Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Gdzie na Walentynki 2023 za granicą?

Walentynki, czyli święto miłości, to idealny moment na wypad za granicę - w jakieś piękne miejsce, w którym można delektować się chwilą. Taki prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza, jeśli tęskni się za słońcem i ma się ochotę na przygodę we dwoje. Najlepiej wybrać taki kierunek, który ekscytuje i pozwala wiele zobaczyć w weekend lub w kilka dni, a jednocześnie nie trzeba będzie długo lecieć i specjalnie przygotowywać na wyprawę. Dlatego na walentynki 2023 najlepiej sprawdzą się piękne, europejskie destynacje. 

Najbardziej romantyczne miejsca na walentynkowy wyjazd 2023

Niewątpliwie romantyczne, pełne atrakcji i bliskie jest miasto miłości, czyli Paryż. To idealny kierunek dla zakochanych oraz dla tych, którzy kochają francuski szyk i nonszalanckie podejście do życia. Zwiedzanie Paryża najlepiej zacząć od Łuku Triumfalnego, który stanowi jedną z największych atrakcji miasta. Można tutaj zobaczyć małe muzeum oraz panoramę Paryża z jednego z górnych tarasów.

Kolejną atrakcją jest spacer przez słynne Pola Elizejskie, które stanowią najbardziej reprezentacyjną aleję w całym mieście. Mnóstwo tutaj restauracji, kawiarni, perfumerii, a także luksusowych hoteli. Spacerując, najlepiej kierować się stronę dwóch niezwykłych pałaców - Petit Palais oraz Grand Palais, z czego drugi z nich posiada niezwykły, przeszklony dach. Dalej zaś czeka najpiękniejszy most w całym Paryżu - Most Aleksandra III.

Z ukochaną osobą warto także wybrać się na Plac de la Concorde, który bywa nazywany sercem tego miasta. Z placu można zobaczyć niesamowitą architekturę Paryża, a także Kościół de la Madelaine, przypominający antyczne świątynie. Pięknym miejscem są również Ogrody Tuileries oraz znajdujące się tam Musée de l'Orangerie, które kusi dziełami Moneta.

Nie sposób także nie wspomnieć o Luwrze, który jest największym muzeum na całym świecie, oraz o słynnej Wieży Eiffla. Paryż to niewątpliwie miasto zakochanych, w którym jest tak wiele atrakcji, że można się nieustannie zachwycać i wspaniale spędzić czas we dwoje.

Podobnie jest w Wenecji, która zachwyca takimi atrakcjami, jak przepłynięcie się vaporetto po pięknym Canale Grande, najlepiej o poranku, gdy nie trzeba obawiać się tłumów. To idealny moment, by poczuć klimat tego magicznego miasta, pospacerować wśród najpiękniejszych kamienic, czy też zobaczyć znajdujące się tutaj pałace.

Warto także odwiedzić Gallerie dell’Accademia, czyli muzeum sztuki weneckiej, oraz wybrać się na Plac św. Marka. Na placu czekają takie zabytki, jak Bazylika św. Marka, wieża zegarowa, słynny Pałac Dożów oraz najstarsza kawiarnia w mieście, czyli Caffè Florian. Bazylika była niegdyś prywatną kaplicą dożów weneckich, a obecnie zachwyca fasadą oraz kopułami, które górują nad pięcioma portalami. Wnętrza są niezwykle bogate, pełne antycznych rzeźb i wspaniałych artefaktów. Warto zwrócić uwagę na Rumaki Lizypa, których oryginały znajdują się w muzeum.

Pałac Dożów to jedna z najbardziej popularnych atrakcji Wenecji. We wnętrzach pałacu znajdowały się niegdyś apartamenty doży, sąd, więzienie oraz sale zgromadzeń. Na dziedzińcu zaś czekają rzeźby Marsa i Neptuna. Poza tym warto zajrzeć na jedną ze ścian znajdującą się obok bramy Porta della Carta, można tutaj bowiem dostrzec niesamowitą rzeźbę, która przedstawia czterech Tetrarchów. Jak widać Wenecja jest wspaniałym miastem na romantyczny, walentynkowy wypad.

Równie niesamowitą propozycją jest także włoska perła Ligurii, czyli Cinque Terre. To pięć niebagatelnych miejscowości, których zwiedzanie na długo pozostanie w pamięci zakochanych. Miejsce to stanowi część Riwiery Liguryjskiej i posiada w sobie ogrom atrakcji. Przez wieki było one odcięte od reszty świata dzięki swojemu ulokowaniu, dziś jednak można je zobaczyć i spędzić tutaj wymarzony urlop.

Pierwsza z miejscowości, czyli Monterosso al Mare, jest najbardziej komercyjnym zakątkiem, jednakże zachwyca uroczą i piaszczystą plażą. Będąc tutaj warto wybrać się na spacer po malowniczym wzgórzu św. Krzysztofa, czy też zobaczyć kościół Kapucynów oraz tutejszy cmentarz, którego grobowce przypominają wielkością mieszkalne budynki. Poza tym miejscowość ta otoczona jest gajami oliwkowymi i winnicami, co dodatkowo sprawia, że może zauroczyć.

Wspaniała jest także Vernazza z niezwykłą zatoczką i pięknym placem. Można tu odpocząć wśród licznych kawiarni i knajpek, zobaczyć kościół św. Małgorzaty, którego początki sięgają 1318 roku, a także zwiedzić plac Castello Doria. To także idealne miejsce na trekking, bowiem pomiędzy Monterosso, a Vernazza znajduje się niezwykle malownicza trasa, z której rozciągają się cudowne widoki na okolicę.

Cinque Terre to także Corniglia, która co prawda nie ma dostępu do morza, jednakże zachwyca klifami i ulokowaniem na urokliwym wzgórzu. Miejscowość ta jest bardzo kameralna, zamieszkuje ją zaledwie 300 osób. Będąc tutaj warto zwiedzić gotycki kościół św. Piotra, taras Santa Maria z niezapomnianymi widokami oraz pospacerować wśród wąskich uliczek zapominając o całym świecie. To niewątpliwie jedna z najbardziej romantycznych destynacji dla dwojga.

Wśród kierunków dla zakochanych na Walentynki 2023 warto wymienić także pełną sztuki i barwnych miejsc Barcelonę. Ta hiszpańska perła posiada tak wiele do zaoferowania, że najlepiej zarezerwować na zwiedzanie przynajmniej tydzień. Największą jej atrakcją jest niewątpliwie Sagrada Familia, której autorem jest słynny architekt Antonio Gaudie. Warto także zobaczyć Park Güell z charakterystycznymi domkami niczym z bajkowych opowieści oraz najdłuższą ławką na świecie. Co ciekawe, park ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Oprócz tych niezaprzeczalnych faworytów, będą w Barcelonie warto także zobaczyć jej stare dzielnice, takie jak Barri Gotic, która jest wyłączona z ruchu samochodowego. Na zakochanych czekają tutaj liczne restauracje, podświetlana fontanna, a także katedra św. Krzyża oraz św. Eulalii. Wspaniała jest również dzielnica El Born, pełna galerii oraz sklepów z katalońskim rękodziełem, a także najbardziej elegancka dzielnica w Barcelonie, czyli Eixample. Jak widać to hiszpańskie miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Tag:

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.