Travel-Clearance" (KLIKNIJ ABY WYPEŁNIĆ), a następnie pobrać kod QR, który należy okazać w czasie kontroli. Rejestracja może zostać wykonana nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Austrii. 


Otwarcie granic Tajlandia – najważniejsze informacje

Decyzją lokalnych Władz, granice Tajlandii są zamknięte dla turystów.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Wietnam – najważniejsze informacje

Decyzją lokalnych Władz, granice Wietnamu są zamknięte dla turystów.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Sri Lanka – najważniejsze informacje

Decyzją lokalnych Władz, granice Sri Lanki są otwarte dla turystów pod rygorystycznymi warunkami. Z uwagi na to, że jeden z nich nakłada obowiązek 14-dniowej kwarantanny w jednym z wyznaczonych hoteli, klasyfikujemy ten kraj jako niedostępny dla podróżujących na wycieczki zorganizowane. 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Oman – najważniejsze informacje

Wszyscy podróżni w wieku od 16 lat wjeżdżający do Omanu, muszą poddać się testowi PCR (wymaz z nosa) na lotnisku w Omanie. Stanowiska pobierania wymazów PCR znajdują się za kontrolą imigracyjną, a przed halą odbioru bagażu. Koszt wykonania testu wynosi 25 OMR (ok. 65 USD) i opłaca się go w czasie uzupełniania obowiązkowego formularza Travel Registration Form (TRF) na stronie: covid19.emushrif.om/pre-registration-info/travel (KLIKNIJ)

Po poddaniu się testowi można odebrać swój bagaż i rozpocząć wakacje. Wyniki testu są dostępne do 24 godzin za pośrednictwem aplikacji Tarassud+ – którą każdy podróżujący do Omanu ma obowiązek zainstalować (do pobrania za pośrednictwem Google Play lub App store) w urządzeniu mobilnym – lub na stronie: covid19.emushrif.om/traveler/login (KLIKNIJ). Na wynik testu oczekuje się w zarezerwowanym pokoju hotelowym.

W przypadku pozytywnego wyniku testu, podróżny musi poddać się ścisłej samoizolacji w swoim pokoju hotelowym przez 14 dni. Świadczenia, które wykraczają poza termin pobytu wynikający z umowy, klient opłaca we własnym zakresie, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie, które chroni przed taką sytuacją.

Dodatkowo każdy podróżny jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie, obejmujące zakresem ochrony ryzyka związane z COVID-19 przez okres minimum 1 miesiąca.

Na lotnisku w Omanie, należy okazać dokument podróży potwierdzający rezerwację hotelu oraz lotu powrotnego – turyści powinni mieć te dokumenty w łatwo dostępnym miejscu.

Po przylocie na lotnisku należy okazać uzupełniony Formularz Rejestracji Podróżnego (TRF) wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty (OMR 25). Należy zachować kopię dowodu zapłaty, ponieważ trzeba go okazać przy kontroli imigracyjnej wraz z dokumentem podróży.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Meksyk – najważniejsze informacje

Wakacje w Meksyku są możliwe bez obowiązkowych testów oraz kwarantanny.

Podróżujący są zobowiązani do uzupełnienia internetowego formularza na stronie: www.vuelaseguro.com oraz wygenerowania kodu QR, który będzie dostępny po zalogowaniu na stronie. Formularz należy wypełnić najwcześniej na 12 godzin przed planowanym wylotem. Należy pamiętać, że formularz należy wypełnić dla wszystkich podróżujących, również dzieci. 

Wiele atrakcji turystycznych pozostaje zamkniętych a w niektórych stanach i miastach, mogą obowiązywać restrykcje związane z przemieszczaniem się oraz kontrole policyjne.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Malediwy – najważniejsze informacje

Wakacje na Malediwach są możliwe pod warunkiem posiadania ujemnego wyniku testu PCR na obecność COVID-19 (nie dotyczy dzieci poniżej 1 roku życia) z próbką pobraną maksymalnie 96 godzin przed wylotem, licząc od wizyty na pierwszym lotnisku.
Dodatkowo podróżujący powinni wypełnić na 24 godz. przed podróżą, internetową deklarację o stanie zdrowia (oraz dołączyć do niej negatywny wynik testu) na stronie: imuga.immigration.gov.mv

UWAGA: Okazanie zaświadczenia o zaszczepieniu, nie zwalnia z konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Aktualnie nie są możliwe wycieczki na inne wyspy oraz miast Male lub Hulhumale. Pobyt musi być zarezerwowany w jednym obiekcie, a turyści mogą poruszać się tylko po wyspie, na której zarezerwowali pobyt.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Republika Zielonego Przylądka – najważniejsze informacje

Chcący spędzić wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka, muszą posiadać zaświadczenie (w j.angielskim lub portugalskim) o negatywnym wyniku testu na COVID-19. Test należy wykonać maksymalnie 72 godziny przed przylotem metodą RT-PCR lub antygenową. Obowiązek wykonania testu dotyczy wszystkich podróżnych, którzy ukończyli 7 rok życia. Władze WZP wymagają również przedstawienia negatywnego wyniku testu od osób zaszczepionych na COVID-19. 

