Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Fuerteventura – plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura to raj pełen złotego piasku, który co chwilę obmywany jest ciepłą i krystalicznie czystą wodą tworząc aurę relaksu i błogiego odpoczywania. Na wyspie znajduje się ponad 150 kilometrów niesamowitych plaż. Każda z nich może stanowić początek nowej przygody, w zależności od tego, co wybierzesz dla siebie. Czy będzie to nauka windsurfingu, leniuchowanie z ulubioną książką lub też długie spacery po dziewiczych brzegach nowo odkrytego miejsca.

Słońce i Plaża

Fuerteventura nazywana jest plażą Wysp Kanaryjskich, ponieważ tak wiele ma do zaoferowania turystom spragnionym nadmorskiego odpoczynku. Cudowne zachody słońca, białe piaski i woda w kolorze turkusu zapraszają, by zostać tu na dłużej, rozmarzyć się i dać się ponieść magii życia. Przestrzeń plaż jest tu tak rozległa, że nie trzeba obawiać się tłumów turystów, którzy szukają dla siebie miejsca tuż obok nosa sąsiada - wręcz przeciwnie! Można rozłożyć się w jednym z dzikich zakątków i zapomnieć o istnieniu całego świata…

Plaże Jandia fascynują bielą i miękkością piasku, La Concha w El Cotillo kusi ilością wygód oraz naturalną rafą, którą koniecznie trzeba poznać bliżej, a Park Przyrody Corralejo zachwyca malutkimi zatokami oraz pustynnym wyglądem wewnątrz którego ukrywa się niebywała perełka - jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie. To jednak dopiero początek atrakcji, które czekają tutaj na Ciebie.

Ahoj przygodo, czyli wodne szaleństwo

Oprócz miejsc idealnych na błogie odpoczywanie, Fuerteventura to także genialny wybór na wakacje dla tych, którzy kochają sporty wodne. Warunki do ich uprawiania są tutaj wręcz doskonałe. Fuerteventura jest przede wszystkim rajem dla miłośników żeglowania, windsurfingu i kitesurfingu. Letnie pasaty, ciepła woda i 3000 godzin słońca w roku stwarzają idealny klimat dla tych dyscyplin.

Wyspę określa się także mianem „europejskich Hawajów”  ze względu na ogromne przestrzenie, na których występują fale idealne do uprawiania surfingu. Nic dziwnego, że odbywają się tu międzynarodowe mistrzostwa sportowe, np. Mistrzostwa Świata w Windsurfingu i Kiteboardingu.  Liczne szkółki i wypożyczalnie sprzętu sprawiają, że zarówno początkujący, jak i wprawieni surferzy znajdą tu coś dla siebie. Można spróbować też szalenie modnego w ostatnich latach S.U.P (Stand up Paddling). 

Podczas urlopu na Fuerteventurze warto też spróbować nurkowania. Tereny wokół wyspy są stworzone do tego, by się nimi zachwycać. Zanurzanie się pod wodę w tej części świata to czysta przyjemność! Krajobrazy wulkaniczne, tajemnicze statki na dnie morza, podwodne urwiska i rafy oraz setki gatunków różnobarwnych ryb tylko czekają, by je odkryć na nowo.

A wisienką na torcie jest fakt, iż na wyspie tej jest o wiele taniej niż w innych destynacjach ze względu na niższe podatki. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko zawołać: Ahoj Przygodo!

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.