Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 plaż na Lanzarote — idealne na wypoczynek 

Lanzarote, czyli jedna z Wysp Kanaryjskich, to prawdziwy raj dla miłośników słońca i plażowania. To magiczne miejsce, znane z wulkanicznych krajobrazów i kryształowo czystych wód oceanu, oferuje turystom niespotykane nigdzie indziej, malownicze plaże. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby poszukujące relaksu, jak i warunków do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych. Przedstawiamy nasze TOP 10!

Playa de Papagayo

Playa de Papagayo - Lanzarote

Playa de Papagayo - Lanzarote

Nasze zestawienie otwiera jedna z najczęściej wybieranych przez turystów plaż, Papagayo. Położona na południu wyspy, rozciąga się na 120 metrów długości, a swoim kształtem przypomina muszlę. Stanowi część Parku Narodowego Timanfaya, dzięki czemu ​​jest dobrze chroniona i zachowana w naturalnym stanie.

Biały, delikatny piasek kontrastuje tu z turkusowymi i przejrzystymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Wysokie klify i skaliste formacje dodają temu miejscu niespotykanego uroku, a dodatkowo chronią przed wiatrem i zapewniają intymność.

Papagayo przyciąga rodziny z dziećmi, szukające bezpiecznej lokalizacji do kąpieli i odpoczynku, a także miłośników nurkowania i snorkelingu ze względu na bogactwo podwodnego życia, które można zobaczyć w otaczających ją wodach.

Playa Blanca

Playa Blanca - Lanzarote

Playa Blanca - Lanzarote

Pozostając na południu Lanzarote, wybierz się na Playa Blanca, położoną w centrum miasta o tej samej nazwie. Plaża została podzielona na kilka mniejszych sekcji, z których każda ma swój własny urok i przeznaczenie. Znajdziesz tu zarówno doskonałe warunki do kąpieli i opalania się, jak i uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kitesurfing.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze turystycznej bez problemu spędzisz na Playa Blanca cały dzień.

Playa Flamingo

Playa Flamingo - Lanzarote

Playa Flamingo - Lanzarote

Tuż obok Playa Blanca, znajduje się druga przyjemna plaża – Flamingo, uwielbiana przez rodziny z dziećmi, głównie ze względu na panujący tu spokój i liczne udogodnienia. W otoczeniu malowniczych krajobrazów, białego piasku i przejrzystej wody chronionej przez falochrony spotkasz cieszących się słońcem i licznymi atrakcjami dla turystów w każdym wieku.

Tuż obok plaży jest też promenada, doskonała do spacerów i podziwiania widoków na ocean oraz pobliską wyspę Fuerteventura.

Playa de Mujeres

Playa de Mujeres - Lanzarote

Playa de Mujeres - Lanzarote

Playa de Mujeres, czyli Plaża Kobiet, to kolejny ciekawy punkt na mapie południowego wybrzeża Lanzarote. Krajobraz jest tu typowo pustynny – nie znajdziesz tutaj naturalnie zacienionego miejsca, ale za to otoczenie wysokich skał skutecznie chroni przed wiatrem i gwarantuje spokojne kąpiele w turkusowej wodzie.

Poza opalaniem plażowicze mogą także zaczerpnąć lekcji historii – w okolicy znajdują się pozostałości dawnego kamieniołomu oraz ruiny bunkrów z czasu II wojny światowej.

Playa del Caletón Blanco

Playa del Caletón Blanco - Lanzarote

Playa del Caletón Blanco - Lanzarote

Będąc po przeciwnej stronie wybrzeża, w okolicy miejscowości Órzola, nie możesz przegapić niewielkiej malowniczej plaży — Playa del Caletón Blanco. Polecamy ją szczególnie na rodzinne wakacje z uwagi na znajdujące się tutaj naturalne baseny, tworzące się wśród skał podczas odpływu. Woda w nich jest płytka i spokojna – doskonała do rekreacyjnych kąpieli.

Nie znajdziesz tu tłumów turystów, za to nieziemskie widoki. Czarne skały będące pozostałością po lawie idealnie kontrastują ze śnieżnobiałym piaskiem i turkusową wodą.

Playa de las Conchas

Marzysz o dzikim zakątku, z dala od innych turystów? Playa de las Conchas to jedna z najbardziej spektakularnych plaż na wyspie La Graciosa, na północ od Lanzarote. Jest to dość odludny kraniec wysepki, idealny dla osób, które chcą spróbować naturalizmu.

Charakterystyczną cechą Playa de las Conchas są jej nieskażone krajobrazy — białe piaszczyste wydmy, które wznoszą się wzdłuż wybrzeża, otoczone przez lazur Oceanu Atlantyckiego. Wody są tu stosunkowo chłodne i niespokojne, dlatego miejsce jest raczej polecane do spacerów. Najczęściej wieją tu silne wiatry, które reżyserują niezapomniany spektakl wzburzonych fal roztrzaskujących się na pobliskich skałach.

