Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Bon turystyczny 500 plus – zasady, dla kogo, jak dostać

Rządzący mają nowy pomysł na wsparcie turystyki po pandemii koronawirusa. Kto skorzysta na zmianach i dostanie dodatkowe pieniądze na wakacje? Jak dokładnie działa bon turystyczny 500 plus? Zebraliśmy niezbędne informacje w artykule! 

Bon turystyczny 500 plus – kto go dostanie?

W odróżnieniu od pierwszej propozycji – tym razem beneficjentami bonu będą rodziny, które pobierają świadczenie 500+ na dziecko. Oznacza to, że rząd nie dopłaci do wakacji osobom bezdzietnym. Wysokość świadczenia to 500zł na każde dziecko. Oznacza to, że rodzina z 2 dzieci otrzyma 1000zł, a rodziny wielodzietne, nawet kilka tysięcy złotych wsparcia na wyjazd krajowy.

Bon 500 plus – skąd go wziąć?

Rodzice przyzwyczajeni do comiesięcznych przelewów na konto muszą przygotować się, ze wsparcie w postaci bonu turystycznego 500 plus będzie miało inną formę. Należy zalogować się na swój profil na PUE ZUS. Następnie trzeba wybrać z górnego menu zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny” -> „Mój bon”.


Wakacje w Polsce - sprawdź oferty


Turystyczny bon 500 plus – kiedy można pobrać

Według zapowiedzi Prezydenta i rządu prace nad projektem trwają i wszystko wskazuje na to, że będzie on dostępny od 1 sierpnia 2020. Na reallizację bonu będzie sporo czasu – Preydent zapowiedział, że bon 500+  będzie można wykorzystać do końca marca 2022r.

Na co można przeznaczyć Bon 500+?

Jak zapowiedział Prezydent Andrzej Duda – bon będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne w kraju. Ze środków z bonu będzie można zatem wykupić nocleg w hotelu, agroturystyce, obóz, kolonię czy wycieczkę w polskim biurze podróży znajdującym się w Katalogu Bazy Turystycznej.

Bon turystyczny – jak go wykorzystać?

Po aktywowaniu bonu, otrzymuje się unikatowy kod, który należy podać przy dokonywaniu płatności za usługi turystyczne.


Bon turystyczny 500 plus - podsumowanie:

  • Przeznaczony dla rodzin pobierających świadczenie 500+
  • Wsparcie w wysokości 500zł na każde dziecko
  • Dostępny już od sierpnia 2020r.
  • Bon będzie w formie elektronicznej – do pobrania w ZUS
  • Bon będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne w kraju
  • Bon będzie można wykorzystać do końca marca 2022r.

Warto już dziś zastanowić się nad ofertą wakacji w Polsce, na które przeznaczysz swój bon turystyczny. Kliknij tutaj >> wczasy w Polsce << i znajdź idealną ofertę dla siebie.

10.06.2020 Jakub Janz

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.