Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Podróże na kwarantannie – wirtualne zwiedzanie

Możliwości związanych z poznawaniem świata wygodnie z domu jest naprawdę sporo. Biblioteka tego, co można nadrobić w czasie trwania kwarantanny jest właściwie nieograniczona. Wiadomo, jak wybór jest za duży – ciężko jest podjąć decyzję, dlatego przybywamy z pomocą! Chcesz zobaczyć i poznać najlepsze kierunki wakacyjne? A może zastanawiasz się jak zwiedzić wiele ciekawych muzeów w ciągu jednego dnia? Można to zrobić nie ruszając się z domu – zaczerpnij inspiracji i sprawdź, które miejsca zechcesz w przyszłości zobaczyć na własne oczy! Ruszamy z nowym cyklem artykułów, które ułatwią życie podczas kwarantanny – czas na wirtualne wycieczki dookoła świata.


Nieograniczone możliwości YouTube'a

Produkcje internetowe coraz częściej oferują więcej niż telewizja! Jeśli zaglądacie tu sporadycznie to możecie być pozytywnie zaskoczeni. Co warto więc oglądać na YouTube? Przedstawiamy propozycje wirtualnego zwiedzania przy użyciu YT.

 

1. Twórcy

To osoby, które swoją pasję zmienili w sposób na życie. Jeżdżą po świecie i pokazują widzom miejsca warte zobaczenia. Polska scena twórców stoi na naprawdę wysokim poziomie. Co najlepsze – każdy znajdzie coś dla siebie – od podróży śladami seriali, przez materiały bardziej skupione na historii miejsc, po te prezentujące radość z podróżowania. Poniżej zamieszczamy kilka propozycji.

 • Podróże tematyczne - oglądaj najpiękniejsze zabytki, ruszaj śladami ulubionych pisarzy, a nawet udaj się na poszukiwanie kwiatów pomarańczy.

<< Odwiedź kanał twórców Wędrowne Motyle >>

 • Podróż śladami filmów i seriali - odkryj inspirujące recenzje seriali i zobacz miejsca, w których naprawdę znajduje się np. filmowa Królewska Przystań z Gry o Tron.

<< Odwiedź kanał twórców Jakbyniepaczec >>

 • Podróże pełne inspiracji - poznaj piękne zakątki na świecie i zachwyć się niezwykłymi ujęciami.

<< Wszystkie filmy Michał Sadowski Travel Video >>

2. Nasze videoprzewodniki po różnych krajach

W naszych teledyskowych produkcjach pokazujemy plaże i atrakcje najchętniej wybieranych przez turystów krajów. Zobacz naszą playlistę i zostaw suba!

 • Dominikana – zobacz nasz najnowszy film i poczuj powiew egzotyki:

Możesz też wybrać się na wirtualne wycieczki i zobaczyć np. skarby Turcji, Majorki, Fuerteventury, czy Albanii. << Sprawdź inne nasze videoprzewodniki >>

3. Filmy przyrodnicze i dokumentalne

To idealna szansa na znalezienie legalnych źródeł pozyskiwania wiedzy o świecie i naturze. Poniżej propozycja klasyku. << Zobacz dokument Sekretne Życie Drzew >>


Platformy streamingowe

To prawdziwa kopalnia podróżniczych smaczków. Od filmów fabularnych, przez seriale aż po programy podróżnicze. Poniżej kilka propozycji z podziałem na poszczególne platformy wraz z propozycjami tytułów, które warto zobaczyć.


 • Netflix - "Chef’s table", "Somebody Feed Phil", "Smaki miast", "Nasza planeta", "Jak dogonić szczęście", "Choć goni nas czas",
 • Amazon Prime - Samsara, Baraka,
 • VOD.pl - dokumentalne: Królestwo.

Wszystkim przypominamy, że wśród najpopularniejszych platform mamy możliwość bezpłatnego okresu próbnego. W trakcie, którego możemy testować platformy od 14 do nawet 30 dni bez opłat. Warto to przemyśleć.


Wirtualne muzea

Obecnie wiele muzeów przenosi się online i udostępnia swoje wspaniałe kolekcje dla szerszego grona odbiorców. Wirtualne zwiedzanie to świetna okazja, aby zobaczyć najwspanialsze dzieła i przenieść się w świat sztuki. Poniżej prezentujemy wybrane muzea, które można podziwiać z domu.

 • Bogaty świat Luwru, Paryż

Luwr to szczególny punkt na mapie Paryża. Jedno z największych i najpopularniejszych muzeów na świecie kryje w sobie prawdziwe skarby. Teraz możesz je zobaczyć nie ruszając się z domu. << Wirtualna wycieczka po Luwrze >>

 • Nasze rodzime Muzeum Powstania Warszawskiego

To jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji kulturalnych Warszawy. Muzeum we wspaniały sposób prezentuje historię wykorzystując ponad 1 tys. eksponatów i 1,5 tys. archiwalnych fotografii i filmów. << Wirtualna wycieczka po Muzeum Powstania Warszawskiego >>

 • Starożytne Muzeum Brytyjskie

W obiekcie znajduje się aż ponad 8 tys. eksponatów. To jedno z największych muzeów na świecie poświęconych tematyce starożytności. << Wirtualna wycieczka po Muzeum Brytyjskim >>

 • Muzeum Salvadora Dali - gratka dla artystycznych dusz

Czas na dawkę niepowtarzalnej surrealistycznej sztuki! Muzeum w Katalonii zyskało popularność właśnie dzięki wspaniałej kolekcji liczącej ok. 320 prac artysty Salvadora Dalego. Przenieś się w surrealistyczny świat. << Wirtualna wycieczka po Muzeum Salvadora Dali >>

 • Kolekcja dzieł niezwykłego Van Gogha w Amsterdamie

Jest równie interesująca. Muzeum otwiera wirtualnie drzwi do ponad 200 obrazów, 500 rysunków i więcej 750 osobistych listów artysty: << Wirtualna wycieczka po Muzeum Van Gogha >> Inne wirtualne muzea to: Musee d' Orsay w Paryżu, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Muzeum Narodowe w Krakowie, czy Rijksmuzeum w Amsterdamie.


Wirtualne zwiedzanie zoo – zobacz egzotyczne zwierzęta

Lubisz zwierzęta? Zoo na całym świecie udostępniają widok na codzienne życie zwierząt – zobacz ciekawskie surykatki, spędź chwilę z misiem koalą, przyjrzyj się drapieżnikom w wersji live. Poniżej przykłady, gdzie możesz zajrzeć do świata zwierząt.

 • Chattanooga Zoo (USA) - tu zobaczysz surykatki, pantery śnieżne, żenety, małpy

<< Odwiedź zoo wirtualnie >>

 • Zoo w Paignton (Wielka Brytania) - do podglądania: surykatki i makaki

<< Odwiedź zoo wirtualnie >>

 • Zoo dublińskie (Irlandia) - do podglądania: słonie, pingwiny, żyrafy, nosorożce, strusie, zebry

<< Odwiedź zoo wirtualnie >> Inne miejsca to: Oceanarium Monterey Bay w USA, Zoo w Edynburgu, czy Zoo w Houston w USA. Mamy nadzieję, że wirtualne zwiedzanie umili Ci czas i pozwoli odkryć wiele ciekawostek związanych z podróżowaniem. Wyżej przedstawiamy wybrane propozycje wirtualnych wycieczek - daj nam znać, co jeszcze warto dodać do tej listy!

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.