Playa de Janubio

Podróżując na południowo-zachodnie wybrzeże Lanzarote natrafisz na prawdziwą perełkę – dziką plażę, pokrytą czarnym piaskiem, będącą pamiątka po wulkanicznej przeszłości wyspy.

Choć silny wiatr, prądy morskie i kamieniste zbocza utrudniają zażywanie kąpieli – plaża Janubio nadal przyciąga miłośników surfingu i windsurfingu. Niespotykany krajobraz i dziewicza natura czynią to miejsce obowiązkowym punktem wycieczek każdego pasjonata przyrody.

Playa de Famara

Playa de Famara - Lanzarote

Playa de Famara - Lanzarote

Idealne miejsce dla surferów? Tylko Plaża Famara położona na północno-zachodnim wybrzeżu. Ze względu na doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych jest to miejsce często odwiedzane przez entuzjastów sportów ekstremalnych i miłośników adrenaliny, w tym paralotniarzy.

Szeroka linia brzegowa na Playa de Famara to także doskonałe miejsce do wieczornych spacerów i obserwowania zachodów słońca. Urocze kawiarnie znajdujące się w okolicy, serwują lokalne specjały, stwarzając idealne warunki do delektowania się kuchnią wyspy w otoczeniu niezapomnianych widoków.

Playa La Cantería

Playa La Cantería - Lanzarote

Playa La Cantería - Lanzarote

Nieco mniej turystyczną, ale popularną plażą wśród surferów jest także Playa La Cantería. Wysunięta najbardziej na północ Lanzarote, otoczona imponującymi górami Famara budzi podziw i respekt odwiedzających. Jest to także świetny punkt widokowy na pobliską wyspę La Graciosę.

Złoty piasek, czysta woda, cisza, spokój – to miejsce do wymarzonego relaksu i ucieczki przed całym światem!

Playa Francesa

A skoro już wspomnieliśmy o La Graciosa, nie możemy pominąć jeszcze jednej tamtejszej malutkiej i niezwykle urokliwej plaży. Biały piasek i turkusowe wody, naturalnie kontrastują tu z wulkanicznymi formacjami skalnymi, tworząc niezapomniany, dziewiczy krajobraz, przez wielu uznawany za najpiękniejszy w okolicy.

Wyspa nie jest oblegana przez turystów, a dostaniesz się na nią łódką lub statkiem wycieczkowym. Szum fal, piękno natury i wszechobecny spokój składają się na warunki do wymarzonego wakacyjnego lenistwa.

Lokalizacje najpiękniejszych plaż na Lanazarote - mapa

Podsumowanie

 • Lanzarote oferuje rajskie plaże z wulkanicznymi krajobrazami i kryształowo czystymi wodami.
 • Playa de Papagayo: malownicza plaża przypominająca muszlę, położona w Parku Narodowym Timanfaya, idealna dla rodzin i miłośników nurkowania.
 • Playa Blanca: położona w centrum miasta, oferuje doskonałe warunki do kąpieli, opalania i sportów wodnych, wspierane przez rozbudowaną infrastrukturę turystyczną.
 • Playa Flamingo: uwielbiana przez rodziny, zapewnia spokój i liczne udogodnienia przy białym piasku i przejrzystej wodzie.
 • Playa de Mujeres: otoczona wysokimi skałami, chroni przed wiatrem i zapewnia spokojne kąpiele w turkusowej wodzie, z dodatkiem historii w postaci ruin.
 • Playa del Caletón Blanco: idealna na rodzinne wakacje, z naturalnymi basenami tworzącymi się wśród skał, oferuje nieziemskie widoki i spokój.
 • Playa de las Conchas: na wyspie La Graciosa, oferuje dzikie krajobrazy i jest idealna dla miłośników naturalizmu, z białymi piaszczystymi wydmami i lazur Oceanu Atlantyckiego.
 • Playa de Janubio: dzika plaża z czarnym piaskiem, przyciąga miłośników surfingu i windsurfingu, oferując niespotykany krajobraz i dziewiczą naturę.
 • Playa de Famara: miejsce dla surferów i entuzjastów sportów ekstremalnych, z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i uroczymi kawiarniami.
 • Playa La Cantería: mniej turystyczna, ale popularna wśród surferów, oferuje złoty piasek, czystą wodę i jest świetnym punktem widokowym na La Graciosę.
 • Playa Francesa: na La Graciosa, charakteryzuje się białym piaskiem i turkusowymi wodami, stanowiąc idealne miejsce na wakacyjne lenistwo wśród natury.

12.02.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.