Atuty oferty

Opis hotelu

PROGRAM WYCIECZKI

Program Rzym Klasyczny (2) - Lato 2019
4 dni (3 noce) od niedzieli do środy
[Warszawa, Katowice]
Dzień 1 (niedziela)
Odprawa na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji.Uwaga: Godziny transferu do hotelu i na lotnisko oraz planowane godziny i miejsce spotkania z pilotem podane zostaną przed wyjazdem e-mailowo oraz telefoniczne. Osobisty kontakt z Pilotem jeszcze przed rozpoczęciem wycieczki.
Uwaga: Program środy (wylot z Rzymu 18.30) może częściowo być realizowany w niedziele czyli spacer przez Rzym Barokowy oraz wzgórze Pincio.
 
Dzień 2 (poniedziałek)
Po śniadaniu powrócimy do Watykanu, gdzie tego dnia zobaczymy: Ogrody Watykańskie, które są najbardziej urokliwym i niepowtarzalnym miejscem w samym sercu Watykanu, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Bazylika Św. Piotra oraz odwiedzimy grób Św. Jana Pawła II. Czas wolny, obiad.
Następnie spacer po dzielnicy Trastevere, gdzie zobaczymy słynną Terrazza del Gianicolo, czyli taras widokowy, z którego rozpościera się perspektywa na całe miasto.Tutejsi mieszkańcy  mówią, że najpiękniej tu jest o wschodzie i zachodzie słońca.
Powrót do hotelu lub fakultatywnie Rome by Night - Last Night in Rome" - z degustacją Fragolino - informacje u pilota.
 
Dzień 3 (wtorek)Po śniadaniu spacer przez Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi i Most Św. Anioła aż do Zamku Św. Anioła. Most i zamek zostały tak nazwane, aby upamiętnić ukazanie się podczas zarazy, nad mauzoleum, anioła chowającego miecz na znak końca epidemii, którą interpretowano jako gniew Boży. Następnie zwiedzanie wnętrza tego niesamowitego zamku (obecnie muzeum broni średniowiecznej).
Po obiedzie zwiedzimy: wnętrze Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowane według projektu jednego z najsłynniejszych Ludzi Renesansu" - Michała Anioła, a także Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II, Piazza Rotunda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela.
Dzień 4 (środa)
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00. W zależności od godzin wylotu: transfer na lotnisko lub  zwiedzanie Rzymu barokowego: Plac Navona, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi (przejazdy komunikacja miejską) upamiętnioną w filmie Federico Felliniego La Dolce Vita", zatrzymamy się także na Piazza di Spagna, ze swoimi najsłynniejszymi schodami w Europie, Schodami Hiszpańskimi. Następnie spacer po Wzgórzu Pincio aż do Placu Barberini ze słynną Fontanną Trytona.
! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. 
Atuty programu: 
^ Dwa obiady podczas zwiedzania 
^ Doświadczeni piloci 
^ Bogaty i elastyczny program

CENA

Cena  podstawowa obejmuje:
- Przelot samolotem.Koszt przewozu bagażu podręcznego liniami LOT (8kg), AIR France (12kg), WIZZAIR (10kg) o wymiarach (55x40x23cm),  RYANAIR (10kg) o wymiarach ( 55x40x20cm), 
- zakwaterowanie w wygodnym hotelu 2*
- śniadania kontynentalne (dżem, masło, pieczywo, kawa, herbata)  
- opiekę polskojęzycznego pilota/ rezydenta
- ubezpieczenie NW, KL
- transfer lotnisko hotel lotnisko komunikacją miejską lub busem (w zależności od ilości uczestników) 
- turystyczny fundusz gwarancyjny TFG-10PLN 
- gwarancję niezmienności cenyCena podstawowa nie obejmuje:
- bagażu rejestrowanego - cena na potwierdzenie uzależniona od przewoźnika, wagi bagażu, trasy i terminu lotu
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- przewodników lokalnych
- przejazdów komunikacją miejską
- rejsu
- zestawu słuchawkowego Tour Guide oraz innych wydatków osobistych
- opłaty klimatycznej płatnej na miejscu w recepcji hotelowej 4e/os/dzieńDodatkowo płatne na miejscu: 
ok 135 euro/osoby dorosłe,  ok. 110 euro osoby do 26 roku życia i ok. 60 euro/dzieci do lat 10  z obiadami i wstępami. 
Koszty programu mogą być  niższe jeżeli dana osoba chce pominąć którąś z atrakcji.  Informacje dodatkowe: 
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. 
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską/podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych lecz jest możliwość opłacenia przewodnika lokalnego. UWAGA: W przypadku małej grupy dojazd do hotelu i spotkanie z rezydentem/ pilotem odbędzie sie w hotelu.

