Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Włochy / Włochy

Opis oferty: :

Vicenza • Bassano del Grappa • Padwa • Wenecja • Murano • Burano • Bolonia • Florencja • Rzym • Watykan • Siena • Werona Pocztówki z trasy, na której słynne miasta tworzą niepowtarzalny włoski klimat. Niezwykła podróż do magicznego miasta kanałów - Wenecji i Florencji, stolicy Toskanii. W programie nie może zabraknąć Wiecznego Miasta, zachwycającego niezliczonymi zabytkami i stolicy chrześcijaństwa - Watykanu. Warto zobaczyć piękne krajobrazy, zabytki z listy UNESCO i urokliwe uliczki w promieniach zimowego włoskiego słońca. Po pełnym wrażeń tygodniu warto zostać jeszcze we Włoszech i odkryć doskonale przygotowane stoki narciarskie. Długość trasy we Włoszech: ok. 1265 km.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku i przelot do Werony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. VICENZA - BASSANO DEL GRAPPA (trasa: ok. 145 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do VICENZY, położonej w sąsiedztwie Alp Weneckich, której początki datuje się na XI w. p.n.e. Nazywana jest miastem Palladiego, słynnego włoskiego rzeźbiarza, który tu mieszkał i zbudował kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą nazwaną od nazwiska mistrza Corso Andrea Palladio. Spacer przez Piazza dei Signori z Torre Bissara. Zwiedzanie najstarszego teatru krytego w Europie - Teatro Olimpico i najpiękniejszego kościoła w mieście Santa Corona. Przejazd do BASSANO DEL GRAPPA. Wizyta w Muzeum Grappy, poznanie historii i procesu jej produkcji. Degustacja grappy i lokalnych przekąsek. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg

3. DZIEŃ. PADWA - WENECJA - MURANO - BURANO (trasa: ok. 100 km) :

Śniadanie. Przejazd do PADWY. Wizyta w bazylice św. Antoniego, następnie spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe Przejazd do WENECJI. Rejs statkiem turystycznym głównymi kanałami do Placu św. Marka. Spacer obok Pałacu Dożów - władców Wenecji, dalej wąskimi uliczkami do Ponte Rialto, najstarszego mostu na Canale Grande. Następnie na trasie: plac San Giacomo di Rialto z kościołem o tej samej nazwie, Campo San Paolo, kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari przypominający muzeum i Scuola Grande di San Rocco ze sławnymi obrazami Tintoretta. Powrotny spacer na plac św. Marka. Rejs na wyspę MURANO, słynącą z wyrobu szkła. Spacer po centrum, wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Kontynuacja rejsu na wyspę BURANO, znaną z kolorowych domów i wyrobu koronek. Spacer po wyspie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. BOLONIA - FLORENCJA (trasa: ok. 360 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOLONII, stolicy regionu Emilia Romagna, miasta arkad i krużganków, którego historia sięga czasów Etrusków. Zwiedzanie zabytkowego centrum: słynna Piazza Maggiore z Fontanną Neptuna, bazylika San Petronio, Piazza di Ravegnana ze słynnymi wieżami. Spacer po tętniącej życiem dzielnicy uniwersyteckiej z najstarszym w Europie uniwersytetem. Przejazd do FLORENCJI, kolebki renesansu i stolicy Toskanii. Zwiedzanie kościoła Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego. Wizyta na Piazza del Duomo, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki: baptysterium z "rajskimi drzwiami", katedra Santa Maria del Fiore z kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Spacer po zabytkowym centrum przez Piazza della Signoria z Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio - najbardziej charakterystycznego mostu Florencji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. RZYM (trasa: ok. 250 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RZYMU. Dojazd do centrum komunikacją miejską. Zwiedzanie Wiecznego Miasta. Spacer od Koloseum i Forum Romanum na Kapitol, jedno z siedmiu wzgórz miasta, skąd rozpościera się wspaniała panorama. Przejście przez Plac Wenecki, pełen artystów Piazza Navona, Piazza di Spagna z monumentalnymi schodami, aż do słynnej Fontanny di Trevi, która została upamiętniona w jednej z najsłynniejszych scen kina włoskiego, w filmie "La Dolce Vita" Federico Felliniego. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. WATYKAN (trasa: ok. 250 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WATYKANU (częściowo komunikacją miejską). Zwiedzanie: Plac Świętego Piotra i imponująca Bazylika św. Piotra, jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, gdzie znajduje się najsłynniejsza rzeźba Michała Anioła - Pietá i kaplica św. Sebastiana z miejscem spoczynku św. Jana Pawła II. Wizyta w położonej na wzgórzu Eskwilin bazylice Santa Maria Maggiore, zwanej też bazyliką Matki Bożej Śnieżnej, gdzie według legendy w środku lata spadł śnieg - w nocy z 4 na 5 sierpnia 352 r. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SIENA (trasa: ok. 380 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIENY - jednego z najpiękniejszych włoskich średniowiecznych miast. Wizyta na słynnym placu Il Campo przypominającym kształtem muszlę. Zwiedzanie słynnej gotyckiej katedry z charakterystyczną dzwonnicą w biało-czarne pasy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. WERONA :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótkie zwiedzanie WERONY, znanej z dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia". Chociaż dzieło powstało w XVI w., miasto i bohaterowie dramatu wciąż są symbolem romantycznej miłości. Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, tour guide, lokalni przewodnicy, opłaty klimatyczne - ok. 160 EUR.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 389 zł/os.
Kod oferty: 06032021VITX202244
sob. 06.03.2021
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 06.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
sob. 06.03.2021 , godz. 00:00
Werona
Powrót:
sob. 13.03.2021 , godz. 00:00
Werona
sob. 13.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Zimowa grappa

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
sob. 06.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
6 778
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 06.03.2021
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 6 778