Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Plaże Skiathos - TOP 10 miejsc idealnych na plażowanie!

Grecja to wymarzona destynacja na wakacje – i jedna z najchętniej wybieranych w Europie. Jeśli szukasz spokojnego miejsca, gdzie łagodny szum fal, ciepły piasek i wszechobecne słońce, będą ci towarzyszyć przez cały pobyt – poznaj 10 najlepszych miejsc na plażowanie w Skiathos!

Zachwycająca natura na greckiej Skiathos

Zachwycająca natura na greckiej Skiathos

Kolebka starożytnej cywilizacji to nie tylko piękno antycznych zabytków, ale też malownicze nadmorskie miejscowości, znane z doskonałych warunków do wypoczynku. Taka jest Skiathos – niewielka wyspa, która przyciąga miłośników słońca i pięknej pogody. Sprawdź TOP 10 najpiękniejszych tamtejszych plaż!

Koukounaries Beach

Bujna zieleń na wybrzeżach greckiej wyspy Ski

Bujna zieleń na wybrzeżach greckiej wyspy Ski

Ta piękna, piaszczysta plaża jest zlokalizowana w południowo-zachodniej części wysypy Skiathos. Otaczające ją drzewa sosnowe tworzą niepowtarzalny mikroklimat, a zapach igliwia roznosi się wraz z morską bryzą nie tylko po samej plaży, ale i po okolicy. Jest to jedna z najdłuższych plaż na wyspie, która oferuje doskonałe warunki do plażowania, także dla rodzin z dziećmi. Łagodny brzeg, miękki piasek i liczne punkty gastronomiczne, umożliwiają bezstresowe, nawet całodniowe plażowanie. Za opłatą możemy tu wypożyczyć leżaki, parasole oraz skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Obok plaży znajduje się także bezpłatny parking.

Lato 2024 - Skiathos

Zaplanuj idealne wakacje

Sprawdź oferty

Last Minute - Skiathos

Wylot nawet następnego dnia

Sprawdź oferty

Banana Beach

Greckie wakacje to idealny pomysł na urlop

Greckie wakacje to idealny pomysł na urlop

Z plaży Koukounaries blisko jest na Banana Beach – nazywaną tak ze względu na kształt, przypominający banana. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez miłośników sportów wodnych. Tuż przy niej znajduje się także Little Banana – czyli mała plaża w zatoce, gdzie można spotkać nudystów. Na miejscu znajdują się punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnia leżaków i parasoli. Ta plaża jest chętnie odwiedzana przez lokalną młodzież, która spędza tu wolne popołudnia.

Agia Eleni Beach

Skiathos to niezwykle zielona wyspa Grecji

Skiathos to niezwykle zielona wyspa Grecji

To bez wątpienia jedna z najchętniej odwiedzanych i najbardziej urokliwych plaż. I choć na Skiathos jest ich blisko 33, ta z pewnością skradnie wasze serca. Znajduje się ona w odległości ok. 1 kilometra od miejscowości Kuokounaries. Miękki, złocisty piasek, krystalicznie czysta woda i świetnie przygotowana infrastruktura sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na plażowanie. Otaczająca plażę Agia Eleni roślinność, tworzy niezapomniane widoki i wdzięczną scenerię do instagramowych zdjęć. Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole oraz sprzęt sportowy. Znajdują się tu także bary z lokalnym menu i napojami.

Lalaria Beach

Na niektóre dzikie plaże dotrzemy tylko łodzi

Na niektóre dzikie plaże dotrzemy tylko łodzi

Ta unikalna plaża, usłana drobnymi, złocisto-białymi kamyczkami to prawdziwa atrakcja. Można na nią dotrzeć jedynie łodzią, bowiem jest położona u podnóża wysokich klifów, porośniętych bujną roślinnością. W krystalicznej wodzie wypiętrzyły się także skały, tworząc niesamowity, wręcz filmowy krajobraz. Można się tu dostać z portu w miejscowości Skiathos, skąd odpływają statki, zatem jeśli lubisz urok dziewiczych plaż i miejsca, położone poza głównymi szlakami - Lalaria Beach to prawdziwy raj.

