Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Nowe gondole i Friend Tracker w Ski amade

Ten lokalizator położenia znajomych czy kogoś z rodziny na jednej z 760 km tras to najciekawsza nowinka w jednym z największych regionów narciarskich Austrii. Pojawiły się tam również nowe koleje linowe i narciarskie szlaki dla kulinarnych smakoszy.

Najważniejsze nowości to nowoczesne koleje linowe. W sezonie 2019/2020 Na Schladminger Planai rusza 10-osobowa kolejka z 153 gondolami (10 osobowymi) i przepustowością 3800 narciarzy na godzinę. W Mühlbach/Dienten am Hochkönig dwuosobowy wyciąg krzesełkowy zastąpiono nowoczesną 10-osobową kolejką gondolową Gabühelbahn o przepustowości 2400 pasażerów na godzinę.

Ski Amade

Ski Amade
  

Chyba tylko w Ski amade można za pomocą aplikacji sprawdzić, gdzie jest nasz znajomy czy ktoś z rodziny cna stoku. To nie tylko gadżet, ale bardzo pożyteczna funkcja w aplikacji monitorującej nasz narciarski dzień. Często bowiem nieznający języka albo mający trudności z orientacją w terenie narciarze nie są w stanie zlokalizować swego położenia i ocenić jakiej odległości od siebie się znajdują. Wzajemna lokalizacja osób używających aplikacji (konieczne jest wzajemne udostępnienie) to dobry sposób na rozwiązanie takich problemów. Aplikacja oferuje oprócz informacji i precyzyjnego narzędzia do sprawdzania i wyznaczania tras, także foto-realistyczne mapy 3D, które pozwalają gościom przygotować się na kolejny dzień na nartach.

Na nartach śladem renomowanych lokali

Dzięki proponowanym trasom, fani białego szaleństwa poznają nie tylko dany ośrodek narciarski, ale także najlepsze punkty gastronomiczne na stokach i w dolinie. W każdym z pięciu regionów znajduje się od dwóch do czterech różnych tras, które znaleźć można, jako opisy w aplikacji Ski amadé Guide i na stronie Ski amadé. Chętni na przejechanie wybranej trasy mogą skorzystać z aplikacji, która poprowadzi użytkowników od schroniska do schroniska.

Każda trasa posiada inne motto, na przykład „Słodka pokusa” w Salzburger Sportwelt, „Styryjska trasa wykwintnych smaków” w Schladming-Dachstein, „Na nartach śladem renomowanych lokali” w Gastein, „Ziołowa uczta” na Hochkönig lub „Pełnia smaku” w Großarltal. Wszystkie rekomendacje są wskazówkami udzielonymi przez lokalnych mieszkańców i można z nich skorzystać oczywiście bez podążania wyznaczoną trasą.  

Snowparki z nagrodami

Jazda po kickerach, szynach i skoki na rampach – RIDE Ski amadé oznacza wszystko, co sprawia snowboardzistom i freestylerom najwięcej frajdy. Oferta obejmuje wszystkie zimowe regiony Ski amadé - to w sumie 10 snowparków, 13 tras z przeszkodami i torów do jazdy slalomem oraz liczne trasy freeride. Mega wydarzenia i imprezy w pobliżu snowparków i jazda w stylu freski są również częścią RIDE Ski amadé.

Szczególnie popularne: Cash4Tricks, wydarzenie w Ski amadé, które pojawia się w różnych dniach, w różnych miejscach, to szansa na zarobienie gotówki za wyjątkowo udane skoki. Tej zimy po raz pierwszy zostanie wydany bloczek Cash4Tricks do zbierania potwierdzeń udziału. Ci, którzy uczestniczyli, w co najmniej czterech wydarzeniach tego typu, mają szansę na wygranie super nagród.  

Ski amade – 760 km białego szaleństwa

Ski amade to 5 regionów, 760 kilometrów tras, 270 wyciągów i 260 schronisk narciarskich i górskich restauracji z jednym karnetem narciarskim Wchodzące w skład Ski amade Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarl to jedne z najlepszych ośrodków narciarskich Austrii. I jeden z chętniej odwiedzanych przez polskich narciarzy (wg statystyk Travelplanet.pl) gdyż stacje wchodzące w jego skłąd są jednymi z najbliżej położonych od Polski.

Związek narciarski Ski amadé dysponuje łącznie 760 kilometrami tras zjazdowych, z czego ponad 90 proc. nartostrad jest technicznie przygotowanych do sztucznego naśnieżania. W ciągu ostatnich pięciu sezonów zimowych Ski amadé zainwestowało ponad 131 milionów euro w samą rozbudowę technicznego systemu naśnieżania. Karnet narciarski Ski amadé obowiązuje we wszystkich 5 regionach na wszystkich stokach związku narciarskiego. W sezonie głównym karnet 6-dniowy kosztuje 275,50 euro (młodzież 206,50 euro, dzieci 138 euro).

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.