Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Co warto zobaczyć w Barcelonie? Atrakcje warte uwagi!

Barcelona jest najczęściej odwiedzanym miastem w Hiszpanii i nietrudno zrozumieć dlaczego - historyczna stolica Katalonii jest pełna galerii, muzeów i atrakcji, które koniecznie warto zobaczyć. Sprawdź, co warto zrobić w Barcelonie!

Sagrada Familia - atrakcje Barcelony

Sagrada Familia - atrakcje Barcelony

Położone między górami i morzem, miasto słynie z wyjątkowej architektury, kwitnącego życia nocnego i miejskich plaż, a przede wszystkim niepowtarzalnego klimatu. Na miejscu nie sposób na nudę! Z tego względu przygotowaliśmy zestawienie najlepszych atrakcji na wakacje w Barcelonie. Teraz wystarczy tylko zarezerwować wycieczkę i… zwiedzać!

Sagrada Família

Każde większe miasto ma co najmniej jedną wyjątkowo rozpoznawalną, charakterystyczną atrakcję, której po prostu nie można przegapić. W przypadku Barcelony bez wątpienia będzie to Sagrada Família. Wspaniałe arcydzieło Antoniego Gaudiego budowane było przez ponad 130 lat i… wciąż nie jest ukończone.

Daleko mu jednak do placu budowy, kościół posiada dwie okazałe fasady wysadzane misternymi kamiennymi rzeźbami, wieże, które lśnią płytkami przypominającymi klejnoty oraz wnętrze wypełnione kolumnami przypominającymi drzewa, wznoszącymi się ku sufitowi z baldachimem.

Wskazówka: Sagrada Família jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Hiszpanii i może być bardzo zatłoczona. Aby uniknąć tłumów, odwiedź ją wcześnie rano (otwiera się o 9:00).

Projekty Gaudiego

Budynki Gaudiego - atrakcje Barcelony

Budynki Gaudiego - atrakcje Barcelony

Sagrada Família może być najbardziej znanym budynkiem Gaudiego, ale wszystkie jego wspaniałe projekty są warte odwiedzenia. Najbardziej znane to Casa Batlló, z opalizującymi łuskami przypominającymi smoka i balkonami z jak czaszki i kości, oraz La Pedrera, z falistą kamienną fasadą i fantazyjnymi kominami. Niektóre z jego mniej znanych, ale równie pięknych budynków to Casa Vicens, czyli pierwszy dom, jaki kiedykolwiek zaprojektował, Palau Güell oraz Torre Bellesguard.

Dzielnica Gotycka

Dzielnica Gotycka - atrakcje Barcelony

Dzielnica Gotycka - atrakcje Barcelony

Dzielnica Gotycka w Barcelonie (Barri Gòtic) to najstarsza i najbardziej klimatyczna część miasta. Charakteryzuje się małymi alejkami, ukrytymi placami i zabytkowymi budynkami. Leży na wschód od La Rambla, słynnego deptaka, który biegnie przez centrum starego miasta.

Okolica jest pełna stuletnich sklepów, małych barów i uroczych kawiarni. Do najważniejszych atrakcji należy imponujący Plaça Reial, otoczony kawiarniami i palmami, Plaça Sant Jaume, przy którym znajduje się wielki Palau de la Generalitat, oraz imponująca La Catedral.

Wskazówka: Wiele części Dzielnicy Gotyckiej słynie z barów i klubów, które działają do późnych godzin porannych. Idealne, jeśli chcesz tańczyć do białego rana, ale nie jest to najlepsza okolica na pobyt, jeśli podróżujesz z małymi dziećmi lub cenisz sobie spokojny sen.

Casa Milà

Casa Milá, powszechnie znana jako La Pedrera, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to dzieło sztuki samo w sobie, ze względu na swoją niezwykłą architekturę i duże okna rozsiane po całej fasadzie. Ozdobiony motywami morskimi i mitologicznymi budynek mieści również salę wystawową, a na jego tarasie na dachu odbywają się koncerty.

