Travelplanet.pl

Livigno, Włochy

115 km
Suma tras
LIS-MAJ
Sezon
150-240 €
Cena karnetu
Znajdź hotel w Livigno

Opis Livigno

Livigno leży w 12 kilometrowej dolinie wijącej się pomiędzy szczytami Alp Retyckich w Alta Valtellina w Lombardii. Szerokie, idealnie wyprofilowane stoki, położone na tyle wysoko, że śnieg jest gwarantowany, a do tego słońce otulające cały region zachęcają do udanego, zimowego wypoczynku. Dla narciarzy biegowych 40 km tras wijących się w uroczej scenerii. A na szczytach przepiękna panorama między masywem Ortler i Piz Bernina. Do tego strefa wolnocłowa kusząca zakupowym szaleństwem.

Miejscowości w regionie

Livigno (1816 m n.p.m.) – ciągnąca się przez 5 km miejscowość z charakterystycznymi dla regionu drewnianymi domami zwanymi ‘Baita’. Typowa włoska atmosfera i mnóstwo sklepów mieszczących się w strefie bezcłowej.

Wyciągi rozmieszczone po obu stronach doliny, słoneczne cudownie szerokie stoki idealne dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Najwięcej tras o różnym stopniu trudności znajdziemy w ośrodku Vetta Blesaccia i Carosello. Freeriderzy mogą znaleźć puch przy wyciągu krzesełkowym Federia, lub wybrać się na dziewicze trasy Carosello z przewodnikiem górskim. Wybierając trasę Vetta Blesaccia do Cosaccia i dalej do Livigno możemy rozkoszować się przepięknymi widokami krajobrazu. Najtrudniejsza trasa to Carosello Zuelli o długości 1,44 km i różnicy poziomów 436 m.

Z kolei na początkujących czekają liczne wyciągi treningowe rozmieszczone na oślich łączkach po całej dolinie.

W restauracjach ze słonecznymi tarasami rozsypanymi wokół stoków czeka na nas słynny drink ‘bobmbardini’ i leżaki do opalania. Wieczorem na turystów czekają liczne puby, bary, restauracje, winiarnie i dyskoteki. W pobliskim Bormio, możemy skorzystać z wód termalnych, które uzdrawiają ciało i wyciszają umysł.

Jeśli teren nam się znudzi możemy tunelem Munt la Schera, wydrążonym w skałach w 1961 r., przedostać się z Livigno do Szwajcarii i po 40 km dotrzeć do słynnego St. Moritz.

Ciekawostka

Podczas otwarcia sezonu odbywa się międzynarodowy bieg maratoński “La Sgambeda”, podczas którego uczestnicy pokonują dystans 42 km i różnicę wysokości 1700 m.

Ośrodki narciarskie

Livigno

Livigno

1184-2090 m n.p.m.

Kamery na stokuCennik karnetów
trasy zjazdowe
trasy zjazdowe
115 km
stoki latwe
łatwe
15 km
stoki średnie
średnie
70 km
stoki trudne
trudne
30 km

Mapy, filmy i zdjęcia

Ceny karnetów

Planujesz wyjazd na narty do Livigno?

Sprawdź najlepsze okazje!

Kamery na stoku

Livigno - kamera na stoku
Livigno - kamera na stoku
Livigno - kamera na stoku