 • Wybierając się tu, pamiętaj o zabraniu zapasu wody i jedzenia oraz o ochronie przed słońcem (warto mieć ze sobą nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem), bowiem nie ma tu punktów komercyjnych, oferujących jedzenie i napoje. Nie dostaniemy tu też leżaków czy parasoli.

Ftelia Beach

Plaże na greckiej Skiathos są dobrze wyposażo

Plaże na greckiej Skiathos są dobrze wyposażo

Plaża znajduje się na wschodnim wybrzeżu Skiathos, niedaleko wioski Ftelia. Piaszczyste wybrzeże z łagodnym zejściem do morza i dobrze zorganizowaną infrastrukturą przypadnie do gustu zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Bliskość tutejszego portu sprawia, że w okolicy jest wiele restauracji ze smacznym, lokalnym jedzeniem – z pewnością warto spróbować świeżych owoców morza. Na Ftelia Beach kursują także autobusy z miasta Skiathos, dlatego w sezonie bywa tu sporo plażowiczów, także z okolicznych miejscowości. Na miejscu można wypożyczyć leżaki i parasole oraz skorzystać z barów, oferujących przekąski i napoje.

Kalamaki Beach

Gwarancja słońca? W Grecji to możliwe niemal

Gwarancja słońca? W Grecji to możliwe niemal

To urocza plaża, zlokalizowana na południowym wybrzeżu Skiathos, w pobliżu miejscowości Laganas. Przez miejscowych nazywana jest „plażą żółwi”, bowiem co roku składają one tu swoje jaja, z których wykluwają się młode. Zwierzęta te znajdują się pod ścisłą ochroną, dlatego obowiązuje zakaz ich dotykania oraz zbliżania się do nich.

 • Przy odrobinie szczęścia można jednak zobaczyć dorosłe osobniki, wyłaniające się z wody lub młode, przemierzające plażę by dotrzeć do wody, by odbyć swoją pierwszą morską kąpiel.

Na Kalamaki Beach znajdują się też lokalne punkty gastronomiczne, można wypożyczyć leżaki i parasole oraz kupić jedzenie i napoje.

Mandraki Beach

Nadmorskie miejscowości tworzą malowniczy kra

Nadmorskie miejscowości tworzą malowniczy kra

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie. Otoczona bujną zielenią, układająca się w łagodne półkole, usypana z delikatnego, złocistego piasku. Położona na zachodnim wybrzeżu, ok. 15 km na zachód od miasta Skiathos. Dojeżdża tu lokalny autobus, łatwo dostać się także samochodem, a przy plaży znajduje się bezpłatny parking. Jest to jedna z najspokojniejszych plaż w tym rejonie, choć w weekendy zdecydowanie więcej tu plażujących. Na Mandraki Beach znajdują się lokalne bary, gdzie można kupić jedzenie i napoje oraz wypożyczyć leżaki oraz parasole (ok. 10 euro za dzień).

Mega Gialos Beach

Skiathos to idealny kierunek na wakacje z dzi

Skiathos to idealny kierunek na wakacje z dzi

Zachwycająca, długa i piaszczysta plaża, raczej nie oblegana przez tłumy turystów. Znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Skiathos. Otoczona wzgórzami i zieloną roślinnością, tworzy warunki do beztroskiego leniuchowania w iście wakacyjnej scenerii. Jeśli szukamy plaży, na której przy odrobinie szczęścia będziemy zupełnie… sami, Mega Gialos jest idealnym miejscem. Wybierając się tu pamiętajmy aby zabrać ze sobą jedzenie i napoje oraz parasol (lub nakrycie głowy), na plaży nie ma bowiem punktów gastronomicznych ani wypożyczalni sprzętu.

