Bon turystyczny 500 plus – nowy pomysł rządu – kto go dostanie? Poznajcie zasady!

Pamiętacie bon 1000 plus, o którym pisaliśmy tutaj? To już historia. Rządzący mają nowy pomysł na wsparcie turystyki po pandemii koronawirusa. Kto skorzysta na zmianach i dostanie dodatkowe pieniądze na wakacje? Jak dokładnie działa bon turystyczny 500 plus? Zebraliśmy niezbędne informacje w artykule!

Dla kogo bon turystyczny 500 plus

Bon turystyczny 500 plus – kto go dostanie?

W odróżnieniu od pierwszej propozycji – tym razem beneficjentami bonu będą rodziny, które pobierają świadczenie 500+ na dziecko. Oznacza to, że rząd nie dopłaci do wakacji osobom bezdzietnym.

Wysokość świadczenia to 500zł na każde dziecko. Oznacza to, że rodzina z 2 dzieci otrzyma 1000zł, a rodziny wielodzietne, nawet kilka tysięcy złotych wsparcia na wyjazd krajowy.

Wyjątkiem są dzieci niepełnosprawne, które otrzymają 1000zł, ze względu na ich trudną sytuację.

Co ważne – świadczenie będzie również obowiązywać dzieci, które urodzą się w najbliższych miesiącach.

Bon 500 plus – skąd go wziąć?

Rodzice przyzwyczajeni do comiesięcznych przelewów na konto muszą przygotować się, ze wsparcie w postaci bonu turystycznego 500 plus będzie miało inną formę. Bon będzie możliwy do pobrania w formie elektronicznej z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.Turystyczny bon 500 plus – kiedy można pobrać

Ustawa została przyjęta i według zapowiedzi Ministerstwa, płatności będzie można dokonywać od trzeciego tygodnia  lipca.

Na reallizację bonu będzie sporo czasu – Prezydent zapowiedział, że bon 500+  będzie można wykorzystać do końca marca 2022r. Te obietnicę potwierdzają zapisy ustawy.

Na co można przeznaczyć Bon 500+?

Jak zapowiedział Prezydent Andrzej Duda – bon będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne w kraju. Informacje uzupełniła Minister Emilewicz w trakcie konferencji prasowej mówiąc, że przez usługi turystyczne rozumie :

  • Bazę noclegową – rozumianą bardzo szeroko od najlepszych hoteli w Polsce po niewielkie gospodarstwa agroturystyczne
  • Imprezy turystyczne – organizowane przez Tour Operatorów – wydarzenia pakietowane, które obejmą np. pobyt, wyżywienie, zwiedzanie muzeów i innych. Ważne, by były to elementy pakietu, a nie osobne usługi.

W obu przypadkach takie wakacje w Polsce można zarezerwować na Travelplanet.pl

Dodatkowo można będzie wydać środki na kilka wyjazdów – podzielić je zgodnie z własnym wyborem – wystarczy zmieścić się w kwocie całościowej otrzymanego dodatku. Nie będzie miała znaczenia długość wyjazdu – wsparcie będzie więc można wykorzystać zarówno na wyjazdy tygodniowe, weekendowe czy jednodniowe.

Podsumowując, ze środków z bonu będzie można zatem wykupić nocleg w hotelu, agroturystyce, obóz, kolonię czy wycieczkę w polskim biurze podróży znajdującym się w Katalogu Bazy Turystycznej.

Bon turystyczny – jak go wykorzystać?

Chcąc skorzystać z bonu – wystarczy powiedzieć o tym w momencie rezerwacji, zakupu wycieczki lub zakwaterowania.


Bon turystyczny 500 plus – podsumowanie:

  • Przeznaczony dla rodzin pobierających świadczenie 500+
  • Wsparcie w wysokości 500zł na każde dziecko
  • Wsparcie dzieci niepełnosprawnych będzie wynosić 1000zł na każde dziecko
  • Prawdopodobnie dostępny już od lipca 2020r.
  • Bon będzie w formie elektronicznej – do pobrania w ZUS
  • Bon będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne w kraju
  • Bon będzie można wykorzystać do końca marca 2022r.
  • Środki ze wsparcia będzie można podzielić na kilka wyjazdów

Warto już dziś zastanowić się nad ofertą wakacji w Polsce, na które przeznaczysz swój bon turystyczny. Kliknij tutaj >> wakacje w Polsce << i znajdź idealną ofertę dla siebie.

Podziel się wpisem ze znajomymi