Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Kaprun Zell am See: nowe kolejki i skipass z Narciarskim Cyrkiem

Od tego sezonu w regionie narciarskim Zell am See-Kaprun rusza kolejka 3K -K-onnection. łącząca masyw Maiskogel z lodowcowym Kitzsteinhornem. Od teraz narciarze wprost z centrum miasteczka wjadą na lodowiec. Inna nowość to gondola zellamseeXpress. Dzięki niej oraz wspólnemu karnetowi w tym sezonie będzie można szusować również w sąsiednim Saalbach – Hinterglemm – Leogang – Fieberbrunn. Narciarskie eldorado powiększono w ten sposób do 408 km nartostrad.

© Zell am See-Kaprun Tourismus

© Zell am See-Kaprun Tourismus

Dotychczas narciarze z Kaprun musieli podjechać ok 6 km do dolnej stacji wwożącej na lodowiec. To połączenie pozostanie alternatywnym, bezpośrednim wjazdem na lodowiec położony najbliżej Polski. Ale wygodniej z centrum miasteczka dostać się będzie można tam 12 kilometrową 3K K-onnection, która łączy Maiskogel na Langwied, dolną stacją na samym lodowcu (61 km nartostrad). Ta najdłuższa kolej linowa w Alpach Wschodnich, pokonuje 2261 m przewyższenia.

© Zell am See-Kaprun Tourismus

© Zell am See-Kaprun Tourismus

By dostać się z Kaprun na inny masyw, Schmittenhohe (77 km tras), trzeba podjechać kilka km skibusem do Zell am See. Ale tam czeka kolejna nowość – to dolna sekcja I kolejki zellamseeXpress wwożąca narciarzy z doliny Glemmtal do terenu ośrodka Schmittenhohe. A z Vierhofen w Glemmtal już tylko 5 km skibusem do Narciarskiego Cyrku Saalbach – Hinterglemm – Leogang – Fiemebbrunn (270 km tras). Jeśli wykupimy karnet Ski Alpin Card, mamy do dyspozycji w sumie prawie 410 km nartostrad i 121 kolejek linowych. W ten sposób stworzono jeden z największych regionów narciarskich w Alpach austriackich.

Kitzsteinhorn

Platforma widokowa na lodowcu

Platforma widokowa na lodowcu

Na lodowcu Kitzsteinhorn narciarze, snowboardziści, freeriderzy, narciarze skiturowi mają do dyspozycji 61 km nartostrad, 3 snowparki, najlepszą w Austrii superpipe, dwie oznakowane trasy skiturowe, trasę na lodowcu do uprawiania narciarstwa biegowego, a ponadto Gipfelwelt 3000 z platformą widokową “Top of Salzburg”, Galerię Parku Narodowego, kino przyrodnicze Cinema 3000 i położoną najwyżej na Ziemi Salzburskiej restaurację. Od tego sezonu rusza Eagle Line – to specjalny rodzaj stoku (ostre zakręty, małe skocznie, odcinki z muldami i wiele innych przeszkód), dla początkujących, dzieci i młodzieży. Trasa ma długość 1 km.

ICE CAMP

ICE CAMP

Jedna z wypraw na rakietach śnieżnych prowadzi na ICE CAMP na Kitzsteinhornie. Wycieczka przez głęboki śnieg i wśród zapierających dech w piersi krajobrazów trwa półtorej godziny i wiedzie na wysokość 2600 m n.p.m. Znajdujący się u celu ICE CAMP zbudowany jest z 60 ton lodu i 3500 m³ śniegu. Znajdziemy tu budowle typu igloo, bary lodowe i leżaki do odpoczynku. Jedna z wypraw na rakietach śnieżnych prowadzi na ICE CAMP na Kitzsteinhornie. Wycieczka przez głęboki śnieg i wśród zapierających dech w piersi krajobrazów trwa półtorej godziny i wiedzie na wysokość 2600 m n.p.m. Znajdujący się u celu ICE CAMP zbudowany jest z 60 ton lodu i 3500 m³ śniegu. Znajdziemy tu budowle typu igloo, bary lodowe i leżaki do odpoczynku.

Eagle Line – nowość na lodowcu

Eagle Line – nowość na lodowcu

Schmittenhohe

Za sprawą niesamowitych widoków na jezioro Zeller See i ponad 30 trzytysięczników Wysokich Taurów, Schmittenhohe zalicza się do najbardziej atrakcyjnych stacji narciarskich regionu. Jedna z najdłuższych funslopów świata, czarna “Trass” o przewyższeniu 1000 m i nachyleniu 70% to ważne atuty dla zaawansowanych narciarzy w tym raczej familijnym ośrodku. Tutejsze kluby dziecięce, przedszkola śnieżne i szkółki narciarskie oferują zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

Nocna jazda na Schmittenhohe

Nocna jazda na Schmittenhohe

Wraz z oddaniem do użytku nowej sekcji gondoli zellamseeXpress, będzie się można dostać z i do ośrodka Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn supernowoczesną 10-osobową koleją kabinową bezpośrednio na stoki Schmittenhohe. Kabiny wyposażone są w WiFi i mają funkcję Jukeboxx. Drogę pomiędzy regionami pokonuje się w kilka minut skibusem.  

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.