Rejs po Morzu Śródziemnym

Autor: Magdalena Wątroba Travelplanet.pl dodane: 23.08.2011

Luksusowy wypoczynek i zwiedzanie w tym samym czasie - taką formę spędzenia tygodnia gwarantuje rejs po Morzu Śródziemnym statkiem wycieczkowym MSC POESIA należącym do linii MSC Cruises. Nocami statek pokonuje tysiące mil morskich a w ciągu dnia cumuje w jednym z kilku miast portowych.

Olbrzymi

Takie wrażenie towarzyszy każdemu, kto pierwszy raz staje przed wejściem na statek MC Poesia. Rzeczywiście cruisy są olbrzymie. MSC Poesia posiada 13 pokładów oraz prawie 1300 kajut o różnym standardzie. Zabiera na pokład 3000 pasażerów, o których dba 2000 pracowników obsługi. Projektanci statku postarali się, żeby na każdym kroku dało się zauważyć włoski styl wnętrz. Nazwy pokładów poświęcone są włoskim poetom takim jak: Dante, d’Annunzio, Petrarca.

 

Wieczorami i popołudniami

Na statku naprawdę nie można się nudzić. Pięć restauracji pozwala zakosztować różnorodnego menu, a bary (w tym sushi bar z ogrodem zen), kawiarnie i kluby uzupełniają tę ofertę. Na statku można oglądnąć film w kinie pod gwiazdami, zobaczyć spektakl teatralny lub musical. Nie brakuje również koncertów i show w różnych wydaniach w pięciu językach: po angielsku, niemiecku, włosku, francusku i hiszpańsku. Można również spróbować szczęścia w kasynie. Wyczerpani zwiedzaniem i atrakcjami goście mogą się zrelaksować w Centrum SPA lub potrenować kondycję w centrum sportowym.

Dużym wydarzeniem jest wieczór kapitański, czyli uroczysta gala podczas której obowiązują stroje wieczorowe, restauracje serwują najbardziej wyszukane dania a kapitan stara się przywitać z każdym z pasażerów osobno. Ponieważ rejs trwa tylko tydzień, często okazuje się, że nie wszystko udało się zobaczyć, sprawdzić lub skosztować, ale wrażenia z pobytu na statku pozostają na długo w pamięci.

 

Cumowanie

Portem startowym rejsu jest Genua a następnego każdego poranka, około godziny 9.00 statek przybija do kolejnych miast portowych. Trasa rejsu MSC Poesia to hiszpańskie Malaga i Kadyks, portugalska Lizbona, Giblaltar, Alicante i Barcelona – miasta, które urzekają historią, budowlami i śródziemnomorską kulturą. Można je zwiedzić „na własną rękę” – dla lubiących zobaczyć mniej w swoim własnym tempie. Warto wiedzieć, że w większości miast na południu Europy porty położone są tak, że do centralnych punktów miasta (np. rynek, place, zamki, fortece) jest stosunkowo blisko. Można też wybrać jedną z propozycji wycieczek zorganizowanych. Wtedy zobaczymy więcej a przewodnik wskaże nam najbardziej atrakcyjne punkty, opowie historie i ciekawostki.

Z całą pewnością na rejs trzeba zabrać dodatkową kartę pamięci do aparatu. Okazji do zrobienia zdjęć będzie bardzo wiele.

Tagi:

Dodaj komentarz

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY