Gran Pista w Monte Bondone

Autor: Krzysztof Komórek Aero.pl dodane: 21.09.2011

Monte Bondone, to jedna z najstarszych stacji narciarskich we Włoszech. W latach 30-tych wybudowano tam pierwszy wyciąg narciarski – słynny Slittone.

Monte   Bondone   - to mała stacja, ale posiadająca wszystko, co potrzebne, by miłośnik sportów zimowych był zadowolony. Bonusem są widoki – jedne z najpiękniejszych we Włoszech

Panorama górska z widokiem od gór Trentino, Dolomitów Brenta po Dolinę Val di Fassa sprawia niesamowite wrażenie i powoduje szybsze bicie serca niejednego narciarza.

Co prawda w samej miejscowości jest tylko 20 kilometrów tras, ale są systematycznie dośnieżane przy użyciu nowoczesnych technik i objęte karnetem Skirama Dolomity Adamello.

Jeśli komuś to nie wystarcza – proponuję poszerzenie karnetu na "Skirama Dolomiti", który umożliwia korzystanie z kolejnych siedmiu terenów narciarskich o łącznej długości 428 km tras i 142 wyciągów. Tereny narciarskie "Skirama Dolomiti" nie są połączone linią autobusową, poruszanie się między terenami jest możliwe jedynie, jeśli się posiada własny środek lokomocji.

Dla dorosłych i dla dzieci

Monto Bondone to miejsce gdzie spokojnie mogą się wybrać rodziny z dziećmi, a także narciarze bez większego doświadczenia. Można tam znaleźć łatwe trasy, ale także takie, które stanowią wyzwanie dla bardziej doświadczonych narciarzy.

Szukającym wyzwań proponujemy 3,5 km zjazd Gran Pista o różnicy wysokości ok. 800 m. Snowboardziści  mają do dyspozycji  snowparku z boardercross, halfpipe, jumps i superpipe (120 m).
Może samolotem?

Najbliższe lotnisko Verona Brescia oddalone jest o 120 km i w sezonie oferuje bezpośrednie połączenia

 

 

 

 

Góra Monte Bondone znajduje się jedynie 15 km od Trento. Położone niedaleko trzy osady pozwalają  odpocząć po pracowitym dniu na stoku.

Możliwa jest jazda na łyżwach lub sankach.

W restauracjach, pizzeriach, małych knajpkach można zjeść wyśmienite potrawy włoskiej kuchni.

Warto zwiedzić  Rezerwat Przyrody Tre Cime del Monte Bondone lub wybrać się do alpejskiego ogrodu botanicznego.  W  samym Trento można podziwiać  historyczne centrum miasta, romańską katedrę, muzea. Jeśli ktoś nie lubi zwiedzania -  zawsze pozostają zakupy.

Historyczny szus

Przepływająca przez prowincję  Trentino rzeka Adige otoczona jest przez   dwutysięczniki, jak Monte Bondone (2.090 m). Miłośnicy nart o zacięciu historycznym powinni koniecznie zobaczyć wybudowany na niej jeden  z najstarszych włoskich wyciągów słynny  "Slittone".

Wyciąg i wytyczona wzdłuż niego trasa stały się naturalnym pierwowzorem obecnie wytyczonej trasy Trentino – Superpista del Trentino.

Włosi nazywają ją  Pista Cordela, ma  3,5km, a  różnica poziomów wynosi 800 metrów, stanowi więc poważne wyzwanie.

Wyciąg Slittone przyczynił się do powstania słynnego już „Rocce Rosse”, wyciągu o najwyższym przewyższeniu w Europie. Jego dolna stacja znajduje się na wysokości 1184 m npm i w klika minut wygodnym czteroosobowym wyciągiem wyjeżdżamy na szczyt Fortino 1998 m npm. Ze szczytu widoki zapierają dech w piersiach, a kwintesencją wszelakich wrażeń jest wspaniałe pasmo Dolomitów Brenta, które w pełni odkrywają swój urok. Po takiej dawce wrażeń estetycznych  można w spokoju rozpocząć zjazd trasą Gran Pista.

Pokonanie  fantastycznie wytyczonej wśród lasów i łąk alpejskich trasy bez postoju jest dużym wyzwaniem, ale jej zróżnicowany charakter, pozwala cieszyć się narciarską wolnością i wielu traci  poczucie czasu podczas szusowania. Jej szerokie, strome i łagodne odcinki przeplatają się wzajemnie, tworząc niezapomniane wrażenia, w tle, których majestatycznie kwitną Dolomity Brenta.

Warto wiedzieć:

- Dla miłośników snowboardu otwarty jest Snowpark  Monte Bondone, którego perełką jest Super Half Pipe, o długość 120 m i wysokości ścian 5 m.

- Szkółka narciarska Kinderheim Vason oferuje całodzienną opiekę nad dziećmi w wieku 3-10 lat, gdzie łącząc zabawę z nauką młodzi adepci narciarstwa uczą się wg najnowszych trendów i z uśmiechem na twarzy czekają na swoją kolej w pokonaniu Gran Pisty.

- Główne miejscowości regionu to Vason i Vaneze, które połączone są wyciągiem, a nocleg w jednym z hoteli pozwala na rozpoczęcie zjazdu tuż za jego drzwiami.

Tagi:

Propozycje

7 dni 20.03 - 27.03 Inne terminy Dojazd własny HB - Dwa posiłki SnowTrex Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Usytuowanie w centrum i tuż przy wyciągach
  • Strefę wellness z basenem krytym
  • Komfortowe i niedawno odnowione pokoje
1 328 zł/os.
cena za 2 os.: 2 656 zł
7 dni 20.03 - 27.03 Inne terminy Dojazd własny HB - Dwa posiłki SnowTrex Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość centrum i wyciągów
  • Smaczne posiłki i rodzinną atmosferę
  • Wstęp na basen z jacuzzi gratis
  • Komfortowe i zadbane pokoje
1 598 zł/os.
cena za 2 os.: 3 196 zł

Dodaj komentarz

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY