Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Co warto kupić we Włoszech? Lista zakupowa pamiątek

Włochy to kraj słynący ze swojej bogatej kultury, sztuki i pysznego jedzenia - nic więc dziwnego, że każdego roku tak wiele osób decyduje się na wakacje w tym niezwykłym miejscu! Jeśli planujesz odwiedzić Włochy w najbliższym czasie, z pewnością zechcesz zabrać do domu kilka włoskich pamiątek. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zapoznaj się z przygotowaną przez nas listą zakupową! Co warto kupić we Włoszech?

Kosze, ceramika i szkło

Kosze, ceramika i szkło

Kosze, ceramika i szkło

Jeśli szukasz tradycyjnej włoskiej pamiątki, na miejscu czeka oszałamiający wybór koszy, ceramiki, szklanek i naczyń glinianych. Dostępne w różnych kolorach i stylach, przedmioty te stanowią piękne dekoracje do domu i prezenty dla najbliższych. Co ciekawe, ceramika może być dodatkowo spersonalizowana imionami lub inicjałami!

Pamiątki te są dostępne w szerokim zakresie cen, więc każdy znajdzie coś dla siebie. A co najlepsze, będą przypominać o czasie spędzonym we Włoszech za każdym razem, gdy ich użyjesz!

Polecamy odwiedzić jeden z wielu słynnych sklepów z ceramiką we Florencji czy Wenecji. Znajdziemy tam nieskończoną gamę wysokiej jakości przedmiotów do wyboru.

Zaplanuj wakacje marzeń

we Włoszech


Sprawdź oferty

Obrazy i rzeźby

Włochy są domem dla jednych z najbardziej kultowych dzieł sztuki na świecie. Wystarczy spojrzeć na zapierający dech w piersiach sufit Kaplicy Sykstyńskiej! Oznacza to, że wszelkiego rodzaju obrazy i rzeźby to idealne pamiątki z Włoch.

Na tych, którzy pragną zabrać do domu kawałek historii, na miejscu czeka wiele muzeów i galerii sztuki sprzedających liczne reprodukcje i pocztówki. Warto jednak wiedzieć, że wielu lokalnych artystów sprzedaje swoje prace na publicznych placach i rynkach. Niezależnie od tego, czy szukasz miniaturowej kopii muzealnej figurki, czy jedynej w swoim rodzaju rzeźby, znajdziesz ją we Włoszech.

Wyroby skórzane we Włoszech

Wyroby skórzane z Włoch

Wyroby skórzane z Włoch

Włochy słyną z wysokiej jakości wyrobów skórzanych, od torebek i butów po paski i portfele. Włoskie wyroby skórzane znane są z doskonałej jakości i trwałości. Wszak Włochy są domem dla niektórych z najbardziej znanych luksusowych marek na świecie, takich jak Prada, Gucci i Fendi.

Wiele małych sklepów sprzedaje portfele, paski i inne akcesoria za ułamek ceny. Wybierając skórzaną pamiątkę, należy jednak dokładnie sprawdzić przedmiot, aby upewnić się, że jest wykonany z prawdziwej włoskiej skóry.

Aby znaleźć wysokiej klasy marki projektantów, udaj się do głównych dzielnic mody w Mediolanie, Rzymie czy Florencji. Spróbuj poszukać wyrobów skórzanych w małych sklepach i na targowiskach, aby znaleźć bardziej przystępne cenowo opcje.

Wino we Włoszech

Włoskie wino

Włoskie wino

Żadna podróż do Włoch nie byłaby kompletna bez przywiezienia do domu butelki słynnego lokalnego wina. Włochy są jednym z największych producentów wina na świecie!

Niezależnie od tego, czy wolimy czerwone, białe czy musujące, z pewnością znajdziemy tam wino, które przypadnie nam do gustu. Najlepszym miejscem do zakupu wina są liczne lokalne winnice. Wiele winiarni oferuje nawet wycieczki i degustacje, dzięki czemu można poznać cały proces produkcji i spróbować wina jeszcze przed dokonaniem zakupu. W miastach i miasteczkach w całym kraju znajdziemy również szeroki wybór sklepów z winami.

Pamiętaj tylko, aby poprosić o pomoc, jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj wina kupić.

Marmur i kamienne rzeźby

Włoscy rzemieślnicy od wieków tworzą piękne rzeźby i dzieła sztuki z marmuru i kamienia. Podczas gdy wiele z najbardziej znanych dzieł jest wystawianych w muzeach, na miejscu można również znaleźć wiele mniejszych przedmiotów na sprzedaż - od breloczków do kluczy i przycisków do papieru po wazony i statuetki.

