Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Ranking najbezpieczniejszych miejsc na wakacje dla kobiet

Podróżujące kobiety stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo. Panie, wybierając się na wakacje jedynie we własnym towarzystwie, chciałyby uniknąć ewentualnych zaczepek czy niezręczności. Przedstawiamy więc zestawienie najbezpieczniejszych miejsc na wakacje dla kobiet. Te destynacje gwarantują nieziemskie widoki, a przede wszystkim także upragniony spokój.

Kraje bezpieczne dla kobiet - Hiszpania

Kraje bezpieczne dla kobiet - Hiszpania

Wybór odpowiedniego miejsca jest kluczowy, więc zebraliśmy kilka najlepszych miejsc dla podróżujących turystek – zarówno solo, jak i w grupie znajomych. Poniższa lista powstała po przeanalizowaniu takich czynników, jak skala przemocy domowej w danym kraju czy podejście do równości płci. Kolejność wymienionych i opisanych przez nas miejsc jest przypadkowa.

Hiszpania

Hiszpania jest jedną z najlepszych opcji dla kobiet. Łatwo się po niej poruszać, ma doskonałą infrastrukturę turystyczną i konsekwentnie plasuje się na drugim miejscu najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Na miejscu prawdopodobnie spotkasz więc wielu innych podróżników, zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Aktywności na miejscu polecane dla kobiet: Zwiedzanie Muzeum Prado w Madrycie, podziwianie architektury Gaudiego w Barcelonie, delektowanie się najlepszą hiszpańską kuchnią w San Sebastian.

Tajlandia

Kraje bezpieczne dla kobiet - Tajlandia

Kraje bezpieczne dla kobiet - Tajlandia

Tajlandia jest powszechnie uważana za jedno z najlepszych miejsc do podróżowania dla kobiet. Jest to kraj bardzo przyjazny turystom, z turystyką stanowiącą 20% PKB, niskim poziomem przestępczości, wysokim poziomem bezpieczeństwa i bardzo przyjaznymi mieszkańcami. Jest to również jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do podróżowania z plecakiem (backpacking).

Aktywności na miejscu polecane dla kobiet: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Khao Yai, doświadczenie odosobnienia Hua Hin, wizyta na Khaosan Road w Bangkoku.

Singapur

Kraje bezpieczne dla kobiet - Singapur

Kraje bezpieczne dla kobiet - Singapur

To kwitnące wyspiarskie państwo i miasto jest iście wyjątkowe – i wyjątkowo bezpieczne. Singapur jest domem dla największego portu w regionie, co czyni go jednym z najlepiej prosperujących i najbardziej ruchliwych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Dowodem takiego rozwoju są czyste ulice, drapacze chmur, ściśle egzekwowane prawo i mnóstwo rzeczy do zrobienia na miejscu. Znajdziemy tam liczne bary, restauracje, sklepy czy przepiękne parki.

Sri Lanka

Kraje bezpieczne dla kobiet - Sri Lanka

Kraje bezpieczne dla kobiet - Sri Lanka

Ponieważ kultura Sri Lanki jest głównie buddyjska, kobiety podróżujące samotnie uznają ten kraj za bardzo gościnny i bezpieczny. Jeśli jesteś kobietą podróżującą po Sri Lance, pamiętaj jednak, że niektóre miejsca mogą wymagać od Ciebie konserwatywnego ubioru. Miejscowi są pomocni i niezwykle uprzejmi, więc na miejscu z pewnością poczujesz się właściwie zaopiekowana.

Aktywności na miejscu polecane dla kobiet: Wycieczka tuk-tukiem po zatoce Arugam, przejażdżka malowniczym pociągiem w Nuwara Eliya, doświadczenie hipnotyzującego krajobrazu Adam's Peak, wspinaczka na Sigiriya.

Indonezja

Kraje bezpieczne dla kobiet - Indonezja

Kraje bezpieczne dla kobiet - Indonezja

Indonezja, a w szczególności Bali, jest popularnym miejscem dla podróżujących kobiet. Ze względu na niskie koszty życia, przyjaznych mieszkańców i ogólnie bezpieczną atmosferę, Wyspa Bogów co roku przyciąga tysiące backpackerów, w tym tych podróżujących solo. Wielu z nich zdecydowało się też uczynić Bali swoim domem. Jeśli planujesz zostać cyfrowym nomadem, Bali sprawdzi się wprost idealnie.

Aktywności na miejscu polecane dla kobiet: Oglądanie wspaniałego zachodu słońca w Ratu Boko, zakupy w Beringharjo batików, ubrań i lokalnych pamiątek, zwiedzanie majestatycznego pałacu Yogyakarta.

Lizbona, Portugalia

Kraje bezpieczne dla kobiet - Portugalia

Kraje bezpieczne dla kobiet - Portugalia

Lizbona, stolica Portugalii, jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie – szczególnie ze względu na malownicze wzgórza i rzekę Tag. Znajdziesz tu ozdobną architekturę, która dodaje miastu życia, a także wiele rzeczy do zrobienia, takich jak podziwianie pagórkowatych widoków z Alfamy lub ujścia Tagu, pastelowych budynków i mostu wiszącego Ponte 25 de Abril z zamku św. Znajduje się tu również kilka muzeów, które koniecznie trzeba odwiedzić, takich jak Narodowe Muzeum Azulejo, w którym można znaleźć dekoracyjne płytki ceramiczne sprzed pięciu wieków. Jeśli kochasz plaże, Lizbona jest świetnym punktem wypadowym do odkrywania wybrzeży Oceanu Atlantyckiego.

Wietnam

Kraje bezpieczne dla kobiet - Wietnam

Kraje bezpieczne dla kobiet - Wietnam

Kobiety wybierające do Wietnamu nie muszą szczególnie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Wietnam to wyjątkowo przyjazny kraj, w którym wyjątkowo rzadko odnotowuje się przypadki jakiejkolwiek przemocy fizycznej czy większej przestępczości. Znajdziemy tam pyszne jedzenie, bujną przyrodę i niezliczoną ilość kwiatów. Gotowa na przygodę?

 

Wybierz się w kobiecą podróż w nieznane i odkrywaj świat tak, jak najbardziej lubisz. Postaw na piękne widoki, relaks, a przede wszystkim... bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie ułatwi nieco wybór najlepszego miejsca - zarówno na podróż solo, jak i z przyjaciółkami.

25.03.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.