Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Atrakcje na Gran Canaria  - sprawdź, co warto zobaczyć!

Gran Canaria, trzecia co do wielkości z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, znana jest z wulkanicznych krajobrazów, białych piaszczystych plaż i barwnego nocnego życia. Podróżni z apetytem na przygodę mogą też spróbować swoich sił w nurkowaniu czy odkrywać pustynne wydmy. Zobacz polecane przez nas zestawienie najlepszych atrakcji na Gran Canarii. Nie możesz ich przegapić!

Wydmy Maspalomas - Gran Canaria

Wydmy Maspalomas - Gran Canaria

Każdego roku wyspa Gran Canaria przyciąga ponad cztery miliony turystów. Nie ma czemu się dziwić – jej wyjątkowe piękno i obietnica idyllicznego relaksu to wystarczające powody, by zarezerwować niezapomnianą wycieczkę. Sprawdź, co najlepiej zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich. Przygoda czeka!

Wydmy Maspalomas

Wydmy Maspalomas to jedno z miejsc na Gran Canarii, które obowiązkowo trzeba zobaczyć. Tworzą bowiem jeden z najbardziej imponujących krajobrazów na wszystkich Wyspach Kanaryjskich - mieszankę pustyni i rajskiej oazy.

Ten rezerwat przyrody obejmuje ponad 400 hektarów najpiękniejszych krajobrazów. Co więcej, jest to obszar chroniony, gdzie znaleźć możemy również kilka rodzinnych dla wysp gatunków jaszczurek czy ptaków. Jeśli planujemy zobaczyć rodzimą faunę wyspy, bez wątpienia jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Gran Canarii.

Należy jednak pamiętać, że jest to chroniony obszar naturalny.

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria to stolica, a zarazem kolejna z największych atrakcji turystycznych na Gran Canarii. Miasto znajduje się w najbardziej wysuniętej na północny zachód części wyspy. Jest również najbardziej zaludnione, więc oferuje mnóstwo zajęć rekreacyjnych i kulturalnych.

Jeśli zamierzasz odwiedzić Las Palmas de Gran Canaria, polecamy zacząć od jego historycznego centrum, gdzie znajdziesz wszelkiego rodzaju zabytki, takie jak Plaza de Santa Ana i katedra Santa Ana. Co ciekawe, na placu znajduje się także osiem posągów psów, które znane są jako strażnicy Santa Ana. Kolejnym interesującym miejscem jest Museo Canario, które stało się obowiązkowym punktem na Gran Canarii, wraz z Domem Kolumba. Oba znajdują się w popularnej dzielnicy Vegueta, w której znajduje się również najstarszy targ na wyspach - Vegueta Market. Możesz także wybrać się do dzielnicy Triana, która słynie z kolonialnych domów i różnorodnych sklepów.

Pomnik przyrody Roque de Nublo

Roque de Nublo - atrakcje Gran Canarii

Roque de Nublo - atrakcje Gran Canarii

Pomnik przyrody Roque de Nublo jest jednym z najbardziej interesujących miejsc na Gran Canarii, którego nie można przegapić.

Ta wulkaniczna formacja skalna ma dość osobliwy kształt i wznosi się na wysokość ponad 260 metrów, choć znajduje się ponad 5900 metrów nad poziomem morza, co czyni ją niesamowitym punktem widokowym. W rzeczywistości jest to trzeci najwyższy punkt na Gran Canarii po Morro de la Agujereada i Pico de las Nieves, które przekraczają 1890 metrów. Spacer ścieżką prowadzącą do Roque Nublo jest bardzo popularny zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Wędrówka, która jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia na Gran Canarii, ma nieco ponad kilometr długości. Pomimo nierównego terenu, nie jest to trudne, więc jest to dobra aktywność dla większości ludzi.

Chociaż możesz odbyć wędrówkę na własną rękę, jeśli zarezerwujesz tę wycieczkę, dowiesz się wiele o okolicy, więc gorąco ją polecam. Możesz również zarezerwować tę wycieczkę, jeśli chcesz połączyć Roque Nublo z miastem Teror i Kalderą Bandama, dwoma innymi miejscami na Gran Canarii.

Teror i San Mateo

Teror to kolejne miejsce do odwiedzenia na Gran Canarii, które wraz z Tejeda uważane jest za jedno z najciekawszych miast na wyspie.

Stara historyczna dzielnica uważana jest za jedną z najpiękniejszych na Gran Canarii. Wśród urokliwych deptaków znajduje się Bazylika Nuestra Señora del Pino, jeden z najbardziej charakterystycznych budynków. Polecamy również udać się na lokalny targ, aby spróbować chorizo z Teror, jednego z typowych dań tego miasta. Możesz nawet zarezerwować tę wycieczkę, która poprowadzi Cię przez targi Teror i San Mateo.

San Mateo to kolejne popularne miejsce na Gran Canarii, otoczone malowniczą, naturalną scenerią. Jest ono częścią Sieci Chronionych Obszarów Przyrodniczych Wysp Kanaryjskich, co wyjaśnia jego oszałamiające piękno.

Obserwowanie delfinów i wielorybów

Obserwowanie delfinów - Gran Canaria

Obserwowanie delfinów - Gran Canaria

Oglądanie dzikich delfinów i wielorybów to jedna z najlepszych atrakcji na Gran Canarii. Co więcej, wyspa ta jest uważana za jedną z najlepszych na Wyspach Kanaryjskich, jeśli chodzi o tę aktywność. Podczas wycieczki będziesz podróżować łodzią motorową z przewodnikiem, który opowie wszystko o delfinach i waleniach żyjących w wodach kanaryjskich. Zrobisz także krótki przystanek, aby popływać w Oceanie Atlantyckim i odwiedzić jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie.

