Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Plaże w Kusadasi - wygląd i udogodnienia

Kusadasi - niegdyś osada rybacka, dziś jest nowoczesnym kurortem nad Morzem Egejskim, która zachęca do odwiedzin tej części Turcji, wspaniałymi atrakcjami i słoneczną pogodą. Na spragnionych relaksu czekają niezwykłe zabytki, a także malownicze tureckie wybrzeże i piękne plaże.

Szerokie plaże w Turcji

Szerokie plaże w Turcji

Jeśli planujesz wakacje w Turcji Egejskiej oraz chcesz poznać najlepsze plaże w Kusadasi i okolicach, sprawdź nasze zestawienie 10 najlepszych miejsc!

Plaża Ladies Beach

Beztroski urlop w Turcji

Beztroski urlop w Turcji

Nazwa "Ladies Beach" to pozostałość z czasów, gdy z plaży mogły korzystać tylko kobiety. Obecnie jest ona otwarta dla wszystkich plażowiczów i cieszy się dużą popularnością, głównie za sprawą niesamowitych zachodów słońca. Znajduje się około 3 km od centrum Kusadasi. Bliskość miejskich atrakcji - takich jak zabytki czy restauracje z pysznym, lokalnym jedzeniem to zdecydowany plus tej lokalizacji. Plaża usypana jest delikatnym piaskiem i posiada łagodne zejście do morza, dlatego będzie dobrym miejscem na plażowanie z dziećmi. Bezpośrednio na plaży znajdują się także liczne bary, restauracje i kawiarenki. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu plażowego (leżaki i parasole to koszt ok. 5-10 euro za dzień). Do Ladies Beach kursuje lokalny autobus nr 5 (tzw. dolmusz), odjeżdża on codziennie z centrum Kusadasi. Dla zmotoryzowanych przy plaży dostępne są parkingi (płatne).

All Inclusive - Kusadasi

Beztroskie wakacje czekają

Sprawdź oferty

Lato 2024 - Kusadasi

Zaplanuj idealne wakacje

Sprawdź oferty

Last Minute - Kusadasi

Wylot nawet następnego dnia

Sprawdź oferty

Plaża Long Beach

Zielone tureckie wybrzeża

Zielone tureckie wybrzeża

Ta wspaniała plaża rozciąga się na południe od Kusadasi i znajduje się około 6 km od centrum miasta. Jej nazwa “długa plaża” nie wzięła się bez przyczyny, bo pas brzegowy ciągnie się przez blisko 22 kilometry! Jest to zatem idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, a także na romantyczne, długie spacery czy jogging. Plaża jest popularnym miejscem nie tylko wśród turystów, a latem odbywa się tu wiele imprez i festiwali oraz targi rzemieślnicze. Można tu wówczas kupić przepiękne pamiątki od lokalnych artystów. Long Beach posiada też własne bary i restauracje oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego (gdzie można skorzystać np. ze skuterów wodnych czy kajaków) . Na miejscu są też dostępne leżaki i parasole, za które zapłacimy około 5-10 euro dziennie). Z centrum Kusadasi dostaniemy się tu dolmuszem nr 6 (koszt biletu to ok. 1-2 euro). W okolicy plaży znajdują się także parkingi dla samochodów.

Plaża Silver Sand Beach

Turcja zachwyca naturą

Turcja zachwyca naturą

Leży ona około 15 km na południe od centrum Kusadasi. Ta klimatyczna, piaszczysta plaża z krystalicznie czystą wodą i łagodną linią brzegową jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi. Posiada łagodne zejście do wody, a fale morskie w tym miejscu są wyjątkowo spokojne.  Stwarza to także doskonałe warunki do snorkelingu, przez co jest ceniona przez miłośników podwodnego świata. W przybrzeżnych wodach można podziwiać różnorodne gatunki ryb i morskich stworzeń, co jest nie lada atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Na plaży czekają bary, restauracje oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli (koszt za sztukę to około 5 euro za dzień). Do Silver Sand Beach dostaniemy się dolmuszem numer 7 z centrum Kusadasi, bilet kosztuje około 1,5 euro. Jeśli wybieramy się tu samochodem lub motorem, w pobliżu plaży bez problemu znajdziemy bezpłatny parking.

