Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Włochy / Włochy

Opis oferty: :

Bari • Trani • Barletta • Andria • Matera • Polignano a Mare • Alberobello Zapraszamy na jarmarki bożonarodzeniowe do Apulii! Jest to czas, kiedy miasta i miasteczka są pięknie przyozdobione świątecznymi dekoracjami i rozświetlonymi drzewkami. Co krok sprzedawcy regionalnych wyrobów oferują produkty spożywcze i tradycyjne potrawy. Płynie nastrojowa, świąteczna muzyka, odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Poznając lokalne zwyczaje, można wczuć się w niepowtarzalną atmosferę świąt regionu Apulia. W programie jest zwiedzenie najsłynniejszych miast południowych Włoch: Bari, Matera, Alberobello i klimatycznych miasteczek: Trani, Barletta i Andria. Do zwiedzania zachęca również pogoda - gdy w Polsce temperatura spada poniżej zera, tutaj jest ponad 10°C. Trasa we Włoszech: ok. 500 km.

1. DZIEŃ. BARI (5.12):

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bari. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Wyjście na kolację do jednej z restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. BARI (6.12):

Śniadanie. Przejazd do centrum BARI - stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: bazylika San Nicola, gdzie pochowana jest Bona Sforza, katedra San Sabino. Spacer po starym mieście: Piazza del Ferrarese i Piazza Mercantile, gdzie koncentruje się codzienne życie mieszkańców, zamek Svevo di Bari. Czas wolny. Indywidualny udział w uroczystych obchodach święta patrona miasta, św. Mikołaja. Obchody corocznie przyciągają wielu Włochów i ortodoksyjnych pielgrzymów z całego świata, szczególnie Rosjan, dla których patron miasta jest największym świętym. Obchodom religijnym towarzyszy wiele imprez kulturalnych. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. TRANI - BARLETTA - ANDRIA (7.12) :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do TRANI, portowego miasta z wąskimi i urokliwymi średniowiecznymi uliczkami. Miasto rozwijało się w średniowieczu, wyruszały stąd krucjaty kościoła przeciwko niewiernym. Spacer po centrum starego miasta i porcie, zwiedzanie katedry Basilica di San Nicola Pellegrino z XII w., przejście obok Castello di Trani. Przejazd do BARLETTY - średniowiecznego miasteczka znanego z twierdzy Svevo z X w., gdzie w średniowieczu mieściły się koszary dla rycerzy wyruszających na krucjaty do Ziemi Świętej. Zwiedzanie zamku. Pamiątkowe zdjęcia przy Kolosie z Barletty - największej atrakcji turystycznej miasta. Jest to posąg z brązu, przedstawiający cesarza rzymskiego o dotychczas nieustalonej tożsamości. Posąg ma ponad 5 m wysokości, pochodzi z ok. VII w. Czas wolny. Przejazd do ANDRII. Zwiedzanie tajemniczego zamku Castel del Monte z XIII w., wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w XVIII-wiecznej winnicy. Zwiedzanie piwnic i zapoznanie z procesem wyrobu trunków, degustacja 3 rodzajów lokalnych win i produktów regionalnych. Przejazd do hotelu w Alberobello, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. MATERA - POLIGNANO A MARE - ALBEROBELLO (8.12):

Śniadanie. Przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery. Degustacja wyrobów lokalnych: kanapka z polewą, taralli z rzepą na słodko i pikantnie - przekąski czasami zastępujące pieczywo; papryka, kiełbaski, tradycyjny wędzony ser śmietanowy, ser z mleka krowiego, słodkie bułeczki, lampka wina. Czas wolny. Przejazd do POLIGNANO A MARE, nadmorskiego kurortu położonego na malowniczym skalnym klifie z wieloma jaskiniami. Miasteczko w okresie świątecznym zamienia się w centralne miejsce obchodów świąt w regionie Apulia. Ulice z jarmarkami bożonarodzeniowymi rozświetlone są tysiącami kolorowych lampionów. W centrum znajduje się 18-metrowa choinka, najwyższa w regionie. Czas wolny. Przejazd do ALBEROBELLO. Zwiedzanie dzielnicy "trulli", bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Czas wolny na indywidualne spacery po jarmarku bożonarodzeniowym, smakowanie produktów regionalnych. Indywidualny powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. (9.12):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Bari. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

4 noclegi w hotelach***: 2 w Bari, 2 w Alberobello; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (kontynentalne, wzmocnione), 1 kolacja • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje, bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, kolacja w 1. dniu, 2 degustacje, taksa klimatyczna: ok. 130 EUR.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 309 zł/os.
Kod oferty: 05122020VITX202163
sob. 05.12.2020
4 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 05.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
..
sob. 05.12.2020 , godz. 00:00
Bari
Powrót:
śr. 09.12.2020 , godz. 00:00
Bari
..
śr. 09.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Apulii

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 05.12.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
4 618
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 05.12.2020
4 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 4 618