Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

TOP 10 niesamowitych plaż na Thassos

Grecka wyspa Thassos może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż. Sprawdź nasze zestawienie TOP 10 najpiękniejszych i plażuj dokładnie tak, jak lubisz!

Plaża Giola - Thassos

Plaża Giola - Thassos

Piękna i stosunkowo mało popularna wyspa Thassos znajduje się w północnej części wschodniego Morza Egejskiego, naprzeciwko prefektury Kavala. Powszechnie wiadomo również, że Thassos oferuje więcej plaż niż można zliczyć. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, piaszczyste i kamieniste, dzikie i miejskie, z cieniem i bez cienia... Nie ma wątpliwości, że na miejscu każdy znajdzie plażę, która zaspokoi wszystkie jego potrzeby.

Plaża Giola

Plaża Giola to mała laguna w regionie Astris, przypominająca naturalny basen z krystaliczną wodą. Jest to wyjątkowo piękne, odwiedzane przez wielu miłośników przyrody. Skały otaczające basen tworzą naturalną ścianę ochronną, wysoką nawet na 8 metrów (!) dzięki czemu woda w lagunie jest niezwykle czysta.

Plaża znajduje się w południowej części wyspy, w pobliżu wioski Potos. Droga do tego miejsca nie należy jednak do najłatwiejszych. Aby dostać się do samej laguny, należy również zejść z miejsca, w którym zaparkujesz samochód. Plaża Giola znajduje się 2 km od głównej drogi.

W okolicy nie znajdziemy również żadnych specjalnych udogodnień – sama natura! Zabierz ze sobą przekąski i napoje, a także sprzęt plażowy.

All Inclusive - Thassos

Beztroskie wakacje czekają

Sprawdź oferty

Lato 2024 - Thassos

Zaplanuj idealne wakacje

Sprawdź oferty

Last Minute - Thassos

Wylot nawet następnego dnia

Sprawdź oferty

Plaża Marmara (Saliara Beach)

Plaża Marmara - Thassos

Plaża Marmara - Thassos

Marmaras Beach lub Marble Beach może poszczycić się charakterystycznym, tropikalnym wyglądem, z białym piaskiem i kamykami w kolorze czystego marmuru (od którego plaża wzięła swoją nazwę). Białe dno morskie i brzeg kontrastują z wodą morską, tworząc niesamowity szmaragdowy kolor. Plaża znajduje się we wschodniej części wyspy, stosunkowo blisko portu Thassos, w odległości 6 km samochodem. Aby się tam dostać, należy kierować się w stronę Makryammos, a po dotarciu do polnej drogi po prawej stronie, podążać nią, a znajdziesz bezpłatne miejsce parkingowe.

Zatoka jest odizolowana, ale znajdziemy tam urokliwy bar plażowy oferujący leżaki, parasole i wszystko, czego plażowicz może sobie życzyć.

Plaża Aliki

Plaża Aliki - Thassos

Plaża Aliki - Thassos

Plaża Aliki to jeden z najbardziej wyjątkowych krajobrazów Thassos. Znajduje się ona w południowo-wschodniej części wyspy, w pobliżu starożytnego kamieniołomu marmuru, na cyplu. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych i lubianych plaż Thassos, ponieważ jej wody są chronione przez dwa spokojne i krystalicznie czyste naturalne porty.

Ta łatwo dostępna plaża podzielona jest na dwie części. Jej zachodnia część jest dobrze zorganizowana – znajdziemy tam m.in. bary plażowe oferujące wszelkiego rodzaju udogodnienia. Wschodnia część pozostaje natomiast bardziej odizolowana, co stanowi wspaniały wybór dla tych, którzy pragną prawdziwego relaksu i spokoju na łonie natury. Brzeg jest częściowo kamienisty, częściowo piaszczysty, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Cały region ma również ogromną wartość archeologiczną, z dwoma paleochrześcijańskimi kościołami (bazylikami) i starożytnymi pozostałościami kamieniołomu. Jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i snorkelingu, ponieważ dno morskie kryje w sobie wiele gotowych do odkrycia tajemnic.

