Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Gdzie jest najbardziej turkusowa woda na świecie? Najpiękniejsze miejsca!

Czysta, turkusowa woda to niezaprzeczalnie bonus każdej wycieczki. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć ten wyczekany raj na Ziemi, przygotowaliśmy listę jednych z najczystszych, najbardziej turkusowych wód na świecie. Wybrane przez nas jeziora, morza i zatoki mają odcień od jasnego błękitu aż do intensywnego turkusu.

Egremnoi, Grecja - błękitna woda

Egremnoi, Grecja - błękitna woda

W niektórych z najbardziej turkusowych wód można pływać. Inne są natomiast chronione, aby zapewnić, że pozostaną czyste i wolne od zanieczyszczeń. Niezależnie od tego, czy wolisz zanurzyć się w wodzie, a może cieszyć się idyllicznymi widokami z bezpiecznego brzegu, nasza lista zagwarantuje wakacje pełne wrażeń. Koniecznie zabierz ze sobą aparat, bo widoki na miejscu będą iście niesamowite!

Egremnoi, Grecja

Trudno jest znaleźć plażę na wyspie Lefkada, która nie mogłaby poszczycić się prawdziwie spektakularnymi widokami na krystalicznie czyste Morze Jońskie. Egremnoi (lub Egremni) na zachodnim wybrzeżu jest jednak szczególnie oszałamiająca. Dotarcie na miejsce wymaga wędrówki po dość stromych schodach, ale gwarantuje to iście nieziemskie widoki. Zdecydowanie polecamy spędzić tam cały dzień - pływając w turkusowych wodach i opalając się na białym jak cukier piasku.

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja -

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja -

Park Narodowy Jezior Plitwickich, czyli prawdziwy cud natury w środku Chorwacji, znajduje się dwie godziny jazdy samochodem od Zagrzebia. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku, las ten pokryty jest 16 turkusowo-niebieskimi jeziorami i niezliczonymi wodospadami, tworząc tym samym iście unikalny ekosystem. Drewniany chodnik wije się przez jeziora parku, dając odwiedzającym możliwość wędrowania wzdłuż, a nawet ponad szczytami krystalicznych jezior i wodospadów. Pływanie w jeziorach nie jest jednak dozwolone, ale w okolicy znajdziemy też piękne plaże Wybrzeża Dalmatyńskiego.

Bora Bora

Bora Bora - błękitna woda

Bora Bora - błękitna woda

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście małej wyspy Polinezji Francuskiej - Bora Bora. Okoliczne wody, pochodzące wprost z Oceanu Spokojnego, są tak niebieskie, że jest to wręcz niewyobrażalne. Co więcej, aby w pełni cieszyć się tymi rajskimi widokami, warto spędzić noc w jednym z pięknych domów, które stoją nad oceanem na drewnianych palach.

Dodajmy do tego białą plażę i niezliczone palmy, a otrzymamy gwarancję tropikalnych wakacji z pierwszego zdarzenia. Nie bez powodu wielu nowożeńców zarezerwowało już wycieczkę na Bora Bora – te piękne widoki zdecydowanie sprzyjają kwitnącemu romansowi.

Seszele

Seszele - błękitna woda

Seszele - błękitna woda

Seszele również mogą poszczycić się niezwykle czystą, turkusową wodą.  Nie dziwi więc fakt, że ta destynacja również jest uwielbiana przez nowożeńców. Można się tego spodziewać, ponieważ każda plaża na tym archipelagu wygląda jak z pocztówki!

Szczególnie polecamy udać się na plażę Beau Vallon, najpopularniejszą i jedną z najpiękniejszych plaż na Seszelach. Koniecznie odwiedź również wyspę Curieuse. Znajdziesz tam wyjątkowo niebieską wodę, a – przy odrobinie szczęścia – spotkasz też… gigantycznego żółwia zażywającego gorących kąpieli słonecznych!

Malediwy

Malediwy - błękitna woda

Malediwy - błękitna woda

Malediwy to zdecydowanie obowiązkowy przystanek na szlaku najbardziej turkusowych wód na świecie. Przepiękne Malediwy słyną bowiem z perłowo białych plaż i jasnoniebieskiej wody. Czego chcieć więcej?

Malediwy zasłynęły również możliwością wynajęcia willi na wodzie. W okolicy znajdziemy bowiem wszelkiego rodzaju kurorty z domkami i willami zbudowanymi na palach. W praktyce oznacza to, że możesz wyskoczyć z łóżka niemal bezpośrednio do magicznego, błękitnego morza!

Blue Lagoon, Malta

Blue Lagoon, Malta - błękitna woda

Blue Lagoon, Malta - błękitna woda

Blue Lagoon na Malcie to dziewicza laguna z krystalicznie czystymi turkusowymi wodami. Znajdziemy ją na maleńkiej, wolnej od samochodów wyspie Comino na Morzu Śródziemnym. Gwarantujemy, że Błękitna Laguna jest naprawdę oszałamiająca, stanowiąc tym samym jedną z głównych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć na Malcie. Rajskie wody w soczystym, turkusowym kolorze przypominają te, które zobaczyć można jedynie w magazynach podróżniczych.

Po przybyciu do Błękitnej Laguny, kąpiel w turkusowej wodzie jest obowiązkowa!

Poszukiwacze rajskich wakacji – łączcie się! Turkusowa woda, przepiękne plaża i gorące słońce to trzy filary udanych wakacji. Mamy więc nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie ułatwi nieco zaplanowanie kolejnego urlopu. Życzymy udanych podróży!

01.03.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.