Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Co zobaczyć na Lanzarote? Top miejsca i atrakcje

Przepiękna Lanzarote to czwarta co do wielkości z Wysp Kanaryjskich. Jej łagodny klimat i wyjątkowy wygląd co roku przyciągają tysiące spragnionych wypoczynku turystów. Jej wulkaniczne krajobrazy i urokliwe nadmorskie wioski gwarantują, że wakacje na Lanzarote będą prawdziwie niezapomniane. Zobacz przygotowane przez nas TOP miejsca i atrakcje i zarezerwuj urlop marzeń!

Timanfaya - atrakcje Lanzarote

Timanfaya - atrakcje Lanzarote

Na miejscu znajdziemy wszystko, czego możemy potrzebować, by prawdziwie wypocząć. Od jednych z najważniejszych rezerwatów biosfery UNESCO, po przepiękne plaże czy pełne życia kurorty. Na Lanzarote w Hiszpanii nie sposób się nudzić – niezależnie od tego, jakim typem turysty jesteś!

Park Narodowy Timanfaya

Znany przede wszystkim z… wulkanów! Nie należy się jednak obawiać - uśpione wulkany nie wybuchały na tym terenie od 1824 roku. Masywne erupcje stworzyły jednak rozległy bazaltowy krajobraz, który obejmuje około jednej czwartej wyspy. Obecnie jest to w dużej mierze park narodowy, oferujący jedną z najbardziej znanych atrakcji na Lanzarote. Położony na zachodzie, jest to jedna z najbardziej zachwycających i wyjątkowych części wyspy. Co ciekawe, park ten w całości pokryty jest wulkaniczną glebą. By go zwiedzić, należy skorzystać z organizowanych tam wycieczek autobusowych – i choć podczas wycieczki nie można z niego wyjść (by chronić środowisko naturalne), zdecydowanie warto się tu wybrać. Taka podróż to jak wizyta na innej – wulkanicznej – planecie.

Dlaczego warto tam pojechać? Ten spektakularny księżycowy krajobraz zastygłej lawy z 25 kraterami gwarantuje prawdziwie niezapomniane przeżycie i cudowne zdjęcia! Co więcej, w pobliskiej restauracji El Diablo potrawy gotowane są przy użyciu ciepła geotermalnego. Marzysz o zjedzeniu obiadu w rozgrzanym otoczeniu wulkanów? Smacznego!

Niedzielny targ

Urokliwa dawna stolica Lanzarote, Teguise, to senne miejsce pełne klasztorów, kościołów i brukowanych uliczek. Serdecznie polecamy wybrać się tam w niedziele, kiedy to zarówno mieszkańcy, jak i turyści gromadzą się w głębi lądu na straganach i w restauracjach, które ciągną się wzdłuż ulic i placów. Kupimy tam biżuterię, odzież, wyroby skórzane czy rękodzieło, a także niezwykłe przysmaki - od burgerów z kaktusa po transylwańskie wypieki.

Museo Atlántico

Museo Atlántico - atrakcje Lanzarote

Museo Atlántico - atrakcje Lanzarote

Museo Atlántico to pierwsze w Europie podwodne muzeum rzeźby. Znajdziemy je w morzu w pobliżu Marina Rubicon, gdzie zachwycą nas kolonizowane przez życie morskie zatopione cementowe rzeźby autorstwa Jasona deCaires Taylora.

Lanzarote słynie ze snorkelingu, ale nurkowanie wśród zapierających dech w piersiach rzeźb na głębokości 12 metrów to zupełnie inne doświadczenie. Gwarantujemy, że na miejscu jest co oglądać!

Naturalne baseny (nadmorskie lidos)

Odkryte naturalne baseny morskie znajdziemy w szczególności na południowym i wschodnim wybrzeżu Lanzarote. Większość z nich to naturalne skalne formacje, z dodanymi schodkami i drabinkami. Tego typu baseny to spokojniejsze miejsce do pływania, jednak bardziej dzikie niż chlorowane baseny. Co ciekawe, te nadmorskie lidos rzadko kiedy są zatłoczone. Szczególnie warto wybrać się do Los Charcones w pobliżu Playa Blanca i Punta Mujeres na północy.

Jaskinie Jameos del Agua

Jameos del Agua - atrakcje Lanzarote

Jameos del Agua - atrakcje Lanzarote

Najsłynniejszy artysta z Lanzarote, César Manrique, nadał temu miejscu bardzo charakterystyczną estetykę. Jaskinie Jameos del Agua są domem dla restauracji, słynnego zakrzywionego basenu oraz audytorium z siedzeniami barowymi wbudowanymi w skały i paprociami spływającymi kaskadowo ze ścian.

Po zmroku odbywają się tu koncerty na żywo i imprezy gastronomiczne. Jeśli masz ochotę na wieczorne wyjście w niecodziennym stylu – serdecznie polecamy Jaskinie Jameos del Agua.