Plaża Green Beach

Zieleń i morze w Turcji

Zieleń i morze w Turcji

Znana z pięknych zachodów słońca Green Beach, leży o 3 km od centrum Kusadasi, nieopodal Ladies Beach. Jest to niewielka, kameralna plaża z piaszczystym brzegiem, otoczona bujną zielenią, co czyni ją prawdziwą oazą spokoju. Docenią ją zatem miłośnicy natury. Upodobali ją sobie także lokalni artyści - często odbywają się tu wystawy plenerowe, pokazy artystyczne czy koncerty, co tworzy niesamowity klimat tego miejsca. Na plażowiczów czekają lokalne bary i kawiarnie oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli (około 5 euro za dzień, za sztukę), są także prysznice i toalety. Aby dotrzeć na Green Beach, wystarczy wsiąść w dolmusz numer 5 lub 6 w centrum Kusadasi. Dla samochodów są dostępne miejsca parkingowe, jednak nie jest ich zbyt wiele - dlatego w sezonie może być tłoczno.

Plaża Paradise Beach

Błogie, tureckie wakacje

Błogie, tureckie wakacje

Choć to miejsce znajduje się około 20 km na południe od Kusadasi, w miejscowości Güzelçamlı, warto je odwiedzić. Ta “rajska plaża” z delikatnym piaskiem i turkusową wodą, znajduje się w sąsiedztwie Parku Narodowego Dilek Peninsula. Zachwycająca przyroda i malownicze krajobrazy to wizytówka tego miejsca. Ta część tureckiego wybrzeża jest często uznawana za jedną z najpiękniejszych. To co ją wyróżnia, to możliwość spotkania w wodzie… delfinów! Dlatego bądźmy czujni podczas kąpieli, bo przy odrobinie szczęścia możemy mieć okazję popływać wśród tych niezwykłych morskich stworzeń. Jeśli planujemy spędzić na plaży cały dzień - możemy skorzystać z restauracji i barów oraz wypożyczyć na miejscu sprzęt plażowy (leżak i parasol to koszt ok. 5-10 euro za dzień). Dojazd do Paradise Beach dolmuszem nr 8 z centrum Kusadasi. Jest tu także bezpłatny parking.

Plaża Love Beach

Raj dla żeglarzy

Raj dla żeglarzy

Plaża “miłości” znajduje się około 18 km na południe od Kusadasi, w malowniczej miejscowości Davutlar. Długie, piaszczyste wybrzeże z łagodnym zejściem do morza, sprzyja spacerom i błogiemu relaksowi. Miejsce to jest szczególnie lubiane przez pary, które chętnie spędzają tu czas podczas romantycznych pikników nad wodą. Wieczorami na Love Beach można obserwować piękne zachody słońca. Na plaży są dostępne bary i restauracje, serwujące lokalne przysmaki i napoje oraz wypożyczalnie leżaków i parasoli. Dojazd dolmuszem z centrum Kusadasi, koszt biletu to ok. 1-1,5 euro. Jeśli wybieramy się na plażę motorem lub samochodem, możemy skorzystać z bezpłatnego parkingu.

Plaża Kustur Beach

Ciepłe Morze Egejskie

Ciepłe Morze Egejskie

Znajduje się ona około 5 km na północ od centrum Kusadasi. Ta kameralna, piaszczysta plaża z drobnymi kamieniami i czystą wodą, jest miejscem ulubionym przez lokalnych mieszkańców. Tureckie rodziny spędzają tu najczęściej popołudnia i dni wolne od pracy, korzystając z uroków tej spokojnej i malowniczej plaży. Na Kustur Beach zlokalizowane są niewielkie restauracje i bary, serwujące ciepłe osiłki oraz przekąski. Na miejscu wypożyczymy sprzęt plażowy. Cena za parasol lub leżak to około 5 euro za dzień. Dojazd z centrum Kusadasi dolmuszem nr 1. Dostępny jest też parking dla aut.

