Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Włochy / Włochy

Opis oferty: :

Rzym • Watykan • Monte Cassino • Wezuwiusz • Neapol • San Giovanni Rotondo • Monte Santangelo • Foresta Umbra • Bari • Polignano A Mare Piękna podróż po Włoszech. Od Rzymu i Watykanu - dwóch stolic, przez symbol włoskiego południa - Neapol z Wezuwiuszem w tle, aż do Bari, stolicy regionu Apulia i kurortu Polignano a Mare. To fascynujące miejsca, które do dzisiaj zachowały swój niepowtarzalny charakter. Tradycje, temperament mieszkańców, dialekty, oryginalne potrawy i niezwykłe krajobrazy odróżniają południe Italii od północy, co można zaobserwować podczas wycieczki. To także wspaniała lekcja historii Włoch od czasów starożytnych do dzisiaj. Trasa we Włoszech: ok. 750 km.

1. DZIEŃ. RZYM :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum RZYMU na Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi - najsłynniejszymi schodami w Europie. Spacer po wzgórzu Pincio górującym nad miastem z pięknymi willami, niegdyś zwanym przez starożytnych Rzymian "wzgórzem ogrodów". Dzisiaj znajduje się tutaj park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Główną atrakcją tego miejsca jest piękna panorama miasta, zegar wodny i liczne rzeźby. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): typowa kolacja rzymska w jednej z wielu stylowych restauracji przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. RZYM - WATYKAN :

Śniadanie. Przejazd metrem do centrum i zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta. Wizyta w Koloseum, Forum Romanum, przejście obok Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Następnie WATYKAN - stolica chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MONTE CASSINO - WEZUWIUSZ :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w opactwie benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Przejazd na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd na zbocze wulkanu, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. NEAPOL :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NEAPOLU. Wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z licznymi kościołami. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Objazd wzdłuż nabrzeża obok Castel dellOvo. Przejazd do hotelu w okolicy Andrii/Barletty, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SANT'ANGELO - FORESTA UMBRA :

Śniadanie. Wycieczka do SAN GIOVANNI ROTONDO, związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Przejazd do San Giovanni Rotondo, zwiedzanie sanktuarium, wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Dalej na trasie MONTE SANTANGELO - ze średniowiecznym kościołem Archanioła Michała i przejazd przez "las cieni" - FORESTA UMBRA, ostatni fragment starożytnego lasu, który porastał większość Apulii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BARI - POLIGNANO A MARE :

Śniadanie. Przejazd do centrum BARI - stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: bazylika San Nicola, gdzie pochowana jest Bona Sforza, katedra San Sabino. Spacer po starym mieście. Czas wolny. Przejazd do POLIGNANO A MARE - nadmorskiego kurortu, na malowniczym skalnym klifie z wieloma jaskiniami. Można tu odpocząć od gwaru i zgiełku na kameralnych plażach ukrytych wśród skał. Rejs łódkami wzdłuż nabrzeża, z wizytą w najpiękniejszych grotach. Czas wolny w centrum, dla chętnych za dodatkową opłatą degustacja lokalnych wyrobów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Bari, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

6 noclegów w hotelach***: 2 w Rzymie, 1 w okolicy Neapolu, 3 w okolicy Andrii/Barletty; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 4 obiadokolacje • przeloty • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje, bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy, taksa klimatyczna - ok. 140 EUR.Opłaty fakultatywne: kolacja w Rzymie: ok. 25 EUR, degustacja w Polignano: ok. 12 EUR.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 689 zł/os.
Kod oferty: 26042020VITX197267
niedz. 26.04.2020
6 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 26.04.2020 , godz. 00:00
Warszawa
..
niedz. 26.04.2020 , godz. 00:00
Bari
Powrót:
sob. 02.05.2020 , godz. 00:00
Bari
..
sob. 02.05.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Nieodkryte południe

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
niedz. 26.04.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
5 378
niedz. 26.04.2020
6 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 5 378