Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Cypr - najwięcej plaż z Błękitną Flagą

Czy zastanawiałeś się, która z wakacyjnych destynacji może poszczycić się największym odsetkiem najczystszych kąpieisk w Europie? To Cypr! Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej 100% cypryjskich kąpielisk spełnia normy w zakresie czystości wody, a co druga plaża na wyspie Afrodyty oznaczona jest certyfikatem Błękitna Flaga. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria jakości wody, czystości, bezpieczeństwa oraz odpowiednich działań edukacyjnych i informacyjnych.

Podczas wyprawy na Cypr nie udało nam się odwiedzić wszystkich plaż, ale przyjrzeliśmy się tym w południowo-wschodniej części wyspy i przyznajemy - jest co podziwiać :)

Plaże na Ayia Napa

Makronissos Beach

Drobny, złoty piasek, bardzo łagodne zejście do morza i pięknie mieniąca się woda - od turkusu do kobaltu. Słowem szeroki na 30 i długi na 300 metrów kawałek raju. Plaża leży na niewielkim półwyspie, z którego można podziwiać spory odcinek wybrzeża Ayia Napa. W pobliżu niezbędna infrastruktura - sklepy, restauracje, wypożyczalnia leżaków i sportów wodnych.

Landa Beach

Tylko krótki spacer (ok. 500 m) dzieli Makronissos Beach od równie pięknej i nieco większej Landa Beach. Landa ma 50 m szerokości i 400 m długości. Znajdziemy tu ten sam złoty piasek i turkusowo-kobaltową wodę. Plaża jest strzeżona i posiada dostęp do niezbędnej infrastruktury.

Nissi Beach

Królowa Nissi Beach to jedna z najsłynniejszych plaż na wyspie. Położona w malowniczej zatoce Nissi Bay. Co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Morze ma tu przepiękny turkusowy odcień, do wody wchodzimy łagodnym zejściem, stąpając po drobnym, biało-złotym piasku. Po jednej stronie zatoki znajduje sie mała wysepka, oddalona zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu. Ponieważ woda w tym miejscu nie jest głęboka, na wyspę można dostać się… pieszo :)

Vathia Gonia Beach

Bliska sąsiadka Nissi Beach. chocicaż - podobnie jak Nissi - zlokalizowana jest bezpośrednio przy hotelu, korzystać z jej uroków może każdy. To kolejna zaleta Cypru - nie ma tu prywatnych plaż, wszystkie mają status publiczny, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Konnos Beach (Protaras)

Miłośnicy kameralnego wypoczynku odnajdą się na Konnos Beach. Z całą pewnością to jedna z najbardziej malowniczych plaż na Cyprze. Położona w urokliwej zatoczce, ze wszystkich stron otoczona skalistym wybrzeżem, co sprawia, że woda jest tu spokojna, a plażowiczom nie doskwiera wiatr. Tu również odpoczniemy na drobnym, złocistym piasku i nacieszymy oczy przepięknym kolorem wody.

A jeśli nie straszne nam spacery, to w ciągu 20 minut dotrzemy do położonej na klifie kapliczki Ayii Anargyri. Roztaczają się stąd przepiękne widoki na półwysep Capo Greco. U podnóży klifu znajdują się też otwarte dla zwiedzających jaskinie morskie.

Cypr - zaplanuj urlop!

Chciałbyś na własnej skórze przekonać się, jak wypoczywa się na pięknych cypryjskich plażach?
Sprawdź ofertę wczasów na Cyprze - w tym sezonie na Cypr dolecisz bezpośrednio z 5 miast Polski!

Na Wyspę Afrodyty bez problemu dostaniesz się także na własną rękę - bezpośrednie loty oferują tanie linie lotnicze Wizzair (sprawdź na www.aero.pl).

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.