WAŻNE INFORMACJE

Zakwaterowanie:
Hotele ** klasy turystycznej - wszystkie położone  na przedmieściach Rzymu, w pobliżu stacji metra. Pokoje: 1 Osobowe oraz 2- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i WC, oraz telefonem i TV-sat.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj znajduje się restauracja i bar ( konsumpcja dodatkowo płatna ).
Minimalna liczna uczestników konieczna do zrealizowania imprezy to 8 osób, w przypadku nie uzbierania się grupy wycieczka może zostać anulowana najpóźniej na 7 dni przed planowanym wyjazdem. 
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ambasada RP w Rzymie: 
Via P.P. Rubens, 20
00197 Rzym
Centrala +39 06 36204200
Fax +39 06 3217895
e-mail: rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl, ambaroma@msz.gov.pl
Sprawy Konsularne / Wydział Konsularny Ambasady: via di San Valentino, 12
00197 Rzym
Tel. +39 06 362 04 302
Fax: +39 06 806 93 217
e-mail: rzym.amb.wk@msz.gov.pl, consolatopolaccoroma@pec.it TELEFON ALARMOWY (tylko w sytuacjach losowych):  +39 335 599 5212

CENA - OFERTA Z TRANSPORTEM

Cena zawiera: bilet lotniczy, bagaż podręczny, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (shuttle bus), zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).
Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego, miejsc obok siebie w samolocie, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, podatku turystycznego - bezpośrednio po przybyciu do hotelu Klienci zobligowani są do wniesienia w recepcji należnej opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR os./dzień (marzec, kwiecień, maj, październik), 2,25 EUR os./dzień (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) - opłata nie dotyczy dzieci do 10 roku życia.
UWAGA! Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego według cennika przewoźnika. Wtym celu należy podczas procesu zakładnia rezerwacji wybrać składnik opcjonalny lub po prostu wysłać wiadomość do rezerwacji w BlueVendo z prośbą o dodanie bagażu i informacją dla ilu osób bagaż ma zostać zakupiony.
Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

CENA - OFERTA BEZ TRANSPORTU

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), OC organizatora, VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).
Cena nie zawiera: transportu, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, podatku turystycznego - bezpośrednio po przybyciu do hotelu Klienci zobligowani są do wniesienia w recepcji należnej opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR os./dzień (marzec, kwiecień, maj, październik), 2,25 EUR os./dzień (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) - opłata nie dotyczy dzieci do 10 roku życia.

BAGAŻ

LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:
Wizzair: 10 kg nieprzekraczający wymiarów 40 x 30 x 20 cm + podręczna walizka na kółkach nieprzekraczająca wymiarów  55 x 40 x 23 cm oraz WIZZ PRIORITY. Gwarantujemy, że możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.
Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.
CENY DODATKOWEGO BAGAŻU REJESTROWANEGO:
Wizzair: 10kg/20kg/32kg - 100-400 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu
Ryanair: 20 kg - ok 300 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu

REZYDENT

OFERTA BEZ OPIEKI REZYDENTA

WARUNKI WJAZDOWE

dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Włoch jest ważny paszport lub dowód osobisty.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.KAŻDY Z NASZYCH KLIENTÓW ZOBLIGOWANY JEST DO POTWIERDZENIA GODZIN NA 24h PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO WYLOTÓW Z POLSKI JAK I POWROTÓW DO POLSKI). Odprawa lotnicza rozpo­czyna się na 2 godziny przed planowanym lotem i kończy się na 40 minut przed. Każdy klient zobligowany jest do zgłoszenia się do od­prawy we właściwym czasie przed realizowanym lotem.

* Udogodnienia:

 • Bez paszportu
* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Dokumenty podróży:

Przewodnik

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę: Kod oferty: 15092019BVPR201953
1 932 - zł %
Zobacz wszystkie warianty
Zapytaj o ofertę »
Teraz płacisz tylko zaliczkę
Cena całkowita:
(dla 2 osób)
3 864
Szczegóły ceny
 •  
 

Zgodnie z ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona zostanie składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:

 • 1) 15 PLN/os. – za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 6;
 • 2) 13 PLN/os. – za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
 • 3) 10 PLN/os. – za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 6;
 • 4) 7 PLN/os. – za imprezy z dojazdem własnym poza Europą;
 • 5) 5 PLN/os. – za imprezy z dojazdem własnym w Europie;
 • 6) 0 PLN – za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.
Kup na raty 0%
5 x  zł
Oferta w promocji
Rezerwuj za 100 zł
Zapytaj o ofertę »
niedz. 15.09.2019
3 dni
Warszawa
Według programu
Prima Holiday
Wylot:
Wizz Air Hungary
niedz. 15.09.2019
05:55 - Warszawa
08:20 - Rzym
Powrót:
-
śr. 18.09.2019
09:00 - Rzym
11:30 - Warszawa

Szybki kontakt

Jesteś zainteresowany tą ofertą? Zostaw numer telefonu,
oddzwonimy!
* Wyrażam zgodę na kierowanie do mnie przez Travelplanet.pl S.A. informacji handlowejrozwiń drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ust. z 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne).
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzaćrozwiń Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Proszę o kontakt”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

Gwarancje Travelplanet.pl

 • 1,4 mln zadowolonych Klientów

  Doświadczeni i profesjonalni konsultanci dobiorą najlepszą ofertę do Twoich potrzeb.

 • Gwarancja Ceny

  Wycieczki kosztują dokładnie tyle, ile u organizatorów!

 • Największa liczba wycieczek

  W jednym miejscu możesz porównać i kupić wakacje od ponad 50 organizatorów.

Zamówienie wstępne
 • (zaliczka + ubezpieczenie)
Zaliczka:
 zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Kup na raty 0%:
5 x  zł
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość

Wybrana
oferta:

Rzym Klasyczny

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
niedz. 15.09.2019
Wylot z:
Warszawa
Cena
3 864
niedz. 15.09.2019
3 dni
Warszawa
Według programu
Prima Holiday
standard dbl_3noce (28Y) 1 932