Choć niektóre rzeźby mogą być dość drogie, z pewnością znajdziemy również wiele tańszych opcji.

Kołatka do drzwi z lwem

Kołatka do drzwi z lwem

Kołatka do drzwi z lwem

Kołatki do drzwi z lwem są jedną z najpopularniejszych pamiątek z Włoch. Te unikalne elementy wykonane są z mosiądzu lub brązu, dodając odrobinę elegancji do każdych drzwi.

Kołatka z lwem to nie tylko piękne dzieło sztuki, ale także praktyczna i niecodzienna pamiątka, która z pewnością będzie używana i doceniana przez lata!

Koronki z Burano

Koronki z Burano

Koronki z Burano

Burano to mała wyspa słynąca z tradycyjnego wyrobu koronek. Przez wieki kobiety z Burano tworzyły tam piękne koronki przy użyciu techniki przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Dziś koronkarki na wyspie są jednymi z najbardziej wykwalifikowanych na świecie. I chociaż wiele z nich sprzedawanych jest wysokiej klasy markom modowym, można również znaleźć wiele mniejszych przedmiotów na sprzedaż - od obrusów i serwetek po chusteczki do nosa i breloczki do kluczy.

Kupując koronki z Burano, należy zwrócić uwagę na certyfikat autentyczności, aby mieć pewność, że otrzymujemy prawdziwy kawałek tego włoskiego rzemiosła.

Szkło z Murano

Szkło z Murano

Szkło z Murano

Szkło Murano słynie ze swojego piękna, jednak mówi się również, że posiada ono specjalne moce. Legenda głosi, że podarowanie ukochanej osobie kawałka szkła z Murano wzmocni związek i utrzyma go w zdrowiu przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy wierzysz w tę legendę, nie da się zaprzeczyć, że szkło z Murano to oszałamiająca i wyjątkowa pamiątka.

Maski weneckie

Maski weneckie

Maski weneckie

Maski weneckie to obowiązkowa pamiątka z Włoch! Te piękne maski często wykonane są z papier mâché lub skóry i są dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów. Chociaż maski weneckie można znaleźć w wielu sklepach w Wenecji, najlepszym miejscem do ich zakupu jest jeden z wielu festiwali masek w mieście.

Włochy to piękny kraj. Nikogo nie dziwi więc fakt, że po udanych wakacjach zechcemy zabrać do domu drobne pamiątki. Pamiętaj jednak o pamiątkach, których przewóz przez granicę grozi złamaniem prawa. Dla ułatwienia przygotowaliśmy również krótką listę produktów, które mogą przysporzyć nam problemów na lotnisku.

Podsumowanie

  1. Obrazy i rzeźby: Włochy są domem dla jednych z najbardziej kultowych dzieł sztuki na świecie. Można zakupić reprodukcje i pocztówki w muzeach i galeriach, a także oryginalne prace lokalnych artystów na publicznych placach i rynkach.
  2. Kosze, ceramika, szkło i wyroby ceramiczne: Włoska ceramika, dostępna w różnych kolorach i stylach, stanowi piękne dekoracje do domu i prezenty dla najbliższych. Często można je spersonalizować.
  3. Wyroby skórzane: Włochy słyną z wysokiej jakości wyrobów skórzanych. Można znaleźć produkty zarówno luksusowych marek, jak Prada, Gucci, Fendi, jak i tańsze alternatywy w małych sklepach.
  4. Wino: Włochy są jednym z największych producentów wina na świecie. Można zakupić lokalne wino w winnicach, które często oferują wycieczki i degustacje.
  5. Marmur i kamienne rzeźby: Włoscy rzemieślnicy tworzą piękne rzeźby i dzieła sztuki z marmuru i kamienia. Przedmioty te dostępne są w szerokim zakresie cen.
  6. Koronki z Burano: Włoska wyspa Burano słynie z tradycyjnego wyrobu koronek. Przedmioty wykonane z koronki są dostępne na sprzedaż, ale ważne jest sprawdzenie certyfikatu autentyczności.
  7. Szkło z Murano: Szkło Murano to piękna i wyjątkowa pamiątka, a według legendy posiada także specjalne moce.
  8. Maski weneckie: Maski weneckie są dostępne w wielu sklepach w Wenecji, ale najlepszym miejscem do ich zakupu jest jeden z festiwali masek w mieście.

26.06.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.