Jest to jedna z najlepszych rozrywek na Gran Canarii, zwłaszcza z dziećmi. Co więcej, można z niej skorzystać o każdej porze roku, ponieważ wiele gatunków delfinów i wielorybów żyje tu na stałe.

Puerto de Mogán

Wąwóz Veneguera - Gran Canaria

Wąwóz Veneguera - Gran Canaria

Puerto de Mogán, położone na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy, to kolejne popularne miejsce do zobaczenia na Gran Canarii. Jedną z jego głównych atrakcji są otaczające go wąwozy, wśród których słynne Veneguera i Mogán są najbardziej imponujące. Oprócz licznych szlaków między wąwozami i naturalnej scenerii, znajduje się tu również szeroka plaża z krystalicznie czystą wodą, gdzie można pływać, opalać się i uprawiać sporty wodne.

Co ciekawe, miejsce to charakteryzuje się największą liczbą słonecznych dni w roku na całych Wyspach Kanaryjskich. Obszar ten znany jest również jako "Mała Wenecja" lub "Wenecja Wysp Kanaryjskich" ze względu na kanały przecinające niektóre ulice.

Firgas

Firgas to kolejna obowiązkowa atrakcja na Gran Canarii. Mówi się bowiem, że jest to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek na wyspie. Znajduje się w północnym regionie Gran Canarii, obok Barranco de Azuaje, wspaniałego rezerwatu przyrody pełnego malowniczych pieszych szlaków. W mieście Firgas znajduje się również historyczne centrum z kultowymi budynkami, takimi jak Casa de la Cultura, Ermitaż San Juan de Ortega i Klasztor Dominikanów San Juan de Ortega. Te dwa ostatnie mają ważne znaczenie religijne w Firgas.

Plaza de San Roque to kolejny interesujący obszar, szczególnie dlatego, że z tego miejsca można podziwiać jedne z najlepszych widoków na północne wybrzeże wyspy, z Teneryfą i Fuerteventurą w oddali.

El Bufadero de La Garita

El Bufadero de La Garita - Gran Canaria

El Bufadero de La Garita - Gran Canaria

Zwiedzanie El Bufadero de La Garita to kolejna obowiązkowa atrakcja na Gran Canarii. Obszar ten położony jest w gminie Telde. Znajdziesz tam malownicze bazaltowe klify, skały wulkaniczne i naturalny basen, z którego od czasu do czasu woda tryska niczym gejzer. W rzeczywistości jest to wynik pływów i fal przepychających się przez skały.

Chociaż region ten bez wątpienia jest wspaniałą atrakcją Gran Canarii, ze względów bezpieczeństwa pływanie tutaj jest surowo zabronione.

Wąwóz Las Vacas

Wąwóz Las Vacas - atrakcje Gran Canarii

Wąwóz Las Vacas - atrakcje Gran Canarii

Barranco de las Vacas, czyli Wąwóz Las Vacas, to kolejny interesujący punkt na Gran Canarii, który wprawi Cię w osłupienie. Jego krajobrazy przypominają słynny Kanion Antylopy w USA. Jedną z głównych atrakcji jest tutaj Tobas de Colores - intrygujące formacje skalne otaczające krótki szlak spacerowy. Najlepiej odwiedzić to miejsce wcześnie rano, aby uniknąć tłumów.

Będąc na miejscu, można również odwiedzić Obserwatorium Astronomiczne Temisas, jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych na Gran Canarii. Jest to jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc na wyspie, z którego można podziwiać gwiazdy.

 

Poznaj wspaniałą Gran Canarię i pozwól się jej oczarować. Zwiedź najciekawsze miejsca na wyspie i poznaj najlepsze atrakcje. Skorzystaj z przygotowanej przez nas listy i twórz wspomnienia na całe życie. Pamiętaj, by spakować aparat!

Podsumowanie

  • Wydmy Maspalomas:

   • Imponujący krajobraz pustyni i rajskiej oazy.
   • 400 hektarów chronionego rezerwatu przyrody.
   • Możliwość obserwacji rodzimej fauny wyspy.
  • Las Palmas de Gran Canaria:

   • Stolica wyspy, oferująca zajęcia rekreacyjne i kulturalne.
   • Warto zwiedzić historyczne centrum z zabytkami.
   • Popularna dzielnica Vegueta z najstarszym targiem.
  • Pomnik przyrody Roque de Nublo:

   • Wulkaniczna formacja skalna, trzeci najwyższy punkt na wyspie.
   • Popularny punkt widokowy i ścieżka turystyczna.
  • Teror i San Mateo:

   • Teror znane z historycznej dzielnicy i lokalnego targu.
   • San Mateo otoczone malowniczą, naturalną scenerią.
  • Obserwowanie delfinów i wielorybów:

   • Możliwość oglądania dzikich delfinów i wielorybów.
   • Wycieczki łodzią z przewodnikiem.
  • Puerto de Mogán:

   • Znane jako "Mała Wenecja" lub "Wenecja Wysp Kanaryjskich".
   • Szeroka plaża i możliwość uprawiania sportów wodnych.
  • Firgas:

   • Urokliwe miasteczko z historycznym centrum.
   • Malownicze piesze szlaki w Barranco de Azuaje.
  • El Bufadero de La Garita:

   • Bazaltowe klify i skały wulkaniczne.
   • Naturalny basen, z którego tryska woda niczym gejzer.
  • Wąwóz Las Vacas (Barranco de las Vacas):

   • Przypomina słynny Kanion Antylopy w USA.
   • Atrakcyjne formacje skalne Tobas de Colores.

08.12.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.