Platanias Beach

To kameralna, urokliwa plaża, wysypana złotym piaskiem, leżąca ok. 0,8 km od miejscowości Kolios. Nie jest ona szeroka, ale posiada bardzo dobrze zorganizowane zaplecze turystyczne. Na miejscu można kupić jedzenie oraz napoje, a także wypożyczyć sprzęt plażowy – leżaki, parasole etc. W pobliżu znajduje się też klimatyczny kościółek Agios Taxiarchis, który można odwiedzić. Raz w roku (26 czerwca) organizowany jest tu lokalny jarmark, gdzie można kupić lokalne specjały oraz pamiątki.

Plakes Beach

Skaliste wybrzeża greckiej Skiathos

Skaliste wybrzeża greckiej Skiathos

To wąska i skalista plaża, otoczona lokalnymi budynkami, gdzie znajdują się tawerny i bary. Plakes Beach jest położona w zachodniej części miasta Skiathos. To prawdziwie instagramowe miejsce! Dojście do plaży jest możliwe wieloma ścieżkami, wykutymi w skałach, na których turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Ta okolica słynie też ze znakomitych owoców morza – w tym słynnych jeżowców. Wieczorem cała okolica jest pięknie oświetlona, dlatego warto wybrać się tu o tej porze na spacer.

Podsumowanie

 • Koukounaries Beach: Znana z pięknego, piaszczystego brzegu, otoczona sosnowym lasem, tworzącym niepowtarzalny mikroklimat. Idealna dla rodzin z dziećmi. Tutejsze bary, oprócz przekąsek i napoi, oferują też wypożyczenie sprzętu wodnego, leżaków i parasoli. Obok znajduje się bezpłatny parking.
 • Banana Beach: lubiana przez młodych oraz przez… nudystów plaża, z wypożyczalnią leżaków i parasoli oraz lokalnymi barami. Położona niedaleko plaży Koukounaries, zatem można odwiedzić je obie, nawet jednego dnia.
 • Agia Eleni Beach: Popularna i urokliwa plaża z miękkim, złocistym piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą. Świetna infrastruktura, bary z lokalnym menu oraz możliwość wypożyczenia leżaków i sprzętu sportowego.
 • Lalaria Beach: Unikalna plaża, na którą dostaniemy się tylko łodzią. Pokryta drobnymi, złocisto-białymi kamyczkami, leżąca u podnóży wysokich klifów. Na plaży nie ma komercyjnych punktów, warto zabrać własne zapasy wody i jedzenia oraz pamiętać o akcesoriach, chroniących przed słońcem (nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem).
 • Ftelia Beach: Położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Skiathos, z łagodnym zejściem do morza. Idealna dla rodzin z dziećmi, blisko miejskiego portu i restauracji. Możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli, na miejscu znajdują się bary z przekąskami i napojami.
 • Kalamaki Beach: Znana jako "plaża żółwi", bowiem co roku samice żółwi składają tutaj jaja. Na miejscu dostępne są lokalne punkty gastronomiczne, odpłatne leżaki i parasole.
 • Mandraki Beach: Otoczona bujną zielenią, położona na zachodnim wybrzeżu wyspy. Spokojna plaża z lokalnymi barami, oferującymi przekąski i napoje oraz wypożyczenie leżaków i parasoli. Bezpłatny parking jest dostępny tuż przy plaży.
 • Mega Gialos Beach: Długa, piaszczysta plaża na północno-wschodnim wybrzeżu, mało uczęszczana. Idealna do beztroskiego leniuchowania. Wybierając się na Mega Gialos, dobrze jest zabrać własne jedzenie oraz napoje, a także parasol przeciwsłoneczny.
 • Platanias Beach: Kameralna, złocista plaża z dobrze zorganizowanym zapleczem turystycznym. Możliwość zakupu jedzenia, napojów oraz wypożyczenia sprzętu plażowego. W pobliżu znajduje się kościółek Agios Taxiarchis, a raz w roku odbywa się tu lokalny jarmark.
 • Plakes Beach: Wąska, skalista plaża w zachodniej części miasta Skiathos. Otoczona tawernami i barami, znana ze znakomitych owoców morza. Wieczorami pięknie oświetlona, idealna na romantyczne spacery.

24.05.2024 Ula Sawicka

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.