Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Atrakcje w Mediolanie - najlepsze miejsca do zobaczenia! 

Mediolan to niezwykłe miasto, pełne atrakcji i ciekawych zakątków. Nie bez powodu jest określane jakoświatowa stolica mody, bowiem właśnie tutaj swoje kolekcje prezentują takie sławy jak Prada, Armani, czy Fendi. Dodatkowo w mieście tym można zobaczyć ogrom zabytków oraz cieszyć się wspaniałą pogodą. To idealny kierunek na wakacje marzeń, pełne ciekawych doznań i turystycznych perełek.

Katedra w Mediolanie  - Włochy

Katedra w Mediolanie  - Włochy

Mediolan znajduje się w Lombardii, na Nizinie Padańskiej, a dokładniej w jej północno- zachodniej części.To najbogatsze miasto w całych Włoszech, które jednocześnie stanowi świetną bazę wypadową w Alpy, czy też nad jezioro Como.Mediolan co roku odwiedzają rzesze turystów pragnących poznać to miejsce i wspaniale spędzić czas. Przede wszystkim warto pospacerować po historycznym centrum tej niesamowitej metropolii oraz zobaczyć jej najlepsze zakątki, co można zrobić już nawet w dwa dni!

Najsłynniejsza Katedra w Mediolanie - Piazza del Duomo

Zwiedzanie Mediolanu warto rozpocząć od słynnego Piazza del Duomo, czyli Placu Katedralnego. W miejscu tym bowiem czeka wiele znanych atrakcji tego miasta. To tutaj można zobaczyć mediolańską katedrę Duomo, która należy do największych kościołów na całym świecie. Ma pięknie zdobioną fasadę, a punktem obowiązkowym dla zwiedzających jest wejście na dach.

Warto wspomnieć o tym, że wejście do katedry jest płatne, a kasa biletowa znajduje się w budynku obok. Można stanąć w kolejce lub też zakupić bilet w jednym z dostępnych tu automatów. Zwiedzanie katedry jest warte poświęceń, zwłaszcza że z jej dachu rozciąga się niezapomniany widok na miasto.

Castello Sforzesco, czyli Zamek Sforzów

Kolejną atrakcją, której nie sposób pominąć będąc w Mediolanie (a która stanowi też niejako symbol tego miasta) jest Zamek Sforzów.Obecnie w jego wnętrzach znajdują się takie muzea jak Muzeum Sztuki Antycznej, Muzeum Instrumentów, czy Galeria - Pinakoteka. To tutaj można zobaczyć ostatnie dzieło Michała Anioła, którego nie dokończył, czyli rzeźbę Rondanini Pietà.

Zamek Sforzów znajduje się nieopodal Placu Katedralnego - wystarczy 20 minut marszu, by się tutaj dostać. Wejście na dziedziniec jest bezpłatne, jednakże udając się do jego wnętrza trzeba zaopatrzyć się w bilet wstępu. 

Piazza Della Scala i czekające tam zabytki

Galeria Vittorio Emanuela - Włochy

Galeria Vittorio Emanuela - Włochy

Chcąc rzeczywiście poznać bliżej Mediolan i zobaczyć najciekawsze miejsca w tym mieście koniecznie trzeba się wybrać na plac Piazza Della Scala. To tutaj bowiem można dostrzec słynny teatr La Scala i wejść do jego wnętrza. Już sama fasada zachwyca. Warto też odwiedzić Muzeum Teatro alla Scala, by poznać nieco bliżej historię tego budynku.

Naprzeciwko Piazza Della Scala natomiast znajduje się Palazzo Marino, czyli mediolański ratusz.Warto też zobaczyć takie perełki jak słynna Galeria Vittorio Emanuela, czy Palazzo Beltrami. Jak widać w miejscu tym nie brakuje atrakcji, dlatego też koniecznie trzeba tutaj zawitać zwiedzając Mediolan.

Niezwykły park miejski - Park Sempione

Kolejną perełką Mediolanu jest niewątpliwie park miejski, czyli Parco Sempione. Można tutaj odpocząć, schronić się przed upałem, czy też odwiedzić tutejsze akwarium oraz Muzeum La Triennale di Milano, które poświęcone zostało współczesnej sztuce designu. Atrakcją tego miejsca jest także wieża widokowa Torre Branca, z której rozciąga się krajobraz na miasto.

Park Sempione to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój oraz kontakt z naturą. Można tutaj wypocząć na rozległej łące, czy też zabrać dzieci na plac zabaw lub pospacerować wokół fontanny. Park Sempione został utworzony w stylu angielskim.

Nowoczesne dzielnice miasta, czyli Corso Como i Porta Nuova

Corso Como i Porta Nuova  - Mediolan

Corso Como i Porta Nuova  - Mediolan

Mediolan prócz zabytków i parków posiada także niezwykle ciekawe dzielnice, które zachwycają nowoczesnością i efektownymi miejscami.Mowa tutaj o Corso Como oraz Porta Nuova. Pierwsza z nich stanowi jedną z najmodniejszych ulic w całym mieście, a jednocześnie można tutaj spotkać galerie sztuki, hotel i księgarnie. Druga natomiast posiada wiele drapaczy chmur i to w tej części miasta znajduje się najwyższy budynek we Włoszech, czyli wieża Unicredit. 

W Corso Como dodatkowo można bawić się do białego rana, bowiem znajduje się tutaj wiele klubów i barów. Porta Nuova zaś posiada bramy miasta, które niegdyś stanowiły część średniowiecznych murów Mediolanu.

Jednym z ciekawszych miejsc w Mediolanie jest także dzielnica Navigli, która przyciąga swoją malowniczością i niezwykłą atmosferą.To tutaj znajdują się najważniejsze kanały miasta - Naviglio Pavese oraz Naviglio Grande. Wzdłuż nich zaś ulokowane są liczne bary, kawiarnie i restauracje. Zwłaszcza wieczorami, gdy w wodzie można obserwować światła padające z okien, klimat tego miejsca staje się niezapomniany.

W dzielnicy tej co miesiąc można odwiedzić także antykwaryczny targ pełen ciekawych artefaktów. Dodatkowo Navigli znana jest ze swojej kultury oraz sztuki, to tutaj bowiem można zobaczyć jeden z najstarszych kościołów w całym Mediolanie, czyli kościół San Cristoforo oraz przejść się niezwykle urokliwą uliczką Vicolo dei Lavandai. 

Santa Maria delle Grazie i “Ostatnia Wieczerza”

Zwiedzając Mediolan nie sposób zapomnieć o zobaczeniu jednego z najistotniejszych kościołów w całym mieście, czyli Santa Maria delle Grazie. Jest nie tylko piękny, lecz również ma ogromne znaczenie przez wzgląd na znajdującą się nieopodal jedną z największych atrakcji turystycznych Mediolanu, czyliobraz Leonarda da Vinci “Ostatnia Wieczerza”. Fresk ten powstał w latach 1494-1498 i  do dziś zachwyca swoim wykonaniem.

Warto pamiętać o tym, że chcąc zobaczyć to dzieło trzeba wcześniej zarezerwować sobie bilet. W refektarzu zaś można zachwycać się freskiem tylko przez piętnaście minut. To wszystko przez wzgląd na to, by zachowana została odpowiednia temperatura i wilgotność, które służą temu, by dzieło Leonarda da Vinci móc oglądać przez kolejne lata - by przetrwało jak najdłużej.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.