Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Jak szukać tanich wakacji za granicą?

Marzysz o wakacjach za granicą, ale nie chcesz wydać fortuny? Wcale nie musisz rezygnować z wymarzonego urlopu tylko ze względu na ograniczenia budżetowe. Istnieje wiele sposobów na znalezienie tanich wakacji za granicą, które pozwolą Ci spędzić niezapomniany czas - bez konieczności przepłacania. 

Artykuł napisany we współpracy z Dominiką Wilczyńską, Dyrektorem ds. Sprzedaży w Travelplanet.pl.

Wakacje za granicą to marzenie wielu osób, jednak koszty podróży, noclegu i innych wydatków mogą zniechęcić do ich realizacji. Istnieją jednak sposoby, by zaplanować tanie wycieczki za granicę i zrobić to bez nadmiernego obciążania portfela. 

Wybieraj tańsze kraje 

Szukając tanich wakacji za granicą, warto zacząć od wyboru kraju, który jest najbardziej przystępny cenowo. W Europie świetnie sprawdzi się Bułgaria, Albania czy Czarnogóra. Warto rozejrzeć się również za mniej popularnymi destynacjami poza Europą. Na wielbicieli ciepłych krajów czekać mogą wspaniałe i przystępne oferty do Tunezji, Egiptu czy Turcji. 

Kupuj wcześniej 

Kupno wycieczki z wyprzedzeniem to kolejny sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić na wakacjach. Wiele linii lotniczych i hoteli oferuje niższe ceny za wcześniejsze rezerwacje. Planując wakacje z dużym wyprzedzeniem, masz także więcej czasu na znalezienie najlepszych ofert. Co ciekawe, odchodzimy powoli od przeświadczenia, że last minute zagwarantuje nam najtańszy wyjazd.  

Oferty first minute to wielokrotnie najtańsza możliwa opcja, którą można zaplanować odpowiednio wcześniej – i dopiąć na ostatni guzik. Wyszukiwanie wycieczki na kilka dni przed planowanym wylotem to przede wszystkim także mniej czasu na dopasowanie jej do naszych planów i oczekiwań. W praktyce coraz więcej osób decyduje się na zakupienie wycieczek z dużym wyprzedzeniem, czyli jak tylko pojawią się one w ofercie. Decydując się na zakup first minute, możemy wybierać spośród większej ilości ofert – również tych najtańszych. Wszyscy organizatorzy już we wrześniu dysponują bowiem ofertami na kolejny rok, a spora część udostępnia je nawet wcześniej. Sporą popularnością przy zakupach z dużym wyprzedzeniem cieszą się również wyjazdy z opcją pokoi rodzinnych. Kupując dużo wcześniej, możemy przebierać w znacznie większej ofercie tego typu pokoi. Sprawdzają się one nie tylko w przypadku podróżujących rodzin, ale również większych grup znajomych, co może okazać się tańszą opcją niż rezerwacja dwóch oddzielnych pokoi. 

Zakup wycieczki z dużym wyprzedzeniem gwarantuje najniższą możliwą cenę. Ta sama wycieczka zakupiona w ofercie first minute jest tańsza niż kupowana w ostatnim momencie- zazwyczaj ceny wycieczek rosną im bardziej zbliżamy się do sezonu wakacyjnego.  Dodatkowo, wielu touroperatorów proponuje wtedy atrakcyjne bonusy, jak bardzo niska zaliczka 5% (resztę kwoty dopłaca się na 30 dni przed wyjazdem) lub możliwość elastycznej zmiany wycieczki lub jej terminu. 

Podróżuj poza sezonem 

Zakup wycieczki poza sezonem również pozwoli na znaczne obniżenie kosztów wyjazdu. Co więcej, dzięki przemyślanemu doborowi terminu i lokalizacji, jesteśmy w stanie zorganizować naprawdę wspaniałe wakacje. Dla przykładu – w marcu i kwietniu polecamy rozejrzeć się za wyjazdami do Chorwacji i na Maltę.  

Szukaj okazji

Jeśli marzą Ci się budżetowe wakacje, polecamy uzbroić się w cierpliwość, śledzić oferty podróży i… szukać okazji. W tym celu warto przeglądać strony internetowe, które oferują tanie bilety lotnicze, noclegi i pakietowe wakacje. Co więcej, istotna jest również sezonowa zmienność cen wyjazdów do poszczególnych destynacji. Jeśli uda Ci się znaleźć korzystną ofertę w momencie, gdy ceny są niskie, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednak, jeśli cena wzrośnie z powodu nieoczekiwanych zdarzeń, jak np. wzrost cen paliw, szczyt sezonu turystycznego lub nagłe zmiany kursów walut, może okazać się, że wakacje, na które tak bardzo czekałeś, staną się zbyt drogie.  

Przed tego rodzaju sytuacją może uchronić nas wcześniejszy zakup wycieczki. 

Korzystaj z opcji dynamicznego pakietowania 

Dynamiczne pakietowanie to usługa, która pozwoli na stworzenie spersonalizowanych pakietów wakacyjnych - składających się z lotów, hoteli, wycieczek oraz wszelkich innych usług turystycznych. W praktyce oznacza to, że touroperator (gwarantujący lepsze warunki cenowe niż klient indywidualny) stworzy dla nas najlepszą możliwą opcję – i to w najtańszej cenie. Organizatorzy turystyczni, którzy korzystają z tej opcji, wykorzystują połączenia popularnych tanich linii lotniczych, przez co cena całej wycieczki jest niższa. Dodatkowo, w ramach pakietu otrzymujemy również transfer do hotelu, którego nie trzeba organizować na własną rękę. Zamiast samodzielnie szukać taniego połączenia lotniczego, hotelu i transferu z lotniska, można skorzystać z oferty organizatorów, którzy zrobią to za nas w najlepszej możliwej cenie. Taki rodzaj wyjazdów dostępny jest przede wszystkim dzięki ofertom niemieckich biur podróży, ale także kilku polskich. 

Wykorzystując dynamiczne pakietowanie, otrzymasz możliwość wyboru spośród szerokiej gamy usług turystycznych dostępnych w różnych kategoriach cenowych, co pozwala na dopasowanie wakacji do Twojego budżetu.   

Korzystając z pakietowania dynamicznego, oszczędzamy nie tylko nasz budżet, ale również czas spędzony na porównywaniu połączeń lotniczych i hoteli, aby znaleźć najtańszą opcję. Co więcej, warto również skorzystać ze specjalnie przygotowanej przez nas wyszukiwarki, by w prosty sposób porównać ceny poszczególnych usług i wybrać najtańszą ofertę. Podróżnicy mogą także wybrać daty wakacji, które dopasowane są do ich harmonogramu i preferencji, a także hotele i destynacje – odpowiadające ich stylowi życia i oczekiwaniom. 

 

Poszukiwanie tanich wakacji za granicą wymaga nieco planowania i czasu, ale może przynieść spore oszczędności. Wybierając tańszy kraj, szukając okazji, rezerwując wcześniej, a także korzystając z opcji dynamicznego pakietowania, możesz znaleźć idealne wakacje, które z pewnością zapamiętasz na długo. Pamiętaj, że Twoja wymarzona wycieczka wcale nie musi być droga. Przygoda życia czeka! 

05.04.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.