Osoby przylatujący do Republiki Zielonego Przylądka u których zostaną stwierdzone objawy COVID-19, zostaną poddane dodatkowemu testowi (na koszt podróżującego) w kwocie ok 100 euro/os (RT-PCR) lub 20 euro/os. (antygenowy). Turyści oczekujący na wynik testu muszą przebywać w izolacji na terenie certyfikowanego ośrodka wskazanego przez służby Państwa. 

Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Przed rozpoczęciem podróży należy także wypełnić i wydrukować formularz zdrowia nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. - KLIKNIJ i pobierz wzór dokumentu.

Zaleca się także posiadanie ubezpieczenia KL/NNW, które swym zakresem obejmuje ryzyka związane z COVID-19. 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Kostaryka – najważniejsze informacje

Wakacje w Kostaryce są możliwe bez konieczności okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19. UWAGA: Jeżeli Twój lot nie jest bezpośrednio z Polski do Kostaryki, negatywnego wyniku testu mogą oczekiwać linie lotnicze. 

Od przylatujących wymagane jest wypełnienie formularza (maksymalnie na 48 godzin przed planowaną godziną odlotu) na stronie salud.go.cr i wygenerowanie kodu QR, który należy okazać na lotnisku. Obowiązek dotyczy wszystkich podróżujących, niezależnie od wieku. 

Klient musi okazać na lotnisku certyfikat ubezpieczeniowy w j. angielskim lub hiszpańskim, potwierdzający zakres ubezpieczenia na cały okres pobytu:

 • kosztów związanych z zakwaterowaniem w przypadku kwarantanny (odpowiedzialność ubezpieczyciela co najmniej 2000 USD)
 • kosztów leczenia związanych z COVID (odpowiedzialnośc ubezpieczyciela ci najmniej 50 000 USD).

Dodatkowo należy posiadać bilet na lot powrotny. 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Seszele – najważniejsze informacje

Pobyt na Seszelach jest możliwy. Od turystów wymagane jest zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 (w j. angielskim) wykonane 72 godziny przed przybyciem i przestrzeganie miejscowych wymagań sanitarnych.

Przed wylotem należy zarejestrować swoją podróż na stronie: seychelles.govtas.com (KLIKNIJ). Obowiązek dotyczy również dzieci. Podczas wypełniania formularza, należy dołączyć negatywny wynik testu, dlatego zaplanuj tę czynność dopiero po wykonaniu badania. Rozpatrzenie i autoryzacja wniosku związana jest z opłatą, której wysokość zależy od liczby dni pozostałych do wylotu. Koszt zostanie podany w podsumowaniu złożonego wniosku. 

Po wylądowaniu na Seszelach, należy przedstawić także voucher na zakwaterowanie. 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Macedonia Północna – najważniejsze informacje

Wakacje w Macedonii Północnej są możliwe bez konieczności przechodzenia kwarantanny oraz wykonywania testu na obecność COVID-19.

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.


Otwarcie granic Maroko – najważniejsze informacje

Wszyscy podróżujący do Maroka są zobowiązani do posiadania negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin przed przyjazdem. Lista placówek w których wykonasz test na obecność COVID-19 – kliknij tutaj

Z obowiązku zwolnine są dzieci poniżej 11 roku życia oraz osoby w pełni zaszczepione, a od podania drugiej dawki upłynęło co najmniej 14 dni przed podróżą (KLIKNIJ i sprawdź szczegóły) . 

Przed wyjazdem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi podróżowania samolotem.

Kolejne kraje w trakcie przygotowania…


Wakacje samolotem poza Unię Europejską – co robią biura podróży

Biura podróży aktywnie reagują na zmieniającą się dynamicznie sytuację – w przypadku zamknięcia granic danego kraju – imprezy turystyczne są odwoływane lub przekładane. Szczegółowe ustalenia w takich sytuacjach zależą zawsze od Organizatora  i są komunikowane zainteresowanym klientom niezwłocznie.

Szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji opisujemy tutaj.

Data aktualizacja artykułu: 16.06.2021 

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.