Nasza wskazówka: tutejsze zachody słońca zapierają dech w piersiach! Koniecznie zostań tu do godzin wieczornych – gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Plaża Trypiti

W południowo-zachodniej części Thassos znajduje się plaża Trypiti, z długimi odcinkami złotego piasku. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu otworowi w skale, która łączy morze z małym portem jaskiniowym.

Lokalizacja jest łatwo dostępna samochodem i w pełni zorganizowana, dlatego miejsce to często wybierane jest przez rodziny z dziećmi, które chcą cieszyć się dniem nad morzem. Woda jest czysta i zachęcająca, a okoliczna rafa zachęca do nurkowania czy snorkelingu. Nieopodal znajdują się także sosny, które mogą zapewnić cień przed letnim słońcem.

Paradise Beach

Jedna z najpopularniejszych plaż na Thassos, Paradise Beach, zdecydowanie jest jednym z miejsc, których nie można przegapić podczas wizyty na wyspie. Swoją nazwę zawdzięcza gęstej, bujnej roślinności, błękitnym wodom i piaszczystemu brzegowi, który przypomina prawdziwy tropikalny raj.

Plaża znajduje się w pobliżu wioski Kinira, we wschodniej części wyspy. Znajdziemy tam wiele udogodnień, w tym bary plażowe, restauracje, leżaki, a także boisko do siatkówki plażowej.

Dostęp do plaży jest łatwy, a na miejscu dostępne są trzy miejsca parkingowe i parking przy drodze.

Nasza wskazówka: W przeszłości była to plaża nudystów, więc czasami, zwykle po drugiej stronie niezorganizowanej części zatoki, można spotkać naturystów kąpiących się nago.

Psili Ammos

Psili Ammos znajduje się na południu Thassos, zaledwie 5 km od miejscowości Poto. Ta urocza zatoka ma drobny biały piasek, gaj oliwny gwarantujący upragniony cień i płytką wodę – idealną dla dzieci.

Psili Ammos to również wiele udogodnień. Jest to miejsce w pełni zorganizowane - z barami plażowymi, parasolami, leżakami czy nadmorskimi resuatracjami. Dojazd do plaży jest zupełnie bezproblemowy. W okolicy dostępny jest także parking.

Plaża Notos

Plaża Notos - Thassos

Plaża Notos - Thassos

Pomiędzy Psili Ammos a wspomnianą wyżej wioską Potos, znajduje się plaża Notos.

Znajduje się tu kilka parasoli i leżaków.  W pobliżu znajduje się również plaża Rosogremos. Dostęp do plaży jest stosunkowo łatwy, zarówno samochodem, jak i łodzią.

Plaża Μakryammos

Zaledwie 2 km od Limenas znajduje się Makryammos, kolejna piaszczysta plaża o wspaniałej scenerii, która została wyróżniona niebieską flagą. Woda jest tu stosunkowo ciepła i niezwykle czysta, a dno morskie pokryte jest wyjątkowo miękkim piaskiem.

Plaża oferuje również bezpłatne parkingi dla tych, którzy chcą uiścić opłatę za wstęp na plażę, ponieważ kiedyś była to prywatna plaża należąca do hotelu. Za niewielką opłatą można wejść na teren obiektu i otrzymać 2 leżaki oraz wodę butelkowaną.

Obiekt jest w pełni wyposażony, w tym różne restauracje i bary plażowe przylegające do plaży. Zwykle nie jest zatłoczona, choć zależy to od pory dnia i miesiąca, w którym odwiedzasz.

Plaża Pachis

w wodach plaży Pachis możemy znaleźć wspaniałe kontrasty szmaragdowych, turkusowych i ciemnoniebieskich odcieni. Plaża ta znajduje się zaledwie 7 km na zachód od Limenas, w pobliżu plaży Glyfoneri. Otoczona jest gęstym lasem sosnowym, który gwarantuje ochronę przed słońcem i chłód w miesiącach letnich.

Plaża jest w pełni zorganizowana, z parasolami, leżakami i wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami, w tym miejscami parkingowymi wzdłuż drogi i doskonałym dojazdem. Jej płytkie wody są przyjazne rodzinom i bezpieczne. Najbliższą miejscowością jest Skala Rachoni.

