Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Włochy / Włochy

Opis oferty: :

Watykan • Rzym • Fiuggi • Alatri To wSPAniała propozycja na wypoczynek po cesarsku - wyjątkowe połączenie zwiedzania z relaksem w spa z basenem i bogatą ofertą zabiegów. W programie klasyczne miejsca Rzymu, które koniecznie trzeba zobaczyć oraz znane włoskie uzdrowisko - Fiuggi. Miasteczko słynie z wód leczniczych i term, to tutaj też rozlewana jest woda mineralna o tej samej nazwie, sprzedawana w wielu krajach Europy. Na trasie zabytki i malownicze widoki, wąskie uliczki zachęcające do spacerów i odkrywania nowych miejsc, tradycyjna kuchnia regionu Ciociaria i antyczne miasteczko Alatri z historią dłuższą od historii Rzymu! Trasa we Włoszech: ok. 250 km.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer ulicami miasta. Nocleg.

2. DZIEŃ. WATYKAN:

Śniadanie. Przejazd metrem do WATYKANU. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, następnie wnętrze bazyliki św. Piotra i plac św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy chrześcijaństwa. W pobliskich kawiarenkach można napić się sławnego espresso lub skosztować włoskich potraw. Spacer po Zatybrzu, najbardziej rzymskiej dzielnicy miasta, pełnej restauracji i kawiarni. Czas wolny. Rzymska kolacja w stylowej restauracji z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. RZYM:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie starożytnego RZYMU rozpoczyna wnętrze Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu oraz Forum Romanum. Kolejno spacer przez Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowany według projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów. Zwiedzanie wnętrza świątyni mieszczącej grób Rafaela. Następnie barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La Dolce Vita". Spacer po starożytnym Rzymie kończy via Condotti, słynna ze sklepów "alta moda", a także kawiarni Caf? Greco. Czas wolny. Przejazd do Fiuggi, kurortu położonego niedaleko Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. FIUGGI/DEGUSTACJA:

Śniadanie. Czas wolny na wizytę w centrum odnowy biologicznej (spa). Zwiedzanie FIUGGI, znanego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód termalnych. Spacer po malowniczym, średniowiecznym starym mieście. Przejazd do winiarni wyrabiającej wino znanej marki Cesanese del Piglio. Wizyta, podczas której zostanie przedstawiony proces produkcji trunków i degustacja 4 rodzajów wina oraz lokalnych wyrobów: salami i sera. Powrót do hotelu, czas wolny na indywidualne spacery i zakupy. Nocleg.

5. DZIEŃ. ALATRI:

Śniadanie. Czas wolny na wizytę w centrum odnowy biologicznej (spa). Po południu wyjazd do pobliskiego miasteczka ALATRI, którego początki datuje się na 1830 r. p.n.e. Miasto znane jest z tzw. "murów cyklopich", które otaczają historyczne centrum. Mury te zostały zbudowane w I w. n.e. z ogromnych głazów, ważących po kilka, a nawet kilkanaście ton. Według przekazów zbudowali je mityczni Cyklopi i stąd ich nazwa. Spacer po miasteczku. Obiad w stylowej restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny, nocleg.

6. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Rzymie. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

5 noclegów w hotelu****: 2 w Rzymie, 3 we Fiuggi; 2- i 3-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 1 kolacja • wstępy do spa zgodnie z programem • przelot • transfery zgodnie z programem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej, degustacja, kolacja w restauracji w 2. dniu, obiad w restauracji w 5. dniu, taksa klimatyczna: ok. 160 EUR.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.Centrum odnowy biologicznej (spa): dostępne w godz.: 09.30-14.00; w cenie: basen z ciepłą wodą, sauna, hammam; zabiegi dodatkowo płatne na miejscu (przykładowe ceny: masaż wybranej strefy, np. twarzy lub szyi (25 min.): od 38 EUR, masaż całego ciała (50 min.): od 60 EUR).Wstęp do spa dla osób powyżej 16. roku życia.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 449 zł/os.
Kod oferty: 23032021VITX207017
wt. 23.03.2021
5 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
wt. 23.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
..
wt. 23.03.2021 , godz. 00:00
Rzym
Powrót:
niedz. 28.03.2021 , godz. 00:00
Rzym
..
niedz. 28.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Cesarski Rzym

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
wt. 23.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
6 898
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
wt. 23.03.2021
5 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 6 898