Montjuïc

Montjuïc to zielone wzgórze na południe od miasta, na którym znajduje się Park Olimpijski, a także liczne muzea i ogrody. Wznosząc się od Plaza d'Espanya, najpierw zobaczysz wspaniałe schody i fontanny spływające kaskadą ze wspaniałego pałacu mieszczącego Museu Nacional d'Art de Catalunya. Za nim znajduje się ogromny Stadion Olimpijski i reszta Parku Olimpijskiego.

Wskazówka: Museu Nacional d'Art de Catalunya posiada taras, który oferuje spektakularne widoki na miasto i jest popularnym miejscem do oglądania zachodu słońca. Bar na świeżym powietrzu umożliwia wypicie kilku drinków podczas podziwiania widoków.

Camp Nou

Camp Nou - atrakcje Barcelony

Camp Nou - atrakcje Barcelony

Jeśli lubisz sport, a zwłaszcza piłkę nożną, nie możesz przegapić stadionu jednego z największych klubów na świecie. Camp Nou to wewnętrzne sanktuarium blaugrany, jak nazywani są kibice, a także imponujący, wspaniały stadion o pojemności 98 000 osób.

Ulica La Rambla

Ulica La Rambla - atrakcje Barcelony

Ulica La Rambla - atrakcje Barcelony

Słynna ulica La Rambla o długości 1,2 km, która rozciąga się w kierunku morza, jest najbardziej turystycznym miejscem w mieście - czasami ledwo można przepchnąć się przez tłumy. Kawiarenki na świeżym powietrzu, pachnące stoiska z kwiatami i często pomijana mozaika Miró rozsiane są po chodniku, podczas gdy kluczowe miejsca znajdują się po obu stronach ulicy, w tym elegancki Gran Teatre del Liceu, rozległy Mercat de la Boqueria i liczne galerie. Kilka innych dzielnic, takich jak El Poblenou, ma również swoje własne atrakcyjne spacery. Na ulicy znajdziemy również kolorowe, kreatywne przedstawienia mimów i przebranych aktorów ulicznych oraz malarzy. Zdecydowanie warto!

Targ Boquería

Targ Boquería - atrakcje Barcelony

Targ Boquería - atrakcje Barcelony

Oprócz tego, że jest targiem miejskim, targ Boquería stał się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Barcelony. Jego oferta kulinarna jest tak apetyczna, że nie będziesz w stanie oprzeć się spróbowaniu smakołyków sprzedawanych na jego różnorodnych straganach.

Pozwól oczarować się pięknej, kolorowej Barcelonie i zakochaj się w gorącej stolicy Hiszpanii! Spędź wakacje dokładnie tak, jak lubisz i twórz wspomnienia na całe życie. Pomyśl nad zarezerwowaniem podróży już teraz – świat należy do Ciebie!

 

Podsumowanie

  • Sagrada Família: Niepowtarzalny kościół zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego. Budowa trwała ponad 130 lat, nadal nieukończona. Znana z okazałych fasad i misternych rzeźb.
  • Projekty Gaudiego: Oprócz Sagrada Família, warto odwiedzić inne projekty Gaudiego jak Casa Batlló, La Pedrera, Casa Vicens, Palau Güell i Torre Bellesguard.
  • Dzielnica Gotycka: Najstarsza i najbardziej klimatyczna część miasta, charakteryzująca się małymi alejkami i zabytkowymi budynkami. Pełna stuletnich sklepów, barów i kawiarni. Znajduje się na wschód od słynnej La Rambla.
  • Casa Milà: Inaczej La Pedrera, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  • Montjuïc: Zielone wzgórze na południe od miasta, z Parkiem Olimpijskim, muzeami i ogrodami. Znajduje się tu także Museu Nacional d'Art de Catalunya i Stadion Olimpijski.
  • Camp Nou: Stadion FC Barcelony, o pojemności 98 000 osób. Sanktuarium dla kibiców piłki nożnej.
  • Ulica La Rambla: Słynna ulica o długości 1,2 km, najbardziej turystyczne miejsce w mieście. Pełna kawiarenek, stoisk z kwiatami, teatrów i galerii.
  • Targ Boquería: Jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, znana z bogatej oferty kulinarnych smakołyków. Pełen różnorodnych straganów.

15.04.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.