Plaża Pamucak Beach

Panorama wybrzeża Turcji

Panorama wybrzeża Turcji

Ta szeroka, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza, leży około 10 km na północ od Kusadasi, w pobliżu Efezu. To starożytne miasto kryje w sobie wiele atrakcji, dlatego warto zaplanować dłuższą wycieczkę i połączyć plażowanie ze zwiedzaniem tej niezwykłej miejscowości. Znajdują się tu liczne zabytki, świadczące o bogatej kulturze i historii Turcji, a także sklepy z lokalnymi pamiątkami. Z centrum Kusadasi dotrzemy tu dolmuszem nr 10, a bilet to koszt ok. 1,5 euro. Jeśli chcemy odpocząć na plaży - możemy skorzystać z menu punktów gastronomicznych i wypożyczyć na miejscu sprzęt plażowy (za ok. 5 euro za dzień plażowania).

Plaża Tusan Beach

Ta kameralna plaża jest częścią okazałego kompleksu hotelowego, jednak jest dostępna dla wszystkich plażowiczów. W sezonie odbywają się tu animacje oraz zabawy dla dzieci, a za opłatą skorzystamy też z hotelowych basenów (informacja w recepcji). Można odpłatnie wypożyczyć parasol, leżak oraz skosztować menu jednej z hotelowych restauracji. Plaża Tusan znajduje się około 5 km na północ od Kusadasi, w pobliżu Kustur Beach. Wybrzeże w tym miejscu jest usypane delikatnym piaskiem oraz drobnymi kamyczkami, a woda jest czysta i spokojna. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy cenią komfort i wygodę. Dojazd z centrum Kusadasi dolmuszem nr 1.

Davutlar Beach

Ta położona niedaleko Long Beach plaża, znana jest ze spektakularnych zachodów słońca, dlatego jest idealnym miejscem na romantyczne spacery we dwoje. Davutlar jest usypana delikatnym piaskiem i ma łagodne zejście do morza, dlatego jest także dobrym miejscem na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Na spragnionych odpoczynku czekają liczne bary, kawiarenki ze słynną turecką kawą oraz restauracje z lokalnym jedzeniem. Można też wypożyczyć leżak lub parasol. Miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu oraz usług instruktorów. Dojazd z centrum Kusadasi dolmuszem, koszt biletu to 1,5 euro. Przy plaży jest także parking.

Podsumowanie

  • Ladies Beach, położona 3 km od centrum, przyciąga delikatnym piaskiem i łagodnym zejściem do morza, idealne miejsce dla dzieci.
  • Long Beach to 22-kilometrowa plaża oddalona o 6 km od Kusadasi, miejsce popularne wśród miłośników sportów wodnych.
  • Silver Sand Beach, leży 15 km na południe od centrum Kusadasi, krystalicznie czysta woda i doskonałe warunki do snorkelingu zapewniają atrakcje dla całej rodziny.
  • Green Beach, otoczona bujną zielenią, to spokojna plaża z plenerowymi wystawami i koncertami.
  • Paradise Beach w Güzelçamlı, to rajska plaża z turkusową wodą, gdzie można spotkać delfiny.
  • Love Beach w Davutlar, zachęca łagodnym zejściem do morza i romantyczną atmosferą, idealną na spędzanie czasu we dwoje.
  • Kustur Beach, to kameralna plaża ulubiona przez lokalnych mieszkańców, gdzie można zetknąć się z lokalnym życiem i rodzinną atmosferą.
  • Pamucak Beach jest położona w pobliżu starożytnego Efezu, dlatego warto połączyć plażowanie ze zwiedzaniem tutejszych niesamowitych zabytków.
  • Tusan Beach, plaża jest częścią kompleksu hotelowego, w sezonie odbywają się tu animacje i zabawy dla dzieci.
  • Davutlar Beach, położona niedaleko Long Beach, znana jest ze spektakularnych zachodów słońca i licznych barów, tętniących życiem przez cały sezon.

21.06.2024 Ula Sawicka

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.