Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najpiękniejsza europejska plaża tego lata to…

Plaża Pasjača w regionie Konavle (Chorwacja) uznana została za najpiękniejszą plażę w Europie. Zdecydowali o tym czytelnicy renomowanego portalu European Best Destinations (EBD). Chorwacja obfituje w przepiękne plaże, co potwierdza również przyznanie trzeciego miejsca plaży Nugal, położonej na Riwierze Makarskiej. Drugie miejsce zajęła hiszpańska plaża Nerja. 

Portal EBD każdego roku dokonuje wyboru najpiękniejszej europejskiej plaży. Najpierw profesjonalne jury wybiera 300 najlepszych plaż w Europie, a następnie czytelnicy portalu z całego świata, będący również miłośnikami podróży, w głosowaniu online wybierają tę jedyną plażę. Pasjača jest idealnym wyborem dla wielbicieli przyrody, spokoju i ciszy. Bliskość Dubrownika i Cavtatu to jej dodatkowy atut. Chorwacja zdobywała już nagrody przyznawane przez czytelników portalu European Best Destinations, o czym świadczy otrzymanie przez Zagrzeb trzy razy z rzędu nagrody za najlepszy europejski jarmark bożonarodzeniowy czy nagroda dla Zadaru za najlepszą destynację.

W 2016 roku najpiękniejszą plażą w Europie została plaża Stiniva na wyspie Vis. Nagrody przyznane chorwackim plażom w 2019 roku potwierdzają znane na całym świecie piękno przyrody tego kraju.

Pasjača została wybrana plażą roku, a parę miesięcy wcześniej czytelnicy portalu nominowali Cavtat do top 10 najlepszych europejskich destynacji 2019 roku. Region Konavle ze swoją przepiękną przyrodą, architekturą i kultywowanymi tradycjami jest jedną z pereł chorwackiej oferty turystycznej. W głosowaniu wzięło udział ponad 32 tys. czytelników z 116 krajów. Portal European Best Destinations to europejska organizacja z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Odgrywa ważną rolę w promocji i oferuje informacje turystyczne o ponad 355 europejskich kierunkach turystycznych.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.