Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Cypr wytchnienie od zimy

Krótki wypad na Cypr poza sezonem ma wiele zalet – jest nie tylko tańszy, ale stanowi świetną odskocznię od coraz krótszych dni i coraz niższych temperatur.

G?ry Troodos

G?ry Troodos Dorota Olendzka

Piękne widoki, wspaniale turkusowe morze - tak doskonale poprawiają nastrój po jesiennej pogodzie w Polsce.  A to tylko trzy godziny lotu i  znajdujemy się w innym świecie. Możemy oddychać pełną piersią i rozkoszować się się urokami lata. (Temp 25°C). Grecian Park Hotel w którym się zatrzymuje, leży w Parku Narodowym, a w listopadzie jest mniej gości - więc jest to Raj dla Ludzi lubiących Spokój, Naturę i przepiękne widoki.

Hotel Athena Beach w Pafos, również pięknie położony z ładną plażą jest  także doskonałym miejscem do wypoczynku. Zasypianie przy szumie morza i śniadania na tarasie z widokiem na morze - to przyjemności do których łatwo się przyzwyczaić. Jedynym minusem są chłodne wieczory, dlatego nie zapomnijcie oprócz stroju kąpielowego, zabrać cieplejszego okrycia.

Cypryjczycy - gościnny i życzliwy naród

W Tawernach bardzo miło spędzaliśmy czas przy typowym cypryjskim jedzeniu ( Meze - mięsne albo rybne, ser halloumi, ) do tego cypryjskie wina albo regionalne piwo plus miłe towarzystwo. Zaczynam  lubić listopad.

Zioła szefa kuchni (dodawane do serwowanych w lokalach potraw) rosną tuż obok sali restauracyjnej. Mieliśmy okazję próbować ziół, które rosną tylko na Cyprze np. luize,  nie udało nam się znaleźć w Polsce.

Pla?a Afrodyty Cypr

Pla?a Afrodyty Cypr Dorota Olendzka

Równie cudownym miejscem jest Agia Napa z najbardziej znaną plażą Nissi  - uważaną za najładniejsza plażę na Cyprze. 

Te parę dni na Cyprze pozwalają zapomnieć o troskach,  nabrać dystansu i z doładowanymi akumulatorami i dawką nowej energii wrócić do pracy, a wieczorem przed zaśnięciem uśmiechać się miło i cieplutko na wspomnienie tych wspaniałych chwil…

Tag:

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.