Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Karta podarunkowa dla nowożeńców – idealna alternatywa dla kopert lub kwiatów

Luty to miesiąc, w którym głośno zrobiło się m.in. o nowym projekcie nowelizacji ustawy o podatku od darowizn. Sejmowy pomysł budzi kontrowersje, mnóstwo pytań oraz wątpliwości. Okazuje się, że sam podatek dotyczyłby nie tylko zrzutek przez Internet, ale także weselnych kopert, co przysporzyłoby parze młodej dodatkowych kłopotów. Co zrobić, jeśli zbliża się termin wesela, a nadal nie wiemy, co podarować nowożeńcom? Wspaniałą alternatywą może okazać się proste rozwiązanie w postaci kart podarunkowych na podróże.

Podatek od darowizn – koniec kopert weselnych?

Koperty z pieniędzmi to klasyczny prezent weselny – praktykowany już od wielu lat. Pozwala to nowożeńcom na samodzielny wybór odpowiedniego prezentu, dlatego wręczenie gotówki niejednokrotnie okazywało się idealnym rozwiązaniem dla obu stron - parze młodej umożliwiało spełnienie indywidualnych marzeń, a gościom zaoszczędzało czasu i trudu poszukiwań. W praktyce okazywało się, że znaczna część uzbieranych pieniędzy przeznaczana była na niezapomnianą podróż poślubną.

Współczesne realia mogą jednak nieco skomplikować sprawę weselnych kopert z pieniędzmi. Dla nowożeńców może oznaczać to konieczność sumowania darowizn i zapłacenie odpowiedniego podatku (co w praktyce wiąże się ze znacznym pomniejszeniem uzbieranej kwoty), dlatego to idealny czas na poszukanie sprawdzonej alternatywy.

Voucher podarunkowy Travelplanet.pl = podróż poślubna w prezencie

Vouchery podarunkowe na podróże to najlepsza alternatywa dla kopert. Z punktu widzenia pary młodej to wciąż pieniądze – jednak do wykorzystania w konkretnym celu. Co więcej, to my – goście – decydujemy, jaką kwotę chcemy przekazać. Karty sprzedawane są na okaziciela, mają postać drukowaną lub w formie kodów elektronicznych. Co więcej, drukowana karta posiada możliwość odpowiedniej personalizacji (jak życzenia lub osobista dedykacja), co z pewnością stanowić będzie miły gest dla młodej pary. Bony podarunkowe ważne są przez rok od daty wydania, co pozwala nowożeńcom na dokładne zaplanowanie swojej podróży.

Karta podarunkowa jako alternatywa dla kwiatów

Większość nowożeńców nie życzy sobie kwiatów. Wybierają zamienniki w postaci butelki wina albo zdrapki. Trafienie w czyjś gust zdecydowanie stanowi niemałe wyzwanie, a trafienie w “6” jest jeszcze trudniejsze. Każda karta podarunkowa, nawet o niewysokim nominale, powiększy nowożeńcom budżet na podróż poślubną. Decydując się na podarowanie parze bonów prezentowych nie musimy również martwić się, że przeznaczona kwota będzie za niska – poszczególne bony podarunkowe sumują się, dlatego najlepiej, jeśli na podobny prezent zdecyduje się przynajmniej kilkoro weselnych gości.

Karty podarunkowe dla nowożeńców to dobry pomysł na prezent z okazji ślubu, ponieważ dają one swobodę wyboru i możliwość zaplanowania wakacji zgodnie z własnymi upodobaniami i potrzebami. Para młoda wciąż będzie mogła zdecydować, na jaki wyjazd przeznaczy podarowaną kwotę. Może to być zarówno romantyczny wypad we dwoje, jak i większa podróż z rodziną lub przyjaciółmi. To świetny sposób, aby wesprzeć młode małżeństwo w realizacji ich marzeń turystycznych i zagwarantować im niezapomniane wspomnienia na lata.

Jak zamówić voucher na prezent ślubny?

Zamówienie karty podarunkowej na podróże to nic prostszego. W Travelplanet.pl zadbaliśmy o to, by system zamówień był przejrzysty i intuicyjny. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę i wypełnisz odpowiednie dane, jak kwota, spersonalizowana treść, wzór, a także sposób dostarczenia i płatności.

Zamów bon prezentowy i podaruj podróż w prezencie!

Trafienie w gusta nowożeńców wiąże się z pewnymi utrudnieniami, dlatego zakup karty podarunkowej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Taki prezent sprawdzi się zarówno parom zapalonych podróżników, jak i zakochanym, którym marzy się wyjątkowa podróż poślubna. Nie narzucamy również kierunku i terminu podróży, jakby to miało miejsce w przypadku wykupienia gotowej wycieczki. Karty podarunkowe pozwalają na wykorzystanie zapisanej na nich kwoty na dowolną podróż z szerokiej oferty Travelplanet.pl.

Co wyróżnia kartę podarunkową Travelplanet.pl? 

Kartą podarunkową Travelplanet.pl można opłacić dowolną wycieczkę z szerokiej oferty. Nie narzucamy kierunku i terminu podróży, jakby to miało miejsce w przypadku wykupienia gotowej wycieczki. Tego typu bony prezentowe pozwalają na wykorzystanie zapisanej na nich kwoty na dowolną podróż z szerokiej oferty Travelplanet.pl. Co więcej, Travelplanet.pl jako jedyne współpracuje ze wszystkimi kluczowymi touroperatorami z Polski (jak TUI, CoralTravel, Itaka, Rainbow czy Exim), a do tego w swojej ofercie ma również wycieczki zagranicznych touroperatorów. Dzięki temu dostosowuje wyjazdy pod Klientów, a nie Klientów pod wyjazdy. System dynamicznego pakietowania w elastyczny sposób łączy ofertę hoteli z siatką połączeń lotniczych. Pozwala to z łatwością dotrzeć do każdego zakątka świata, skorzystać z połączeń, których nie znajdzie się w żadnym innym miejscu i zatrzymać się w hotelach dostępnych tylko u zagranicznych operatorów.

Przy wyborze odpowiedniego prezentu weselnego najważniejszy jest gest. Jeśli jednak zależy nam na najbardziej bezproblemowym prezencie, który para młoda zapamięta na długo (być może nawet na całe życie!) – prawdopodobnie najlepiej sprawdzi się tu karta podarunkowa na wybraną kwotę. Zafunduj nowożeńcom podróż marzeń i… nie zapomnij poprosić o zdjęcia!

17.02.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.