Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Gadżety w podróży - techniczne nowinki, które umilą Ci wakacje

Na wakacje jedziemy po to, żeby się zrelaksować. Niezależnie od tego, czy lubimy tańczyć, wylegiwać się przy basenie, czy po prostu podróżować bez planu. Przedstawimy Ci gadżety technologiczne, które wzbogacą Twoje wakacyjne doświadczenia!

Naładuj swoje baterie

Power bank jest idealny do ładowania telefonu komórkowego, tabletu, a nawet aparatu fotograficznego, gdy nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego. Jeśli wybierasz się na dłuższe wyprawy lub podróżujesz z dala od cywilizacji, powerbank to niemal konieczność.

Na pewno spędzisz mnóstwo czasu w drodze, jednocześnie korzystając ze swoich elektronicznych zabawek bardziej niż zwykle. Powerbank pozwoli Ci oszczędzić baterię, wykonać telefony do rodziny, uzyskać dostęp do kont bankowych, nawigować lub - oczywiście - robić zdjęcia. Wiemy, jak ważne jest to pierwsze zdjęcie z wakacji!

Wsłuchaj się w dźwięki egzotyki

Kolejnym świetnym akcesorium są słuchawki, dzięki którym możesz cieszyć się ulubioną muzyką lub podcastami na plaży lub przy basenie. Wiele słuchawek zaprojektowanych jest w taki sposób, by były trwałe, tłumiły dźwięki otoczenia i zapewniały doskonałą jakość dźwięku. Niektóre modele wyposażone są nawet we wbudowany mikrofon i funkcję głośnomówiącą, co ułatwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Oczywiście, gdy mówimy o słuchawkach na wakacje, muszą to być słuchawki bezprzewodowe o świetnej żywotności baterii.

Dla wiecznych wspomnień

Aparat fotograficzny i kamera pozwolą Ci uchwycić najlepsze momenty Twoich wakacji. Małe, poręczne urządzenia sprawdzają się w każdej sytuacji. Aparaty te są zaprojektowane tak, aby były odporne na wstrząsy i wodę (przynajmniej z etui). Wiele modeli ma wbudowany również stabilizator obrazu. Istnieje wiele różnych typów urządzeń z różnymi funkcjami i rozdzielczościami. Na przykład niektóre modele mają wbudowany moduł Wi-Fi do łatwego udostępniania wideo i zdjęć.

.

Ci, którzy nadal wolą fotografować na telefonie, z pewnością docenią statyw, selfie sticki i wysokiej jakości stabilizatory obrazu.

Podniebne doświadczenia z wakacji

Nie możemy tu pominąć najnowszego odkrycia technologii, czyli... drona! Dron może wykonać iście oszałamiające ujęcia krajobrazu, które z pewnością zapierają dech w piersiach. Te małe i lekkie urządzenia wyposażone są w kamery i mogą być sterowane za pomocą pilota lub aplikacji na smartfony. Drony są idealne do uchwycenia panoramicznych ujęć i zdjęć z powietrza. Istnieje wiele różnych typów dronów o różnych funkcjach i rozdzielczościach kamer. Niektóre modele posiadają wbudowany moduł GPS ułatwiający nawigację.

Lekkie drony poniżej 249 gramów nie podlegają prawie żadnym ograniczeniom, a ich łatwa przenośność sprawia, że świetnie nadają się do podróży.

Śledzenie bagażu

Wreszcie, nasza wskazówka dotycząca zagubionego bagażu. Problem ten w ostatnim czasie dotyczył niestety wielu lotnisk, jednak mamy na to rozwiązanie! Mały lokalizator z GPS wkładany do walizki z pewnością Ci pomoże. Takie lokalizatory możesz również przypiąć do najcenniejszych przedmiotów, by zawsze łatwo je znaleźć.

26.04.2023 Invia

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.