La Scala

Prawdopodobnie najczęściej odwiedzana plaża na wyspie, La Scala to luksusowa piaszczysta plaża, która zachowuje swoje naturalne piękno, w połączeniu z wieloma najwyższej jakości usługami. Znajduje się tuż za Limenas, niecałe 5 km od hotelu i jest łatwo dostępna przy głównej drodze Limenas-Skala Prinos.

Leżaki i krzesła można wypożyczyć wraz z napojami lub jedzeniem z pobliskiego beach baru.

Otaczająca przyroda zapewnia cień i ochronę – i choć w okolicy znajdziemy wielu odwiedzających, wody są bardzo czyste. Nurkując z rurką, możemy nawet znaleźć rozgwiazdy!

 

Wybierz się na Thassos i plażuj dokładnie tak, jak lubisz! Którą z plaż wybierasz? Gwarantujemy, że na miejscu każdy amator plażowania znajdzie swoje ulubione miejsce. Zarezerwuj wakacje i przygotuj się na niezapomniany urlop!

Podsumowanie

 • Plaża Giola:

  • Lokalizacja: Południowa część wyspy, w pobliżu wioski Potos.
  • Charakterystyka: Naturalna laguna przypominająca basen z krystaliczną wodą, otoczona skałami.
  • Brak udogodnień: Zabierz przekąski, napoje i sprzęt plażowy.
 • Plaża Marmara (Saliara Beach):

  • Wygląd: Biały piasek i marmurowe kamyki, tworzące szmaragdowy kolor wody.
  • Lokalizacja: Wschodnia część wyspy, 6 km od portu Thassos.
  • Udogodnienia: Bar plażowy z leżakami i parasolami.
 • Plaża Aliki:

  • Charakterystyka: Chroniona przez dwa naturalne porty, częściowo kamienista, częściowo piaszczysta.
  • Wartość archeologiczna: Dwa paleochrześcijańskie kościoły i starożytny kamieniołom.
  • Udogodnienia: Bary plażowe, leżaki, parasole.
 • Plaża Trypiti:

  • Lokalizacja: Południowo-zachodnia część Thassos.
  • Charakterystyka: Długi odcinek złotego piasku, otwór w skale łączący morze z małym portem jaskiniowym.
  • Udogodnienia: Łatwo dostępna, w pełni zorganizowana, idealna dla rodzin z dziećmi.
 • Paradise Beach:

  • Wygląd: Tropikalny raj z bujną roślinnością i błękitnymi wodami.
  • Lokalizacja: W pobliżu wioski Kinira, wschodnia część wyspy.
  • Udogodnienia: Bary plażowe, restauracje, leżaki, boisko do siatkówki plażowej.
 • Psili Ammos:

  • Lokalizacja: Południowa część Thassos, 5 km od Potos.
  • Charakterystyka: Drobny biały piasek, płytka woda, idealna dla dzieci.
  • Udogodnienia: Bary plażowe, parasole, leżaki, restauracje, parking.
 • Plaża Makryammos:

  • Lokalizacja: 2 km od Limenas.
  • Charakterystyka: Piaszczysta plaża z niebieską flagą, ciepła i czysta woda.
  • Udogodnienia: Restauracje, bary plażowe, opłata za wstęp z leżakami i wodą butelkowaną.
 • Plaża Pachis:

  • Lokalizacja: 7 km na zachód od Limenas.
  • Charakterystyka: Kontrasty szmaragdowych, turkusowych i ciemnoniebieskich odcieni wody.
  • Udogodnienia: Parasolki, leżaki, parking, łatwy dostęp, idealna dla rodzin.
 • Plaża Notos:

  • Lokalizacja: Pomiędzy Psili Ammos a Potos.
  • Charakterystyka: Kilka parasoli i leżaków, łatwy dostęp samochodem lub łodzią.
 • La Scala:

  • Lokalizacja: 5 km od Limenas.
  • Charakterystyka: Luksusowa plaża z naturalnym pięknem i wysokiej jakości usługami.
  • Udogodnienia: Leżaki, napoje, jedzenie, czyste wody, możliwość nurkowania z rurką.

10.06.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.