Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Nassfeld – grudniowe niespodzianki na szóstkę

Sto dziesięć kilometrów stoków z gwarancją zaśnieżenia, ścisła czołówka na listach najlepszych kurortów narciarskich i ugruntowane miejsce w najlepszej dziesiątce regionów narciarskich w Austrii. A w grudniu na narciarzy czeka niezwykła nagroda w konkursie: 6-dniowy karnet na 6 sezonów.

foto nassfeld.at

Najpierw jednak nie o niespodziankach, ale na pewno o miłym zaskoczeniu dla miłośników białego szaleństwa: w Nassfeld zainwestowano w budowę supernowoczesnej, sześcioosobowej kolejki krzesełkowej „Rudnigsattel”, instalację ogrzewania foteli i osłon przeciwwiatrowych w pozostałych kolejkach, poszerzenie stoków oraz rozbudowę i zwiększenie mocy sprzętu naśnieżającego. Powstała również nowa przechowalnia nart z ogrzewanymi szafkami bezpośrednio przy stoku oraz rozbudowana sieć skibusów.

foto nassfeld.at

Ale niespodzianki w Nassfeld czają się wszędzie: w snowparku, w specjalnych punktach widokowych Nassfeld-Kino, strefach freeride’u czy na trasach wyścigowych Ski Movie. Ale największa – wzdłuż trasy Route 66, gdzie można trafić szczęśliwą „szóstkę”. W dniach 16-18 grudnia odbędzie się gra „6 na stoku”, polegająca na rzutach dwoma gigantycznymi kostkami. Każdy, komu poszczęści się w rzucie kostką, w jednym z 6 partnerskich schronisk usytuowanych wzdłuż trasy Route 66, otrzyma darmowy posiłek bądź napój.

W ramach akcji „Nassfeld Ski Surprise” dzieci poniżej 10. roku życia otrzymają darmowe zaproszenie na ferie zimowe. W okresie 7-24 grudnia wszyscy mali amatorzy zimowego szaleństwa w tym przedziale wiekowym otrzymają bezpłatny karnet karciarski i oraz darmowy nocleg w pokoju rodziców lub dziadków. Pakiet „Nassfeld Ski Surprise” w tym samym okresie obejmuje opiekę nad dziećmi (wyposażenie narciarskie i kurs jazdy na nartach) w cenie 29 euro dziennie. Przedłużona zostanie również oferta „Kids Surprise”, w ramach której przez cały sezon (w każdą sobotę) dzieci poniżej 10. roku życia otrzymają dzienny karnet za jedyne 10 euro.

foto nassfeld.at Osoby, które pokonają całą Route 66 i wezmą udział w konkursie, mają szansę wygrać sześciodniowy karnet narciarski – i to na kolejnych sześć lat.

Po raz pierwszy przez cały sezon na stokach regionu Nassfeld spotkać będzie można „niespodziankowiczów” („Surprise Guys”), którzy zaskakiwać będą drobnymi niespodziankami – małą przekąską w przerwie na odpoczynek, zaproszeniem do serwisu narciarskiego czy oprowadzeniem po całym regionie narciarskim.

W Nassfeld funkcjonuje 20 hotspotów WLAN zapewniających szybki, bezpłatny Internet na terenie całego ośrodka sportowego. Location Based Service System dostarcza najświeższych wiadomości w zależności od bieżącego położenia. Do tego dochodzą namiary na pobliskie schroniska, powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach oraz miejscach zbiórki dla wszystkich, którzy szukają czegoś wyjątkowego. Amatorzy ekstremalnego białego szaleństwa mają tu również możliwość korzystania ze stref freeride’u, ustalania indywidualnych rekordów prędkości na odcinkach Ski Movie bądź pobierania lekcji profesjonalnej jazdy stylem wolnym w szkole Shred-School pod okiem Friedla Kolara – mistrza kraju oraz wicemistrza Europy w jeździe po rampie.

foto nassfeld.at

Nassfeld – jeden z 10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii – oferuje miłośnikom sportów zimowych i aktywnym rodzinom 30 nowoczesnych kolejek i wyciągów oraz 110 km nartostrad. Nie brakuje ciekawych propozycji zarówno dla zwolenników jazdy rekreacyjnej, jak i sportowych wyczynów: mamy tu np. snowpark, funslope, tereny do freeride‘u i wiele innych atrakcji. A ponieważ Nassfeld leży niedaleko od granicy włoskiej, na stołach króluje niepowtarzalna kuchnia regionu alpejsko-adriatyckiego, którą serwują typowo włoskie „ristoranti” i 25 schronisk w starym stylu. W porównaniu do pozostałych terenów (w Alpach Północnych) Nassfeld cieszy się dodatkowymi 100 godzinami słońca w sezonie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.