Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Liptov Fest – śladami Janosika

Najczęściej turyści, będąc w tych słowackich rejonach, koncentrują uwagę na okolicach Liptowskiego Mikulasza, malowniczego miasta nad Wagiem, znanego z faktu, że właśnie tu dokonał żywota słynny karpacki rozbójnik, Janosik. Położona niedaleko miasta Tatralandia to raj dla dorosłych i dzieci, z licznymi basenami i zjeżdżalniami. Z kolei Dolina Demianowska zachwyca podziemnym światem jaskiń, a także wielkim turystycznym kurortem jakim jest Jasna, znana przede wszystkim jako ośrodek sportów zimowych, ale także jako znakomite miejsce do górskich wędrówek w okolicach Chopoka, na który można wjechać nowoczesnymi kolejami linowymi.

Liptov Fest

Już w najbliższy weekend 21-22 lipca w Tatrapolis odbędzie się największe wydarzenie turystyczne tego lata na Liptovie. Ta impreza doczekała się już trzeciej edycji. Na festiwalu zabawy, jedzenia i niezapomnianych przeżyć będą dobrze bawić się dorośli i dzieci bo dla najmłodszych pociech w programie przewidziano liczne konkursy, animacje, program artystyczny i warsztaty kulinarne. Video z zeszłorocznej edycji można obejrzeć tutaj:

– Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festiwalu będą: łąka piknikowa, uliczki rzemieślnicze, mini park ze zwierzętami, strefa kulinarna, i strefa atrakcji, Park Tatrapolis i Plac Kuli Ziemskiej – zachęca Sylvia Artzova z Tatry Mountains Resorts – dzieci do lat 3 mają bezpłatny wstęp na festiwal – dodaje.

Z kolei w piątkowy wieczór atrakcją dla dorosłych będzie NICOLAUS PARTY z DJ Pablik – impreza pod liptovskim niebem. A w sobotę na zakończeniu festiwalu – Letnie Kino ze specjalnym pokazem filmowym.

Rowerami po Liptovie

W niedzielę, skoro świt można ruszyć na rowery (do wypożyczenia w cenie 10 euro za dwa pojazdy).

Liptów, jak mało który region górski, nadaje się doskonale na wycieczki rowerowe. Łagodnie pofalowana kotlina otoczona jest wysokimi pasmami górskimi – dzięki temu można oglądać piękną scenerię górską bez potrzeby zdobywania wysokich szczytów i wspinania się stromymi podjazdami.

– Z siodełka rowerowego góry wyglądają równie pięknie, a wielka ilość zróżnicowanych szlaków rowerowych daje praktycznie nieograniczone możliwości wycieczkowe dla każdego – zachwala Katarina Sarafinova z regionu Liptov . – Znajdą tu dogodne dla siebie trasy zarówno rodziny z dziećmi, jak i poszukiwacze większej dawki adrenaliny na rowerze.

Do dyspozycji rowerzystów jest 12 oznakowanych tras o łącznej długości ponad 634 km – ich dokładny przebieg pokazuje nowa mapa szlaków rowerowych wydana w tym sezonie. Trasy rowerowe są nie tylko opisane na mapach, ale także bardzo dokładnie wyznaczone w terenie, a każde skrzyżowanie i rozjazd dodatkowo oznakowano tabliczkami kierunkowymi.

Tag:

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.