Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

**

Opis oferty:

 
Położenie:

Hotele **/*** klasy turystycznej lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/Udine (1), Florencja/Montecatini Terme (4), Chianciano Terme (3).Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja lub bar.
Pokoje:

Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna:

**/***
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).


Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w ok. Florencji do miejscowości Lucca, miasta znanego z wyjątkowego amfiteatru rzymskiego oraz słynnego kompozytora Pucciniego. Zwiedzenie historycznego centrum miasta. Następnie przejazd do hotelu w ok. Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 390 km).


Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Piombino, gdzie przeprawimy się na wyspę Elba, określaną mianem perły Morza Tyrreńskiego. Przejazd do największej miejscowości na wyspie Portoferraio, gdzie odwiedzimy Villa dei Mulini, która była rezydencją Napoleona Bonaparte podczas wygnania. Następnie czas wolny. Przeprawa promowa do Piombino Powrót na nocleg do hotelu w ok. Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 390 km).


Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Pizy. W programie zwiedzanie placu katedralnego Campo dei Miracoli - czyli Pola Cudów, z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, kolistego Baptysterium, wyjątkowego cmentarza Campo Santo oraz słynnej Krzywej Wieży - dawnej katedralnej dzwonnicy, budowanej przez prawie 200 lat (cmentarz i Krzywa Wieża podziwiane z zewnątrz). Po południu przejazd do Pistoi, zwiedzanie centrum historycznego miasta, gdzie odwiedzimy katedrę św. Zenona na Piazza del Duomo oraz Palazzo del Podesta. Następnie przejazd na degustację produktów regionalnych. W tym dniu nie ma obiadokolacji. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Florencji - miasta Medyceuszy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Palazzo Pitti, wspaniałej galerii malarstwa, gdzie będziemy mogli podziwiać obrazy m.in. Rafaela. Następnie przejdziemy przez słynny most Ponte Vecchio, do ratusza miejskiego Palazzo Vecchio, gdzie będzie okazja do zrobienia zdjęć słynnym rzeźbom na placu i w Loggi dei Lanzi. Kontynuujemy spacer do kościoła dominikanów Santa Maria Novella, gdzie zobaczymy wspaniałe freski Domenica Ghirlandaia, nauczyciela Michała Anioła. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 6
Śniadanie i przejazd do San Giminano zwanego średniowiecznym Manhattanem" ze względu na wieże, które pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. San Giminano słynie również z produkcji doskonałego białego wina o orzechowym posmaku - Vernaccia. Po południu przejazd do Sieny, średniowiecznego miasta słynącego m.in. z wyścigu konnego Palio. Zwiedzanie głównego Placu Il Campo, który do dziś zachował charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry z przepięknymi marmurowymi posadzkami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 350 km).


Dzień 7
Śniadanie i przejazd do regionu Maremmy, gdzie odwiedzimy trzy słynne miasta zbudowane z tufu wulkanicznego: Sovana, Sorano i Pittigliano. Przepiękne i wyjątkowo położone miasta, założone przez Etrusków, emanujące czarem i niepowtarzalną historią. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km). W tym dniu proponujemy wieczór toskański (dodatkowo płatne), w tym dniu nie ma obiadokolacji.


Dzień 8
Śniadanie i przejazd do Montalcino, miasta Etrusków i słynnego wina Brunello. W programie zwiedzanie historycznego centrum wraz z Palazzo dei Priori, ratuszem i słynną twierdzą La Racca z IV w. Następnie przejazd do Montepulciano, miasta słynącego z czerwonego wina Nobile. Spacer po głównej ulicy miasta, tzw. Corso, z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem oraz katedrą. Następnie przejazd do Pienzy, miasta papieża Pio II oraz słynącego z owczych serów toskańskich. Spacer po Corso do Piazza Pio II z XV-wieczną katedrą oraz czas wolny. Następnie przejazd na degustację produktów lokalnych, w tym serów. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 9
Śniadanie i przejazd do Cortony, uroczo położonej na pagórku Val di Chiana. Spacer po średniowiecznych uliczkach miasta uwiecznionego w filmie "Pod słońcem Toskanii". Następnie przejazd do Arezzo, jednego z ważniejszych miast etruskich. Zwiedzanie historycznego centrum, wizyta w Bazylice św. Franciszka, gdzie będziemy podziwiać wspaniałe freski Piero Della Francesca. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1400 km).


Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Woszczyce ok. 10:00).


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (4), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych oraz degustacji. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 225 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 6 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych. Dodatkowo płatne: Wieczór toskański ok. 35 EUR/os.


Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 12.05.2020 r. i mogą ulec zmianie.


Zniżki obowiązują dla:


- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.


- nauczycieli z kartą nauczycielską. - niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.


Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.


META Description

Włochy - Toskania My Love - 10 dni • Pienza, Moltalcino i Moltepulciano - niepowtarzalny krajobraz Val dOrcia • Florencja - historia sztuki renesansu • Piza - Plac Cudów i morska przeszłość • Siena - św. Katarzyna i Palio - • Wyspa Elba - wspomnienie Napoleona Bonaparte • Arezzo - fantastyczny Piero della Francesca • San Gimgniano - średniowieczny Manhattan • Sovana • Pitigliano • Sorano - etruska przeszłość


Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 731 zł/os.
Kod oferty: 27032021RNBW175482
sob. 27.03.2021
9 dni
Kraków
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły wyjazdu

Wyjazd:
sob. 27.03.2021 , godz. 08:20
Kraków
sob. 27.03.2021 , godz. 11:00
Toskania My Love - Dla wygodnych
Powrót:
pon. 05.04.2021 , godz. 10:00
Toskania My Love - Dla wygodnych
pon. 05.04.2021 , godz. 12:00
Kraków
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Toskania My Love

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
sob. 27.03.2021
Wyjazd z:
Kraków
Cena
3 313
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 27.03.2021
9 dni
Kraków
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 3 313