Haría

Haría - atrakcje Lanzarote

Haría - atrakcje Lanzarote

Dojazd do położonej na wzgórzu wioski Haría dla niektórych może stanowić małe wyzwanie, jednak nagroda zdecydowanie jest tego warta. Na miejscu czeka na nas wyjątkowo klimatyczna enklawa bielonych willi, wysokich palm i tropikalnych roślin, która sprawia wrażenie zagubionego arabskiego raju.

Egzotyczna atmosfera tego miejsca daleka jest od turystycznych kurortów na południu. Na miejscu odwiedź też Casa de César Manrique w Haría, jedną z bardziej znanych rezydencji artysty, położoną w gaju palmowym. Znajdziesz tam godną pozazdroszczenia kolekcję bąbelkowych krzeseł, dziwacznych tkanin i dzieł sztuki, a także niedokończone prace pozostawione w jego starej pracowni.

La Graciosa

La Graciosa - atrakcje Lanzarote

La Graciosa - atrakcje Lanzarote

La Graciosa to mała wyspa na północ od Lanzarote. Dostaniemy się tam promem, bowiem w okolicy nie ma żadnych większych dróg - jedynie ścieżki w piasku. W przeciwieństwie do Lanzarote, wysepka ta pokryta jest złoto-białym piaskiem. Na miejscu znajdziemy też kilka wulkanów, a feeria barw i wspaniałe plaże wprowadzą nas w jeszcze większy zachwyt.

Sama przeprawa promem również jest fascynująca, po drodze zobaczymy bowiem wspaniałe widoki na klify Famara na północ od Lanzarote.

Los Hervideros

Los Hervideros - atrakcje Lanzarote

Los Hervideros - atrakcje Lanzarote

Los Hervideros  to jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Lanzarote. Na miejscu czeka na nas mieszanka czystej turkusowej wody i ciemnych bazaltowych kolumn, a w tle mały czerwony wulkan. Wprost idealna lokalizacja na piknik na łonie natury, wśród niepowtarzalnej feerii barw. W okolicy wytyczono również ścieżkę do zwiedzania, a nawet do zejścia w dół i zajrzenia pod jeden klifów. Spacer jest krótki, ale przyjemny i łatwy.

Los Hervideros znajduje się na zachodnim wybrzeżu, na południe od wspomnianego wcześniej Parku Narodowego Timanfaya. Na najlepsze widoki trafić można w szczególności podczas przypływu, kiedy to o klify rozbijają się morskie fale.

Kanion Las Grietas

Kanion Las Grietas - atrakcje Lanzarote

Kanion Las Grietas - atrakcje Lanzarote

Las Grietas w języku hiszpańskim dosłownie tłumaczy się jako "pęknięcia". Jest to formacja na zboczu wysokiego na 600 metrów wulkanu Montaña Blanca. Skała pękła tam w trzech miejscach, tworząc wąskie przejścia, przypominające miniaturową wersję kanionów w Arizonie. Na miejscu czekają na nas niezwykłe krajobrazy i różnej wielkości szczeliny z pięknymi liniami wyrzeźbionymi w skale, a także widoki na Puerto del Carmen i morze. I, co ważne, łatwo się tam dostać!

Wybierz się na Lanzarote i zasmakuj prawdziwej przygody! Zobacz jedne z najpiękniejszych skarbów dziedzictwa naturalnego, zwiedź cudowne zabytki i podziwiaj zapierającą dech w piersiach naturę. Czego chcieć więcej? Odkryj w sobie podróżnika i zarezerwuj wakacje życia! Lanzarote i Wyspy Kanaryjskie czekają!

Top miejsca i atrakcje na Lanzarote - mapa

Podsumowanie

  • Park Narodowy Timanfaya: Charakteryzuje się wulkanicznym krajobrazem z bazaltowymi formacjami. Zwiedzanie możliwe tylko poprzez wycieczki autobusowe.
  • Niedzielny Targ w Teguise: Miejsce oferujące rękodzieło, lokalne przysmaki i produkty. Popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.
  • Museo Atlántico: Pierwsze w Europie podwodne muzeum rzeźby, z dziełami Jasona deCaires Taylora, dostępne dla nurków.
  • Naturalne baseny: Skalne formacje z dostępnymi schodkami i drabinkami, oferujące spokojniejsze miejsce do pływania.
  • Jaskinie Jameos del Agua: Zaplanowane przez Césara Manrique z restauracją, basenem, i audytorium. Miejsce na wieczorne wydarzenia kulturalne.
  • Haría: Wioska z bielonymi willami i bogatą roślinnością. Znaleźć tam można też dom Césara Manrique.
  • La Graciosa: Niewielka wyspa z złoto-białym piaskiem i wulkanami. Oferuje piękne widoki na klify Famara.
  • Los Hervideros: Przyciąga turkusową wodą i ciemnymi bazaltowymi kolumnami. Idealne na piknik i krótki spacer.
  • Kanion Las Grietas: Formacja na zboczu 600-metrowego wulkanu Montaña Blanca, charakteryzująca się trzema pęknięciami w skale. Przypomina miniaturę kanionów Arizony.

15.01.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.